OK

OK Cancel

Thank you

Close

Menopauza a wypadanie włosów - co robić?

 • favoris

Menopauza a wypadanie włosów  - to wyjątkowo niemiły problem dotykający dojrzałe kobiety w wieku przekwitania. Nadmierne wypadanie włosów to jeden z bardzo nieprzyjemnych objawów, towarzyszących menopauzie. Wypadanie włosów dotyczy oczywiście każdego człowieka, jednak czasem staje się ono nie do zniesienia, może być także objawem dużo większych problemów. Co poradzić na wypadanie włosów? Jakie preparaty na porost włosów mogą nam naprawdę pomóc? Czy tabletki na wypadanie włosów są skuteczne? Jeżeli zastanawiasz się jakie metody są najbardziej skuteczne na wypadanie włosów, przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, co sądzą specjaliści.

Wypadanie włosów przyczyny

Menopauza a wypadanie włosów - co robić?

Przyczyny wypadania włosów mogą być bardzo różne. Bardzo ważne jest, aby przed podjęciem walki z wypadającymi włosami na własną rękę, udać się do lekarza specjalisty, który wykluczy czynniki chorobowe. Menopauza i wypadanie włosów to dość specyficzny przypadek, który także powinien być konsultowany z lekarzem.

Bardzo często przyczyną wypadania włosówzaburzenia hormonalne. Najczęstszym sprawcą całego zamieszania jest estrogen, który powoduje problemy nie tylko w trakcie menopauzy, ale także po przebytej ciąży lub odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych.

Oczywiście istnieje także szereg wielu innych przyczyn takich jak:

* anemia - niedobór żelaza powodujący niedokrwistość. Często spowodowany złą dietą lub obfitymi miesiączkami,
* zła dieta - brak witamin i mikroelementów wpływa negatywnie na proces życia włosa,
* stres - negatywne bodźce nerwowe wpływają destrukcyjnie na cebulki włosów odpowiedzialnych za produkcję nowych oraz bezpieczeństwo starych włosów,
* inne choroby.

Menopauza a wypadanie włosów

Menopauza a wypadanie włosów - co robić?

Jak więc wygląda relacja - menopauza a wypadanie włosów? To proces dość mało skomplikowany. Podczas przekwitania, poziom estrogenu, zawartego w kobiecym organizmie spada. Wraz ze spadkiem estrogenu, kobieta traci bardzo wiele włosów, a proces produkcji nowych może być bardzo trudny do uruchomienia.

Dlaczego tak się dzieje?

* estrogen odpowiedzialny jest za kondycję włosów - im więcej estrogenu, tym mocniej nasze cebulki włosów pobudzone są do produkcji nowych włosów. Jednocześnie estrogen sprawia, że włosy, które mamy już na głowie, zamiast wypadać trzymają się mocno głowy. Kiedy poziom estrogenu gwałtownie spada, zmienia się cykl życia włosa - tracimy stare włosy, a wzrost nowych jest bardzo ograniczony,
* nadprodukcja testosteronu - bardzo często okres menopauzy wiąże się także z nadprodukcją męskich hormonów. Przyczyniają się one do łysienia androgenowego, które potrafi być niezwykle trudne do wyleczenia.

Co na wypadanie włosów?

Menopauza a wypadanie włosów - co robić?

Problem wypadania włosów wymaga od nas jak najszerszego, intensywnego i systematycznego działania. Przede wszystkim musisz zadbać o swoją dietę, aby była bogata w warzywa i owoce, oraz mikroelementy takie jak żelazo, cynk, wapń, magnez. Unikaj przetworzonej żywności oraz sztucznych barwników i konserwantów.

Dodatkowo wspieraj swoje włosy oraz skórę głowy odpowiednimi kosmetykami. Specjaliści Vichy opowiedzieli nam o innowacyjnej kuracji przeciw wypadaniu włosów - Dercos Aminexil Clinical 5, która redukuje wypadanie włosów już po 6 tygodniach.

Rekomendowane produkty

 • AMINEXIL CLINICAL 5 - formuła dla kobiet
 • Najczęściej czytane

  Czarnuszka na włosy - naturalne sposoby pielęgnacji włosów

  Pielęgnacja włosów

  Czarnuszka na włosy - naturalne sposoby pielęgnacji włosów

  Czarnuszka, zwana także czarnym kminem lub kminem rzymskim, posiada niesamowite właściwości zdrowotne. Wydawać się może, że czarnuszka jest lekiem na wszelkie problemy. Ma działanie antybakteryjne, wspomaga leczenie cukrzycy, niszczy pasożyty, a nawet wspiera walkę z nowotworami. Dodatkowo, czarnuszka wpływa na poprawę kondycji włosów. Jeżeli masz suche włosy, zastanawiasz się jakie odżywianie włosów realnie wpłynie na poprawę Twojego wyglądu, zobacz jak wpływ ma czarnuszka na włosy!

  Przeczytaj artykuł

  go to top