OK

OK Cancel

Thank you

Close

Masaż - tajna broń, aby pozbyć się cellulitu

  • favoris

Cellulit dotyka kobiety o wszystkich rodzajach figury i rozmiarach. Pokonaj na dobre skórkę pomarańczową za pomocą masażu - zadbaj o swoje ciało, relaksując się!

Wybierz właściwą strategię

Po pierwsze musisz dowiedzieć się, z jakim rodzajem cellulitu masz do czynienia: cellulit tłuszczowy spowodowany jest przyrastaniem warstwy tłuszczu, podczas gdy cellulit włóknisty powstaje na skutek utwardzania się włókien kolagenowych, natomiast cellulit wodny wywoływany jest przez zatrzymywanie wody w organizmie z powodu problemów krążenia żylno-limfatycznego. Istnieje wiele różnych technik skutecznego masażu, który zwalcza wszystkie rodzaje cellulitu. Poprawia on kondycję skóry poprzez zmniejszenie komórek tłuszczowych i usunięcie uwięzionego płynu. Poza tym ulepsza on ogólne napięcie skóry i tkanek mięśniowych.   

Zacznij pracować nad pozbyciem się cellulitu - przy zaledwie 10-minutowym automasażu wykonywanym dwa razy dziennie 5 dni w tygodniu i nałożeniu przy okazji produktu wyszczuplającego wyniki będą mówić same za siebie.

Pełny zestaw technik masażu

Zacznijmy od najprostszej: Połóż obie dłonie na stopach i delikatnie przeciągnij je wzdłuż nóg w kierunku bioder. Powtórz ten ruch 20 razy z przodu, z tyłu i po bokach każdej nogi, aby dosłownie przeprojektować swoją figurę! 

Teraz gdy krążenie zaczyna lepiej działać, wypłukujemy nadmiar tych komórek, po prostu uciskając zagłębienia na swoim ciele: podeszwy stóp, zagłębienia kolan, pachwiny, obojczyki, pachy, gardło itp. Jeśli chcemy oczyścić węzły chłonne, musimy przesunąć dłonie po całej długości swojego ciała. Delikatnie dociskamy, wykonując regularne, powtarzalne ruchy od3 do 5 razy na każdym obszarze.   

Następnie wykonujemy ćwiczenie podobne do tego pierwszego - przeciągamy po skórze palce rozłożone jak grabki, zawsze przesuwamy się z dołu w górę, wszystkie palce są rozpostarte. Przeprowadzamy to ćwiczenie na całym ciele, aby pobudzić mikrokrążenie.   

Na koniec spróbujmy techniki "ugniatania", która poprawia jakość skóry i pozwala zachować ją w zdrowiu. Ściskamy fałd skóry między kciukiem a palcem wskazującym każdej dłoni i przesuwamy go wzdłuż i na boki masowanego obszaru, pomagając sobie pozostałymi palcami. Ta metoda sprawdza się szczególnie dobrze w przypadku tłuszczyku na biodrach i po wewnętrznej stronie ud, wokół talii i na brzuchu, a także w okolicach pach. Wyraźnie poprawia napięcie skóry, a co więcej, wytworzone w ten sposób endorfiny mają działanie uspokajające, łagodząc stres i ból.

Kilka końcowych porad dotyczących zwalczania cellulitu

Podczas wakacji możesz wykonać mini sesję ćwiczeń fitness w morzu lub w basenie, wykonując kopnięcia i koliste ruchy nogami, a także spacerując boso w płytkiej wodzie lub po plaży, co stymuluje krążenie. Oddychaj pełną piersią świeżym powietrzem i znajdź czas na to, aby dobrze zjeść i się wysypiać. Wypróbuj też masażu kostką lodu - zakończ sesję automasażu za pomocą kostek lodu trzymanych w każdej ręce. Zimno pobudzi krążenie i zadziała jak środek przeciwbólowy i przeciwzapalny. Zoptymalizuj nakładanie produktu wyszczuplającego za pomocą tych prostych i skutecznych technik masażu!

Najczęściej czytane

Mikrodermabrazja - na czym polega zabieg?

Pielęgnacja ciała

Mikrodermabrazja - na czym polega zabieg?

Mikrodermabrazja to zabieg, na który kobiety bardzo często zgłaszają się do gabinetów kosmetycznych lub lekarskich. Nic w tym dziwnego - ten nieinwazyjny, mechaniczny mikropeeling jest w stanie wyraźnie poprawić wygląd naszej skóry i pozbawić jej niedoskonałości. Podpowiadamy, na czym on polega!

Przeczytaj artykuł

Benzyl alcohol - w jakich produktach możesz go znaleźć?

Pielęgnacja ciała

Benzyl alcohol - w jakich produktach możesz go znaleźć?

Benzyl alcohol to składnik, który dla wielu osób jest całkowicie nieznany i obcy. Tymczasem alkohol benzylowy to składnik znacznej ilości kosmetyków, stosowanych przez nas każdego dnia. Z tego względu warto wiedzieć, czym jest benzyl alcohol i jakie ma zastosowanie w kosmetykach!

Przeczytaj artykuł

Kwas azelainowy - czy pomaga w leczeniu trądziku?

Pielęgnacja ciała

Kwas azelainowy - czy pomaga w leczeniu trądziku?

Kwas azelainowy jest dikarboksylowym kwasem o wielokierunkowym działaniu, który posiada szerokie zastosowanie w kosmetyce: działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, wybielająco i złuszczająco. Dlatego bardzo często wykorzystuje się go przy leczeniu trądziku oraz przy usuwaniu przebarwień.

Przeczytaj artykuł

Co dziwny zapach skóry mówi o Twoim zdrowiu?

Pielęgnacja ciała

Co dziwny zapach skóry mówi o Twoim zdrowiu?

Nieprzyjemny zapach skóry może dotyczyć również osób, które regularnie dbają o higienę. Najczęściej jest to jednym z objawów choroby takiej jak cukrzyca, niewydolność wątroby czy nawet schizofrenia. Nie należy bagatelizować tego problemu, a w razie konieczności zgłosić się do lekarza, bo może okazać się, że dziwny zapach skóry świadczy o poważnym schorzeniu.

Przeczytaj artykuł

Dla kogo jest wskazany krem do twarzy z kwasem hialuronowym?

Pielęgnacja twarzy

Dla kogo jest wskazany krem do twarzy z kwasem hialuronowym?

Kwas hialuronowy to substancja powszechnie stosowana w kosmetyce i medycynie. Wykorzystuje się ją zarówno przy zabiegach z zakresu medycyny estetycznej, jak i przy produkcji wielu kosmetyków pielęgnacyjnych. Jakie właściwości posiada krem do twarzy z kwasem hialuronowym? Podpowiadamy, kto w szczególności powinien sięgnąć po dobry krem do twarzy z dodatkiem tej substancji!

Przeczytaj artykuł

go to top