OK

OK Cancel

Thank you

Close

Oczyszczająca glinka i jej zastosowanie w kosmetykach do pielęgnacji twarzy

 • favoris

Glinka oczyszczająca bardzo dobrze sprawdza się w kosmetykach do pielęgnacji twarzy. Szczególne zastosowanie odnajduje w produktach oczyszczających. Dowiedz się dlaczego i po jakie kosmetyki z glinką sięgać!

Glinka oczyszczająca - glinka szara

Szczególnym rodzajem oczyszczającej glinki, jest glinka szara. Mimo że jest ona składnikiem wielu kosmetyków i wykorzystuje się ją w zabiegach kosmetycznych, to znaczna część osób nie zdaje sobie sprawy z jej dobroczynnych właściwości. Otóż glinka, nie tylko szara, ale glinka w ogóle, dostarcza do struktur skóry wiele niezbędnych pierwiastków (krzem, magnez, wapń, cynk, selen) i minerałów, które kompleksowo odżywiają skórę oraz usprawniają procesy w niej zachodzące. Dzięki temu skóra jest zdrowa i tak właśnie wygląda. Jeśli chodzi o glinkę szarą, zawiera ona głównie krzem (45%), glin (30%), żelazo (2,5%) oraz magnez, siarkę, mangan i wapń.

Jak działa oczyszczająca glinka znajdująca się w kosmetykach?

Glinka wykazuje ujemny ładunek, a w związku z tym łączy się i przyciąga do siebie cząsteczki o ładunku dodatnim. To szczególnie ważna zależność, ponieważ cząsteczki dodatnie znajdują się we wszelkich substancjach toksycznych, które w głównej mierze wywołują niedoskonałości na twarzy. Dodatkowo, glinka skutecznie wyrównuje pH skóry, nadając mu odpowiedni, fizjologiczny odczyn. Co istotne, glinka, a szczególnie ta szara, skutecznie eliminuje toksyny z powierzchni skóry, a dzięki temu napędza metabolizm komórkowy oraz usprawnia krążenie skóry.

Kto powinien sięgać po kosmetyki z szarą glinką?

Szara glinka jest polecana szczególnie dla osób z problematyczną skórą i niedoskonałościami. Wynika to stąd, że ten rodzaj glinki normalizuje pracę gruczołów łojowych, a tym samym produkcję sebum, czyli naturalnie natłuszczającego łoju, który odpowiada za natłuszczanie skóry. Niestety jego nadmiar zatyka pory skóry i doprowadza do pojawienia się nieczystości. Szara glinka minimalizuje produkcję sebum, a jego wydzielanie ogranicza wyłącznie do wymaganej ilości. Po szarą glinkę powinny sięgać również osoby, których skóra jest podatna na podrażnienia. Te mogą być wywołane wrażliwością skóry na czynniki zewnętrzne, a także wynikać z gromadzenia się sebum na powierzchni nawet na idealnej skóry twarzy. Dodatkowo, szara glinka odpowiada za regulację procesu keratynizacji naskórka, czyli rogowacenia warstwy rogowej naskórka. Oczyszczająca glinka dodatkowo regeneruje podrażniony naskórek oraz pomaga nawilżać skórę, zatem sprawdzi się u osób chcących zadbać o prawidłową gospodarkę wodną i tych, którzy chcą usprawnić funkcje płaszcza hydrolipidowego skóry.

Pielęgnacja twarzy szarą, oczyszczającą glinką

1. Jednym z rodzajów kosmetyków, które zawierają glinkę oczyszczającąmaseczki z szarą glinką. Są one polecane szczególnie dla osób z problematyczną i pokrytą niedoskonałościami skórą. Warto sięgać po dobrej jakości maseczki oczyszczające, w których zawartość glinki jest wysoka, a nie tylko minimalna. Przykładem maseczki do twarzy, bazującej na dużej zawartości glinki, jest Maska mineralna - Maska oczyszczająca pory z glinką Vichy. Produkt ten wykazuje nie tylko właściwości oczyszczające, lecz również nawilżające i łagodzące podrażnienia. Zawiera glinkę kaolinową, bentonitową, a także aloes, alantoinę i wodę termalną z Vichy.

2. Zamiast gotowej maseczki można zaopatrzyć się w naturalną glinkę kosmetyczną, którą rozrabia się z wodą i aplikuje na twarz. Taka mikstura jest bardzo skuteczna, ponieważ bazuje na czystej glince. Naturalną glinkę można stosować zamiennie z maseczką zawierającą glinkę. Oba produkty wykazują zbliżoną intensywność i skuteczność działania.

Jak często można aplikować glinkę na twarz?

Mimo że szara glinka wykazuje wiele dobroczynnych właściwości i korzystnie wpływa na kondycję skóry, to nie można przesadzić z jej aplikacją. Gotową maseczkę lub taką, którą przygotujesz samodzielnie z naturalnej glinki, należy nakładać nie więcej jak 2-3 razy w tygodniu. Zbyt duża częstotliwość stosowania oczyszczającej glinki może wywołać efekt odwrotny do zamierzonego - podrażnić skórę i zaburzyć pracę gruczołów łojowych, a co za tym idzie nasilić pojawianie się niedoskonałości.

Rekomendowane produkty

 • Maska oczyszczająca pory z glinką
 • Najczęściej czytane

  Jak stosować kwas kojowy?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak stosować kwas kojowy?

  Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

  Pielęgnacja twarzy

  Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

  Peeling (ang. scrub, brushing) to nic innego, jak złuszczanie skóry, czyli usuwanie z jej powierzchni martwych komórek naskórka. Profesjonalne złuszczanie naskórka wykonujemy bardzo często w gabinetach kosmetycznych, jednak na peeling twarzy decydujemy się równie chętnie w domu. Podpowiadamy, jakie korzyści może przynieść nam stosowanie peelingu do twarzy i jak go poprawnie wykonać!

  Przeczytaj artykuł

  Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

  Pielęgnacja twarzy

  Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

  W ostatnich latach na półkach aptek i drogerii ważne miejsce zaczęły zajmować kremy z retinolem. Są to preparaty stymulujące proces odnowy komórkowej, a więc stworzone, aby przeciwdziałać starzeniu się skóry. Jednak kiedy tak naprawdę kosmetyki z retinolem powinny znaleźć się w naszej łazience? I czym w zasadzie jest ten cudowny retinol?

  Przeczytaj artykuł

  Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

  Pielęgnacja twarzy

  Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

  Przebarwienia na twarzy to problem, który może pojawić się u każdej z nas, bowiem przyczyn jego powstawania jest naprawdę wiele. Najczęściej jednak mamy do czynienia z przebarwieniami po trądziku lub słońcu, a także plamami wywołanymi problemami hormonalnymi. A jak możemy się pozbyć przebarwień?

  Przeczytaj artykuł

  go to top