OK

OK Cancel

Thank you

Close

Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

Peeling (ang. scrub, brushing) to nic innego, jak złuszczanie skóry, czyli usuwanie z jej powierzchni martwych komórek naskórka. Profesjonalne złuszczanie naskórka wykonujemy bardzo często w gabinetach kosmetycznych, jednak na peeling twarzy decydujemy się równie chętnie w domu. Podpowiadamy, jakie korzyści może przynieść nam stosowanie peelingu do twarzy i jak go poprawnie wykonać!

Peeling do twarzy - jakie zalety posiada złuszczanie naskórka?

Zarówno dermatolodzy, jak i kosmetyczki są w tym temacie zgodni - peeling do twarzy to doskonały sposób, by pobudzić skórę twarzy do działania. Peeling pozwala na głębokie oczyszczenie twarzy oraz pobudzenie jej mikrokrążenia. Poprzez wykonywany przy tej okazji mikromasaż skóra zaczyna pracować intensywniej i produkuje większą ilość włókien kolagenowych i elastynowych, które pozwalają jej zachować gładkość i elastyczność. Twarz po zabiegu złuszczania naskórka nabiera ładniejszego i promiennego kolorytu, gdyż peeling skutecznie poprawia ukrwienie, a także jest doskonale przygotowana do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Profesjonalne złuszczanie skóry twarzy - dla kogo peeling do twarzy w gabinecie?

Złuszczanie naskórka w domu to doskonały sposób na uzupełnienie codziennej pielęgnacji twarzy. W niektórych przypadkach warto jednak również zdecydować się na jedną z profesjonalnych metod złuszczania naskórka w gabinecie dermatologicznym lub kosmetycznym. Są to zabiegi szczególnie polecane w przypadku trądziku, przebarwień czy zmarszczek - profesjonalny peeling twarzy jest w stanie pomóc nam walczyć z różnymi problemami skórnymi. Działa on na skórę mocniej niż preparaty złuszczające do użytku domowego, dlatego rodzaj peelingu oraz częstotliwość jego powtarzania najlepiej skonsultować ze specjalistą.

Jaki peeling do twarzy wybrać?

Rodzaj stosowanego przez nas peelingu do twarzy należy przede wszystkim dostosować do codziennych potrzeb naszej skóry - to znaczy do rodzaju skóry oraz towarzyszących jej niedoskonałości.

  • Jeśli mamy do czynienia ze skórą łojotokową, najlepiej sięgnąć po peeling ziarnisty, którego formuła została oparta na sproszkowanych łupinkach nasion. Złuszczy on skórę mechanicznie, odblokuje zatkane pory i przyniesie efekt delikatnego masażu, który poprawi ukrwienie skóry, a tym samym sprawi, że będzie ona lekko zaróżowiona i odświeżona. Regularne nakładanie peelingu na twarz przy skórze łojotokowej zmniejszy też ilość sebum produkowanego przez gruczoły łojowe. Jeśli jednak przy tym typie skóry mamy jednocześnie do czynienia z trądzikiem, peelingi powinniśmy wykonywać po uzgodnieniu tego z dermatologiem.
  • Dla skóry mieszanej lub szarej i zmęczonej lepsze będą preparaty złuszczające z syntetycznymi kuleczkami, które również złuszczają skórę mechanicznie, ale ich działanie jest o wiele delikatniejsze. Zawarte w peelingu mikrokuleczki mają okrągły kształt, dzięki czemu są bardziej miękkie niż pestki czy łupinki. Przy skórze mieszanej lub zmęczonej warto zwrócić szczególną uwagę na peeling do twarzy Vichy w postaci mineralnej maski peelingującej o właściwościach rozświetlających. Maska z kamieniem wulkanicznym oraz kwasami AHA pozwoli delikatnie usunąć martwe komórki naskórka i zanieczyszczenia, a także rozświetlić, nawilżyć i zregenerować naskórek.
  • Przy skórze suchej, wrażliwej i naczynkowej, cienkiej i delikatnej, lepiej zrezygnować ze stosowania peelingu do twarzy. Są to rodzaje skóry, które charakteryzuje wyjątkowo cienki naskórek - jego ścieranie przy pomocy peelingu może dodatkowo osłabić barierę ochronną skóry suchej, wrażliwej czy naczynkowej. Jeśli jednak czujemy potrzebę delikatnego odświeżenia skóry możemy raz na jakiś czas zdecydować się na zastosowanie peelingu enzymatycznego lub delikatnej maseczki peelingującej.

Jak poprawnie wykonać złuszczanie skóry twarzy?

*Peelingu na twarzy nie należy wykonać zbyt często, szczególnie jeśli nasza skóra jest delikatna. Przy skórze łojotokowej taki zabieg wystarczy dwa razy w tygodniu, zaś skórze mieszanej i zmęczonej raz w tygodniu.
*Podczas nakładania peelingu nie należy zbyt mocno i gwałtownie pocierać skóry - powinien być to delikatny masaż, który nie uszkodzi powierzchni naskórka.
*Peeling ziarnisty najlepiej nakładać na wilgotną skórę, a następnie zmyć go wodą - to zapobiegnie nadmiernemu podrażnieniu skóry.
*Peeling kuleczkowy należy aplikować na suchą skórę, a następnie delikatnie masować ją palcami zwilżonymi wodą.
*Peeling enzymatyczny powinniśmy nakładać cienką warstwą jak maseczkę do twarzy, a następnie odczekać kilkanaście minut, by uzyskał on konsystencję gumy. Wtedy należy go usunąć, przytrzymując jedną ręką skórę, a drugą pocierając lekko naskórek. Na koniec myjemy twarz wodą.
*Podczas nakładania peelingu należy omijać okolice oczu - to najcieńszy i najdelikatniejszy fragment naszego ciała, który jest praktycznie pozbawiony naturalnej warstwy ochronnej.
*Peeling dobrze jest zakończyć aplikacją odżywczej i łagodzącej maseczki, która złagodzi zaczerwienienia skóry, odżywi skórę i uzupełni w niej braki wody.

Zespół Vichy

go to top