OK

OK Cancel

Thank you

Close

Masz rozdwojone końcówki? Sprawdź jak dbać o włosy!

  • favoris

Rozdwojone końcówki i puszące się włosy to problem, z którym bardzo często mają do czynienia posiadaczki długich włosów. Nie tylko wyglądają one mało estetycznie, ale też sprawiają wiele kłopotów podczas codziennej stylizacji. Istnieją jednak sprawdzone sposoby na to, by pozbyć się rozdwajających się włosów i nadać im jedwabistej gładkości. Przedstawiamy zatem sposoby na rozdwojone końcówki!

Rozdwojone włosy - co jest ich przyczyną?

Za rozdwajanie się końcówek włosów najczęściej odpowiedzialne jest nadmierne przesuszenie włosów będące wynikiem stosowania niewłaściwych kosmetyków do ich pielęgnacji (np. szampony do dodatkiem alkoholu lub SLS), inwazyjnych zabiegów fryzjerskich, suszenia włosów zbyt gorącym powietrzem z suszarki czy braku ich regularnego podcinania. Na szczęście rozdwojone końcówki włosów nie są trwałymi uszkodzeniami i możemy z nimi skutecznie walczyć przy pomocy odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych.

Sposób na rozdwojone końcówki - delikatne oczyszczanie

Jeżeli mamy do czynienia z rozdwojonymi końcówkami włosów, musimy zwrócić szczególną uwagę na delikatny sposób ich codziennego oczyszczania. Zdecydowanie należy odrzucić szampony do włosów, ze sztucznymi i wysuszającymi włosy składnikami na rzecz preparatów z odżywczymi, nawilżającymi i naturalnymi substancjami. Jeśli przesuszanie się włosów, a co za tym idzie rozdwojone końcówki, są efektem, np. problemów z łupieżem, stosowany przez nas szampon powinien nie tylko nawilżać włosy, ale też posiadać odpowiednie właściwości lecznicze np. szampon przeciwłupieżowy Vichy Dercos do włosów suchych. Pamiętajmy też o tym, by podczas mycia włosów nie stosować zbyt gorącej wody i suszyć je chłodniejszym powietrzem z suszarki - to pomoże nam zamknąć rozchylone łuski włosów i wygładzić powierzchnię łodygi włosa.

Co na rozdwojone końcówki? Kosmetyki odżywczo-regenerujące

Do codziennej pielęgnacji włosów z rozdwojonymi końcówkami niezbędne będą kosmetyki o właściwościach odżywczo-regenerujących, to znaczy odpowiednie odżywki, maski i serum do włosów. Dzięki odżywczym substancjom zawartym w tego typu preparatach, nasze włosy zostaną otulone cienką warstwą ochronną, która zabezpieczy je przed uszkodzeniami. Składniki regenerujące pozwolą natomiast  odbudować wszelkie uszkodzenia włókna włosów, nadać im gładkości, miękkości w dotyku oraz blasku. Pamiętajmy jednak o tym, by nie stosować zbyt wielu kosmetyków odżywczych na raz - w ten sposób możemy niepotrzebnie obciążyć strukturę naszych włosów.

Rozdwojone końcówki - wizyta u fryzjera

Jeżeli zależy nam na tym, by pozbyć się rozdwojonych końcówek włosów i zapobiec takim problemom w przyszłości, musimy pamiętać o regularnych wizytach u fryzjera. Ma to szczególne znaczenie w przypadku, gdy mamy długie włosy lub chcemy je zapuścić. Wizyta u fryzjera nie oznacza jednak drastycznej zmiany naszej fryzury - wystarczy regularne podcinanie włosów o 1-2 cm co około 2-3 miesiące, by znacząco poprawić wygląd włosów i ułatwić sobie ich układanie. Przy odpowiedniej pielęgnacji nawet cienkie i łamliwe włosy mogą odzyskać blask. Warto też ograniczyć częstą stylizację włosów przy pomocy prostownicy lub lokówki, a także wymienić stare grzebienie i szczotki o metalowych wypustkach na te wykonane z naturalnego włosia. Jeżeli problem z rozdwojonymi końcówkami przybiera naprawdę poważne rozmiary, poza właściwą pielęgnacją włosów w domu i odpowiednim strzyżeniem, warto również rozważyć wykonanie specjalistycznych zabiegów, które pozwolą nam na natychmiastowe i głębokie odżywienie włosów. Do takich zabiegów należy m. in. terapia keratynowa czy olejowanie włosów.

Najczęściej czytane

Łupież u dziecka - czy można stosować szampony dla dorosłych?

Pielęgnacja włosów

Łupież u dziecka - czy można stosować szampony dla dorosłych?

Łupież to bardzo często występujące schorzenie skóry głowy, które wywołane jest działaniem grzyba drożdżopodobnego Pityrosoporum ovale żywiącego się wydzielającym przez ludzką skórę sebum. Z sypiącymi się z głowy białymi płatami zrogowaciałego naskórka zmaga się co trzeci dorosły, jednak ta przypadłość niestety nie omija najmłodszych. Łupież u dzieci to częsty problem, z którym dorośli muszą sobie poradzić!

Przeczytaj artykuł

Czarnuszka na włosy - naturalne sposoby pielęgnacji włosów

Pielęgnacja włosów

Czarnuszka na włosy - naturalne sposoby pielęgnacji włosów

Czarnuszka, zwana także czarnym kminem lub kminem rzymskim, posiada niesamowite właściwości zdrowotne. Wydawać się może, że czarnuszka jest lekiem na wszelkie problemy. Ma działanie antybakteryjne, wspomaga leczenie cukrzycy, niszczy pasożyty, a nawet wspiera walkę z nowotworami. Dodatkowo, czarnuszka wpływa na poprawę kondycji włosów. Jeżeli masz suche włosy, zastanawiasz się jakie odżywianie włosów realnie wpłynie na poprawę Twojego wyglądu, zobacz jak wpływ ma czarnuszka na włosy!

Przeczytaj artykuł

go to top