OK

OK Cancel

Thank you

Close

Masz podrażnienia po goleniu? Zobacz jak ukoić podrażnioną skórę!

Podrażnienia po goleniu to codzienny problem wielu mężczyzn. Co zrobić z podrażnieniami po goleniu i jak pielęgnować męską skórę twarzy, by ograniczyć ich występowanie w przyszłości?

Podrażnienia po goleniu

Technika golenia a podrażniona skóra

Golenie to czynność, którą większość mężczyzn wykonuje codziennie w biegu np. rano, śpiesząc się do pracy. Bardzo często sam pośpiech jest odpowiedzialny za późniejsze podrażnienia na skórze, bowiem decydujemy się na zbyt szybkie i intensywne ruchy maszynką, czego nasza skóra nie znosi zbyt dobrze. Pośpiech powoduje też, że mężczyźni niedostateczną ilość czasu poświęcają na zmiękczenie zarostu, co stanowi bardzo ważny elemente całego procesu golenia.

Bardzo duże znaczenie ma tutaj technika, jaką wybieramy do codziennego zabiegu golenia twarzy. Ścinając zarost należy naprężać skórę i przytrzymywać ją od góry palcami, a ostrze maszynki trzeba prowadzić od góry do dołu, nie przyciskając przy tym jej za mocno do skóry. Złe naciągnięcie skóry powoduje, że bardzo łatwo jest ją zaciąć, zaś przy mocnym dociskaniu maszynki do skóry możemy spowodować “ścinanie” powierzchownej warstwy naskórka wraz z zarostem.

Bardzo ważne jest też to, czym decydujemy się usuwać swój zarost - jednorazowe maszynki dobrze sprawdzą się jedynie przy niewielkim zaroście, podczas gdy przy grubszym zabieg golenia powinien być wykonywany przy pomocy dokładniejszego narzędzia - jednorazowa maszynka będzie od nas wymagała mocnego tarcia po skórze, skąd droga do podrażnień i zaczerwienień jest bardzo krótka.

Co zrobić z podrażnieniami po goleniu?

Przy podrażnionej skórze po goleniu bardzo ważna jest prawidłowa pielęgnacja twarzy, która powinna nam pomóc nie tylko w łagodzeniu istniejących już podrażnień, ale też zapobiegać ich pojawianiu się w przyszłości. Jeśli mamy skłonności do podrażnień i zaczerwienień zabieg golenia powinien być wykonywany przy pomocy żeli lub pianek do golenia wzbogaconych łagodzącymi i kojącymi skórę substancjami np. panthenolem czy alantoiną. Przy grubym zaroście na twarzy należy też zadbać o jego dokładne zmiękczenie zarostu przed goleniem - wtedy nie tylko łatwiej będzie nam go usunąć, ale też unikniemy ryzyka niepotrzebnych podrażnień. Zdecydowanie odradza się golenia twarzy przy pomocy mydła - to środek, który bardzo łatwo przesusza skórę, przez co łatwiej ją uszkodzić przy goleniu.

Podrażniona skóra twarzy - stosuj odpowiedni balsam lub krem!

Podrażniona skóra twarzy wymaga od nas stosowania nie tylko odpowiednio dobranych kosmetyków do przeprowadzania zabiegu golenia, ale też preparatów pielęgnacyjnych, które powinniśmy stosować bezpośrednio po goleniu. Balsam lub krem do twarzy po goleniu powinien łagodzić powstałe na skórze podrażnienia, ale też wzmacniać jej naturalną barierę ochronną i zabezpieczać ją tym samym przed kolejnymi uszkodzeniami. Takimi właściwościami charakteryzuje się m.in. kojący balsam po goleniu do skóry wrażliwej Vichy Homme Baume Mineral Ca, który redukuje zaczerwienienia i podrażnienia na skórze wywołane ostrzem maszynki i doskonale zabezpiecza ją przed kolejnymi uszkodzeniami. Przy skórze suchej trzeba zwrócić uwagę na to, by preparat dodatkowo dogłębnie nawilżał skórę, zaś przy skórze tłustej i trądzikowej stosowane przez nas kosmetyki powinny posiadać dodatkowo takie składniki, które ograniczą nadmierną pracę gruczołów łojowych, a tym samym zmniejszą skłonności do występowania zmian trądzikowych. Po goleniu zdecydowanie nie należy stosować kosmetyków, w składzie których znajduje się alkohol np. woda kolońska - to składnik, który tylko wzmaga problem przesuszania i podrażnień na skórze.

Co jeśli podrażnienia po goleniu nie znikają?

Jeśli nawet po starannie wykonanym zabiegu golenia oraz przeprowadzeniu prawidłowej pielęgnacji skóry podrażnienia oraz uczucie ściągnięcia i pieczenia cały czas utrzymują się na powierzchni twarzy, to może oznaczać, że kosmetyki zostały przez nas źle dobrane (uczulenie na wybrane składniki) lub mamy do czynienia z kontaktowym zapaleniem skóry. W tym przypadku warto przede wszystkim przestawić się na stosowanie aptecznych kosmetyków do pielęgnacji, a jeśli to nie przyniesie efektu, należy rozważyć wizytę u dermatologa. Z pomocy lekarza powinny skorzystać również te osoby, które zmagają się z problemem częstych wyprysków na policzkach i szyi - może być to wynikiem nawrotowego zapalenia mieszków włosowych.

Zespół Vichy

Rekomendowane produkty

go to top