OK

OK Cancel

Thank you

Close

Peptydy: poznaj przełomowy składnik przeciwstarzeniowy

Peptydy to nowe składniki przeciwstarzeniowe, których należy szukać w preparatach. Sprawdź, dlaczego warto sięgać po kosmetyki z peptydami.


Widząc retinol, przeciwutleniacze, kwasy AHA i witaminę C, które pojawiają się na listach składników preparatów pielęgnacyjnych, może się wydawać, że co miesiąc pojawia się jakiś nowy aktywny superskładnik.

Najnowszym modnym hasłem w pielęgnacji są peptydy – krótkie łańcuchy aminokwasów, z których część znana jest ze zdolności ponownego uruchomienia produkcji kolagenu i spowolnienia procesu starzenia. Peptydy w kosmetyce stały się więc hitem.

Oto dlaczego jest to przeciwstarzeniowy składnik aktywny, który musisz znać i oto dlaczego krem peptydami może zaskoczyć.

W miarę starzenia się skóry należy ją stymulować do samodzielnej naprawy.

W miarę starzenia się skóry należy ją stymulować do samodzielnej naprawy. Pomocne są kosmetyki z peptydami.

Dlaczego warto sięgać po kremy peptydowe? Z biegiem czasu metabolizm naszej skóry – podobnie jak reszty ciała – spowalnia, co oznacza, że odnawia się ona mniej efektywnie i sprawia, że działanie kolagenu – głównego włókna skóry właściwej – jest wolniejsze, co prowadzi do utraty jędrności i elastyczności skóry. Dodaj do tego zbyt dużo czasu spędzonego na słońcu i ekspozycję na promienie UV, a proces ten drastycznie przyspieszy. Chcąc go zahamować – trzeba sięgnąć po krem z peptydami.

Ponadto zapalenie wywołane przez wolne rodniki występujące na skutek działania negatywnych czynników, takich jak zanieczyszczenie środowiska i dym papierosowy, mogą jeszcze bardziej przyspieszyć proces starzenia się skóry. Dlatego też w miarę starzenia się skóry należy ją stymulować do samodzielnej naprawy. Pomocne mogą być dobre kremy z peptydami.

Elektrownia peptydowa, czyli kremy peptydowe


Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego celu jest wybór składników aktywnych, które działają na kluczowe włókna skóry – kolagen i elastynę. Tu wkraczają peptydy w kosmetykach – potężna rodzina składników przeciwstarzeniowych, które wykazują skuteczność udowodnioną w badaniach in vitro. Peptydy występują też naturalnie w organizmie – w hormonach dobrego samopoczucia, takich jak endorfiny i oksytocyna, i działają poprzez blokowanie komórek receptorowych i wyzwalanie działań metabolicznych, takich jak komunikowanie komórkom skóry, aby produkowały więcej kolagenu lub wchłaniały i wykorzystywały tłuszcz. Do najskuteczniejszych peptydów, wykorzystywanych w produktach do pielęgnacji skóry, należą peptydy z grochu i tripeptydy (je zawiera właśnie krem z peptydami).

Peptydy z grochu są otrzymywany naturalnie. Działają wzmacniająco na kolagen i elastynę, a także zachęcają skórę do ich dalszej produkcji oraz stabilizują połączenie między skórą właściwą a naskórkiem, ujędrniając skórę.

Tripeptydy to potężne składniki zwiększające syntezę kolagenu i lumikanu, który utrzymuje stabilność tkanek łącznych, w celu wzmocnienia struktury skóry i jej ogólnej kondycji. Poprawia grubość skóry i pozostawia ją bardziej wypełnioną. Dlatego peptydy w kosmetyce stały się bardzo popularne.

Jak wprowadzić peptydy w kosmetykach do codziennej pielęgnacji skóry


Wybierając produkty do pielęgnacji skóry zawierające peptydy, takie jak dobre kremy z peptydami typu Liftactiv Collagen Specialist, inwestujesz w młody wygląd i piękno swojej skóry. Warto pamiętać, że peptydy w kremie w połączeniu z innymi składnikami mogą być jeszcze silniejsze.

Krem do twarzy z peptydami Liftactiv Collagen Specialist został opracowany specjalnie do korygowania oznak utraty kolagenu widocznych na skórze, nic dziwnego więc, że jest pełen peptydów. Składa się w 38% ze składników aktywnych, co stanowi najwyższy poziom uzyskany w produkcie w historii Laboratoriów Vichy, i tworzy hipoalergiczną formułę, która jest delikatna dla skóry wrażliwej. Kremy peptydowe zawierają też witaminę C zwalczającą przebarwienia, wygładzającą skórę eperuliną i wygładzającym powierzchnię skóry HEPES-em, peptydy zawarte w Liftactiv uzupełniają tę potężną formułę przeciwstarzeniową. Badania wykazały, że peptydy w kremie poprawiają jędrności skóry, redukcję drobnych linii i zmarszczek wokół oczu, na czole i w fałdach nosowo-wargowych, a także istotną poprawę w zakresie odnowy naskórka, która sprawia, że wyglądasz na młodszą i bardziej wypoczętą.     

Swobodne poruszanie się po świecie pielęgnacji przeciwstarzeniowej skóry może być trudne. Wybieraj najlepszy krem do twarzy z peptydami i pozwól mu wykonać za ciebie ciężką pracę, abyś mogła być pewna, że wspierasz swoją skórę najlepiej, jak potrafisz, ponieważ jest to najlepszy sposób, aby zmniejszyć wszystkie objawy starzenia się skóry.

Zespół Vichy

go to top