OK

OK Cancel

Thank you

Close

Okres menopauzy - jak dbać o skórę?

 • favoris

Menopauza jest bardzo trudnym okresem dla każdej kobiety - wiąże się z nim wiele różnych dolegliwości, które wpływają nie tylko na ogólne samopoczucie kobiety, ale też jej wygląd.

Menopauza, poza typowymi dla siebie objawami nocnych potów, zaniku miesiączkowania czy bezsenności, jest odpowiedzialna za przyspieszony proces starzenia się skóry. Dlatego tak ważne jest, by panie, które przechodzą menopauzę, dbały o swój wygląd jeszcze bardziej niż w poprzednich latach. Jak dokładnie okres przekwitania wpływa na stan skóry? I jak wybierać odpowiednie kosmetyki dla cery dojrzałej? Podpowiadamy, jak dbać o cerę podczas menopauzy!

Jak menopauza wpływa na skórę?

W trakcie trwania klimakterium przyspieszeniu ulegają wszelkie procesy fizjologiczne starzenia się organizmu. W tym czasie znacząco spada produkcja estrogenów, których niedobór odczuwają nie tylko narządy płciowe kobiety, ale też jej skóra, która staje się wyraźnie przesuszona, wiotka i pozbawiona sprężystości, a na jej powierzchni pojawiają się głębokie zmarszczki. Brak sprężystości i jędrności skóry jest wynikiem zmniejszonej ilości produkowanego kolagenu oraz kwasu hialuronowego, który posiada dużą zdolność wiązania wody, a tym samym nawilżania skóry. Wszystkie te objawy pojawiają się u kobiety w przeciągu 5 lat od ostatniej menstruacji, ale najgwałtowniejszy spadek kondycji skóry można zaobserwować już w przeciągu 6 miesięcy od rozpoczęcia się menopauzy.

Pielęgnacja cery podczas menopauzy

Skóra twarzy podczas menopauzy wymaga od nas szczególnej pielęgnacji - naszym zadaniem jest dostarczanie jej codziennie wielu odżywczych składników, które przywrócą jej utraconą sprężystość, jędrność oraz poziom nawilżenia, a także opóźnią dalsze etapy starzenia się skóry. Poza kremami przeciwzmarszczkowymi dla cery dojrzałej, warto również wyposażyć się w takie kosmetyki, które zostały specjalnie przeznaczone do stosowania przez kobiety w trakcie menopauzy, by jeszcze lepiej spełniać wszystkie potrzeby skóry w tym czasie. Do takich kosmetyków należy Vichy Neovadiol Kompleks Uzupełniający, który został wyposażony w długą listę odżywczych i regenerujących substancji, wpływających na poprawę nawilżenia, sprężystości i elastyczności skóry, a także substancji redukujących pojawiające się na twarzy zmarszczki. Dzięki takim silnym i skoncentrowanym produktom skóra twarzy ma szansę skutecznie przeciwstawić się procesowi starzenia.

Prawidłowa aplikacja kosmetyków

Odpowiednio dobrane kosmetyki do pielęgnacji twarzy to jednak dopiero połowa sukcesu w walce z objawami menopauzy. Nie mniejsze znaczenie ma właściwy sposób aplikacji zakupionych kosmetyków, którym powinnyśmy jak najbardziej ułatwić przenikanie w głębokie warstwy skóry. Przed aplikacją kosmetyków przeciwstarzeniowych należy przeprowadzić dokładny zabieg oczyszczania twarzy i usunąć ze skóry wszelkie zanieczyszczenia, martwy naskórek oraz sebum, które stanowią barierę dla aktywnych składników kremu czy serum. Kosmetyk należy aplikować na skórę od dołu twarzy i kierując się ku górze - w ten sposób wykonuje się na skórze delikatny masaż, który pobudza mikrokrążenie i sprzyja skuteczniejszemu wnikaniu substancji odżywczych w skórę. Pamiętajmy też o tym, by makijaż wykonać dopiero po dokładnym wchłonięciu kosmetyków pielęgnacyjnych w naskórek. Podczas aplikacji nie zapominajmy o skórze na szyi, która ma równie duże skłonności do starzenia, co nasza twarz.

Rekomendowane produkty

 • NEOVADIOL Kompleks Uzupełniający Aktywne serum odbudowujące dla kobiet w okresie menopauzy
 • Najczęściej czytane

  Jak szybko pozbyć się pryszcza?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak szybko pozbyć się pryszcza?


  Pryszcze mają to do siebie, że pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie. Ślub, rozmowa kwalifikacyjna, wakacyjny wyjazd nie mogą się odbyć z nieestetyczną czerwoną krostką na twarzy. Dlatego też wiele z nas od razu po szybkiej identyfikacji problemu przechodzi do jego eliminacji, czyli wyciskania. Ale uwaga! Ten sposób na pryszcze nie należy do najlepszych! Dowiedz się, dlaczego i sprawdź, jak szybko pozbyć się pryszcza, bez uszczerbku dla skóry!

  Przeczytaj artykuł

  Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

  Pielęgnacja twarzy

  Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

  Łuszcząca się skóra na twarzy to bardzo uporczywy problem, który może mieć różne podłoże. Łuszcząca się skóra to dolegliwość typowa dla skóry suchej i szorstkiej, jednak niekiedy przypadłość ta może mieć związek z poważniejszymi chorobami skóry. Podpowiadamy zatem, z czego może wynikać łuszczenie się skóry z twarzy i jak z nim walczyć!

  Przeczytaj artykuł

  Jak stosować kwas kojowy?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak stosować kwas kojowy?

  Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  go to top