OK

OK Cancel

Thank you

Close

Masaż - tajna broń, aby pozbyć się cellulitu

  • favoris

Cellulit dotyka kobiety o wszystkich rodzajach figury i rozmiarach. Pokonaj na dobre skórkę pomarańczową za pomocą masażu - zadbaj o swoje ciało, relaksując się!

Wybierz właściwą strategię

Po pierwsze musisz dowiedzieć się, z jakim rodzajem cellulitu masz do czynienia: cellulit tłuszczowy spowodowany jest przyrastaniem warstwy tłuszczu, podczas gdy cellulit włóknisty powstaje na skutek utwardzania się włókien kolagenowych, natomiast cellulit wodny wywoływany jest przez zatrzymywanie wody w organizmie z powodu problemów krążenia żylno-limfatycznego. Istnieje wiele różnych technik skutecznego masażu, który zwalcza wszystkie rodzaje cellulitu. Poprawia on kondycję skóry poprzez zmniejszenie komórek tłuszczowych i usunięcie uwięzionego płynu. Poza tym ulepsza on ogólne napięcie skóry i tkanek mięśniowych.   

Zacznij pracować nad pozbyciem się cellulitu - przy zaledwie 10-minutowym automasażu wykonywanym dwa razy dziennie 5 dni w tygodniu i nałożeniu przy okazji produktu wyszczuplającego wyniki będą mówić same za siebie.

Pełny zestaw technik masażu

Zacznijmy od najprostszej: Połóż obie dłonie na stopach i delikatnie przeciągnij je wzdłuż nóg w kierunku bioder. Powtórz ten ruch 20 razy z przodu, z tyłu i po bokach każdej nogi, aby dosłownie przeprojektować swoją figurę! 

Teraz gdy krążenie zaczyna lepiej działać, wypłukujemy nadmiar tych komórek, po prostu uciskając zagłębienia na swoim ciele: podeszwy stóp, zagłębienia kolan, pachwiny, obojczyki, pachy, gardło itp. Jeśli chcemy oczyścić węzły chłonne, musimy przesunąć dłonie po całej długości swojego ciała. Delikatnie dociskamy, wykonując regularne, powtarzalne ruchy od3 do 5 razy na każdym obszarze.   

Następnie wykonujemy ćwiczenie podobne do tego pierwszego - przeciągamy po skórze palce rozłożone jak grabki, zawsze przesuwamy się z dołu w górę, wszystkie palce są rozpostarte. Przeprowadzamy to ćwiczenie na całym ciele, aby pobudzić mikrokrążenie.   

Na koniec spróbujmy techniki "ugniatania", która poprawia jakość skóry i pozwala zachować ją w zdrowiu. Ściskamy fałd skóry między kciukiem a palcem wskazującym każdej dłoni i przesuwamy go wzdłuż i na boki masowanego obszaru, pomagając sobie pozostałymi palcami. Ta metoda sprawdza się szczególnie dobrze w przypadku tłuszczyku na biodrach i po wewnętrznej stronie ud, wokół talii i na brzuchu, a także w okolicach pach. Wyraźnie poprawia napięcie skóry, a co więcej, wytworzone w ten sposób endorfiny mają działanie uspokajające, łagodząc stres i ból.

Kilka końcowych porad dotyczących zwalczania cellulitu

Podczas wakacji możesz wykonać mini sesję ćwiczeń fitness w morzu lub w basenie, wykonując kopnięcia i koliste ruchy nogami, a także spacerując boso w płytkiej wodzie lub po plaży, co stymuluje krążenie. Oddychaj pełną piersią świeżym powietrzem i znajdź czas na to, aby dobrze zjeść i się wysypiać. Wypróbuj też masażu kostką lodu - zakończ sesję automasażu za pomocą kostek lodu trzymanych w każdej ręce. Zimno pobudzi krążenie i zadziała jak środek przeciwbólowy i przeciwzapalny. Zoptymalizuj nakładanie produktu wyszczuplającego za pomocą tych prostych i skutecznych technik masażu!

Najczęściej czytane

Benzyl alcohol - w jakich produktach możesz go znaleźć?

Składniki dermokosmetyków

Benzyl alcohol - w jakich produktach możesz go znaleźć?

Benzyl alcohol to składnik, który dla wielu osób jest całkowicie nieznany i obcy. Tymczasem alkohol benzylowy to składnik znacznej ilości kosmetyków, stosowanych przez nas każdego dnia. Z tego względu warto wiedzieć, czym jest benzyl alcohol i jakie ma zastosowanie w kosmetykach!

Przeczytaj artykuł

5 przyczyn intensywnego zapachu potu

Pielęgnacja ciała

5 przyczyn intensywnego zapachu potu

Wydzielanie przez skórę potu, który ma niezbyt przyjemny zapach to naturalne zjawisko. Problem pojawia się wówczas, gdy pot produkowany jest w nadmiarze i ma bardzo intensywny zapach. Poznaj 5 przyczyn brzydkiego zapachu potu oraz sposoby na nadmierną potliwość!

Przeczytaj artykuł

10 zastosowań olejku herbacianego

Pielęgnacja ciała

10 zastosowań olejku herbacianego

Olejek herbaciany to jeden z tych naturalnych produktów, który ma szerokie zastosowanie nie tylko w medycynie, ale też w kosmetyce. Olejek z drzewa herbacianego posiada wiele cudownych właściwości, które pomogą nam wygrać z różnymi chorobami - w tym również chorobami skóry. Jakie zastosowanie ma dokładnie olejek herbaciany? Przedstawiamy 10 sytuacji, w których warto po niego sięgnąć!

Przeczytaj artykuł

go to top