OK

OK Cancel

Thank you

Close

Masz podrażnienia po goleniu? Zobacz jak ukoić podrażnioną skórę!

 • favoris

Podrażnienia po goleniu to codzienny problem wielu mężczyzn. Co zrobić z podrażnieniami po goleniu i jak pielęgnować męską skórę twarzy, by ograniczyć ich występowanie w przyszłości?

Technika golenia a podrażniona skóra

Golenie to czynność, którą większość mężczyzn wykonuje codziennie w biegu np. rano, śpiesząc się do pracy. Bardzo często sam pośpiech jest odpowiedzialny za późniejsze podrażnienia na skórze, bowiem decydujemy się na zbyt szybkie i intensywne ruchy maszynką, czego nasza skóra nie znosi zbyt dobrze. Pośpiech powoduje też, że mężczyźni niedostateczną ilość czasu poświęcają na zmiękczenie zarostu, co stanowi bardzo ważny elemente całego procesu golenia.

Bardzo duże znaczenie ma tutaj technika, jaką wybieramy do codziennego zabiegu golenia twarzy. Ścinając zarost należy naprężać skórę i przytrzymywać ją od góry palcami, a ostrze maszynki trzeba prowadzić od góry do dołu, nie przyciskając przy tym jej za mocno do skóry. Złe naciągnięcie skóry powoduje, że bardzo łatwo jest ją zaciąć, zaś przy mocnym dociskaniu maszynki do skóry możemy spowodować “ścinanie” powierzchownej warstwy naskórka wraz z zarostem.

Bardzo ważne jest też to, czym decydujemy się usuwać swój zarost - jednorazowe maszynki dobrze sprawdzą się jedynie przy niewielkim zaroście, podczas gdy przy grubszym zabieg golenia powinien być wykonywany przy pomocy dokładniejszego narzędzia - jednorazowa maszynka będzie od nas wymagała mocnego tarcia po skórze, skąd droga do podrażnień i zaczerwienień jest bardzo krótka.

Co zrobić z podrażnieniami po goleniu?

Przy podrażnionej skórze po goleniu bardzo ważna jest prawidłowa pielęgnacja twarzy, która powinna nam pomóc nie tylko w łagodzeniu istniejących już podrażnień, ale też zapobiegać ich pojawianiu się w przyszłości. Jeśli mamy skłonności do podrażnień i zaczerwienień zabieg golenia powinien być wykonywany przy pomocy żeli lub pianek do golenia wzbogaconych łagodzącymi i kojącymi skórę substancjami np. panthenolem czy alantoiną. Przy grubym zaroście na twarzy należy też zadbać o jego dokładne zmiękczenie zarostu przed goleniem - wtedy nie tylko łatwiej będzie nam go usunąć, ale też unikniemy ryzyka niepotrzebnych podrażnień. Zdecydowanie odradza się golenia twarzy przy pomocy mydła - to środek, który bardzo łatwo przesusza skórę, przez co łatwiej ją uszkodzić przy goleniu.

Podrażniona skóra twarzy - stosuj odpowiedni balsam lub krem!

Podrażniona skóra twarzy wymaga od nas stosowania nie tylko odpowiednio dobranych kosmetyków do przeprowadzania zabiegu golenia, ale też preparatów pielęgnacyjnych, które powinniśmy stosować bezpośrednio po goleniu. Balsam lub krem do twarzy po goleniu powinien łagodzić powstałe na skórze podrażnienia, ale też wzmacniać jej naturalną barierę ochronną i zabezpieczać ją tym samym przed kolejnymi uszkodzeniami. Takimi właściwościami charakteryzuje się m.in. kojący balsam po goleniu do skóry wrażliwej Vichy Homme Baume Mineral Ca, który redukuje zaczerwienienia i podrażnienia na skórze wywołane ostrzem maszynki i doskonale zabezpiecza ją przed kolejnymi uszkodzeniami. Przy skórze suchej trzeba zwrócić uwagę na to, by preparat dodatkowo dogłębnie nawilżał skórę, zaś przy skórze tłustej i trądzikowej stosowane przez nas kosmetyki powinny posiadać dodatkowo takie składniki, które ograniczą nadmierną pracę gruczołów łojowych, a tym samym zmniejszą skłonności do występowania zmian trądzikowych. Po goleniu zdecydowanie nie należy stosować kosmetyków, w składzie których znajduje się alkohol np. woda kolońska - to składnik, który tylko wzmaga problem przesuszania i podrażnień na skórze.

Co jeśli podrażnienia po goleniu nie znikają?

Rekomendowane produkty

 • Kojący balsam do skóry wrażliwej VICHY HOMME SENSI-BAUME Mineral Ca
 • Najczęściej czytane

  Jak szybko pozbyć się pryszcza?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak szybko pozbyć się pryszcza?


  Pryszcze mają to do siebie, że pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie. Ślub, rozmowa kwalifikacyjna, wakacyjny wyjazd nie mogą się odbyć z nieestetyczną czerwoną krostką na twarzy. Dlatego też wiele z nas od razu po szybkiej identyfikacji problemu przechodzi do jego eliminacji, czyli wyciskania. Ale uwaga! Ten sposób na pryszcze nie należy do najlepszych! Dowiedz się, dlaczego i sprawdź, jak szybko pozbyć się pryszcza, bez uszczerbku dla skóry!

  Przeczytaj artykuł

  Jak stosować kwas kojowy?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak stosować kwas kojowy?

  Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

  Przeczytaj artykuł

  Łuszcząca się skóra na twarzy - czym może być spowodowane?

  Pielęgnacja twarzy

  Łuszcząca się skóra na twarzy - czym może być spowodowane?

  Łuszcząca się skóra na twarzy to bardzo uporczywy problem, który może mieć różne podłoże. Łuszcząca się skóra to dolegliwość typowa dla skóry suchej i szorstkiej, jednak niekiedy przypadłość ta może mieć związek z poważniejszymi chorobami skóry. Podpowiadamy zatem, z czego może wynikać łuszczenie się skóry z twarzy i jak z nim walczyć!

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  go to top