OK

OK Cancel

Thank you

Close

Odtruwanie organizmu - jaki ma wpływ na Twoją skórę?

 • favoris

Odtruwanie organizmu to sposób nie tylko na dobre samopoczucie, lekkość i zdrowie całego organizmu. Oczyszczanie skutecznie wpływa także na kondycję skóry. Dowiedz się, jak odtruwanie organizmu przekłada się na stan i wygląd skóry!

Odtruwanie organizmu, czyli popularny detoks

Odtruwanie organizmu - jaki ma wpływ na Twoją skórę?

Odtruwanie organizmu to nic innego, jak powszechnie znana detoksykacja (detox). Polega ono na eliminacji wszelkich szkodliwych substancji, zwłaszcza toksyn, z wnętrza organizmu. Nie bez powodu działanie to nazywa się ,,odtruwaniem’’. Otóż we współczesnym świecie jesteśmy narażeni na szkodliwe związki, zanieczyszczenia i wspomniane toksyny. Dostając się do wnętrza organizmu, uniemożliwiają jego prawidłowe funkcjonowanie, co przekłada się na zaniedbany wygląd skóry oraz jej niewłaściwą kondycję. Oczyszczanie organizmu to jeden ze skutecznych sposobów eliminacji tych szkodliwych związków i troski o zdrowie skóry.

Oczyszczanie organizmu z toksyn - zabieg dla każdego

Odtruwanie organizmu - jaki ma wpływ na Twoją skórę?

Każdy z nas powinien regularnie przeprowadzać detoksykację organizmu. Wiele kobiet zarzeka się, że prowadzi zdrowy tryb życia, a ich pielęgnacja twarzy jest nienaganna. Odtruwanie organizmu jest natomiast nie tyle potrzebne, co niezbędne każdemu z nas. Nie ma znaczenia, czy dana osoba dba o siebie pod każdym względem, czy też zaniedbuje. Oczyszczanie należy zagwarantować naszemu organizmowi bez względu na te postawy. Wynika to stąd, że nie mamy wpływu na przenikanie szkodliwych związków ze środowiska zewnętrznego do naszego wnętrza. Mamy natomiast wpływ na ich eliminację, która przede wszystkim powinna być regularna, tym bardziej że detoksykacja organizmu niesie ze sobą wiele korzyści, można to dostrzec w poprawie kondycji skóry twarzy!

Oczyszczanie organizmu, a kondycja skóry twarzy

Odtruwanie organizmu - jaki ma wpływ na Twoją skórę?

Odtruwanie organizmu ma bezsprzecznie pozytywny wpływ na stan skóry. Wynika to stąd, że jej kondycja jest uwarunkowana zdrowiem wnętrza organizmu. Jeśli jest ono zaniedbane, a procesy w nim zachodzące nie przebiegają prawidłowo, nie jest możliwe, aby skóra dobrze wyglądała. Czasami kobiety inwestują w luksusowe serum do twarzy, kremy z wysokiej półki i dbają o regularne zabiegi twarzy, a i tak nie są zadowolone z tego, jak prezentuje się ich skóra. Działania pielęgnacyjne są bardzo ważne, jednak na nic się zdadzą, jeśli spośród nich wykluczymy oczyszczanie organizmu. Jak zatem odtrucie organizmu przekłada się na zdrowie skóry? Odtruwanie organizmu sprawia, że skóra nabiera zdrowego wyglądu - staje się promienna, pełna blasku, świeża i rześka. Z okolic oczu znikają sińce i worki. Zanieczyszczenia i niedoskonałości nie pojawiają się tak często, a niejednokrotnie ich obecność zostaje całkowicie wykluczona. Drobne zmarszczki stają się mniej widoczne, a skóra wygląda na odmłodzoną. Dodatkowo systematyczne odtrucie organizmu sprawia, że dotychczas stosowana pielęgnacja (bazująca na kosmetykach i czynnościach pielęgnujących) jest o wiele bardziej skuteczna.

Jak oczyścić organizm?

Odtruwanie organizmu - jaki ma wpływ na Twoją skórę?

Jednym ze skutecznych sposobów na detoksykację organizmu jest zastosowanie kilkudniowej kuracji. Najczęściej polega ona na wykluczeniu niektórych produktów spożywczych (nabiał, kawa, alkohol) i skupia się na spożywaniu koktajli owocowo-warzywnych w ciągu około 3 dni.
Innym ze sposobów jest spożywanie warzyw (surowych, gotowanych, pieczonych, grillowanych) w ramach posiłków. Taki jadłospis powinien obowiązywać przez około 3 dni.
Ciekawym rozwiązaniem dla odtrucia organizmu jest regularne spożywanie wody z cytryną lub innymi cytrusami, szczególnie z pomarańczą lub grejpfrutem. Owoce te mają właściwości antyoksydacyjne, czyli właśnie oczyszczające, dzięki witaminie C.

Pamiętaj jednak, że odtruwania organizmu nie można traktować jako niezastąpionego sposobu pielęgnacji skóry, a raczej uzupełniającego i stanowiącego dodatek do codziennej pielęgnacji. Zadbaj zatem nie tylko o regularną detoksykację organizmu, lecz także o prawidłową pielęgnację skóry. W tej kwestii pomocna może okazać się Pielęgnacja opóźniająca proces starzenia się Slow Age Vichy. Produkt jest wzbogacony m.in. w bajkalinę, wykazującą właściwości antyoksydacyjne. Kosmetyk zatem może stanowić uzupełnienie detoksu organizmu.

Rekomendowane produkty

 • Pielęgnacja opóźniająca pojawianie się oznak starzenia
 • Najczęściej czytane

  Dieta koktajlowa - to łatwe i skuteczne!

  Life Style

  Dieta koktajlowa - to łatwe i skuteczne!

  Dieta koktajlowa jest zdecydowanym potwierdzeniem tego, że dieta odchudzająca nie musi być nudna, męcząca i całkowicie pozbawiona smaku. Na czym polega dieta koktajlowa i ile można na niej schudnąć? Podpowiadamy, kiedy w szczególności warto się na nią zdecydować!

  Przeczytaj artykuł

  Bańka chińska - co warto wiedzieć zanim udasz się na masaż?

  Life Style

  Bańka chińska - co warto wiedzieć zanim udasz się na masaż?

  Zabieg wykonywany przy użyciu bańki chińskiej to popularny i skuteczny sposób na cellulit, rozstępy czy zmniejszenie objętości brzucha, a przy tym przyjemny i relaksujący rodzaj masażu. Czy jednak jest on przeznaczony dla wszystkich? Na czym dokładnie polega masaż bańką chińską? Zobacz, co powinnaś wiedzieć, zanim udasz się na ten zabieg!

  Przeczytaj artykuł

  Kolagen naturalny czy kolagen nienaturalny?

  Life Style

  Kolagen naturalny czy kolagen nienaturalny?

  Kolagen naturalny w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularny. Głośno o nim w prasie, a na forach internetowych od zachwytów i sprzeciwów aż wrze. Czym jest właściwie ten osławiony kolagen naturalny i jakie jest jego rzeczywiste zastosowanie?

  Przeczytaj artykuł

  Czym jest ekstrakt?

  Life Style

  Czym jest ekstrakt?

  Ekstrakt, czyli inaczej wyciąg, powstaje w efekcie procesu ekstrakcji polegającego na wyodrębnieniu danego składnika bądź mieszaniny za pomocą dyfuzji. Ekstrakty mogą pochodzić z różnych źródeł. Wyodrębnia się ekstrakty roślinne, ziołowe, owocowe, warzywne, a nawet drożdżowe. Zastosowanie wyciągów jest bardzo szerokie. Proces ekstrakcji wykorzystuje wiele gałęzi przemysłu: medyczną, farmaceutyczną, kosmetyczną, spożywczą, itp.

  Przeczytaj artykuł

  Jak stosować błonnik witalny?

  Life Style

  Jak stosować błonnik witalny?

  Błonnik witalny to naturalny suplement diety, który posiada bardzo korzystny wpływ na różne funkcje naszego organizmu. Przeciwdziała wielu groźnym chorobom i doskonale wspomaga odchudzanie. Podpowiadamy, kiedy szczególnie warto sięgnąć po błonnik witalny i jak go stosować!

  Przeczytaj artykuł

  go to top