OK

OK Cancel

Thank you

Close

Pielęgnacja skóry mężczyzn - czyli jak powinna wyglądać Twoja codzienna rutyna

  • favoris

Codzienna pielęgnacja skóry mężczyzn znacząco różni się od pielęgnacji skóry u kobiet, jednak nie oznacza to, że jest przez to mniej ważna. Podpowiadamy, jak powinna wyglądać codzienna rutyna męskiej pielęgnacji!

Skóra twarzy mężczyzn a skóra twarzy kobiet

Różnice w codziennej pielęgnacji twarzy u kobiet i mężczyzn wynikają przede wszystkim z odmiennej budowy i struktury skóry u obu płci. Skóra kobiet jest zdecydowanie cieńsza, delikatniejsza i mniej odporna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, podczas gdy skóra mężczyzn jest twardsza i grubsza, przez co ma mniejsze skłonności do podrażnień. Nie oznacza to jednak, że mężczyźni nie zmagają się na co dzień z żadnymi problemami skórnymi i ich skóra nie wymaga specjalistycznej pielęgnacji każdego dnia. Jest wręcz przeciwnie, bowiem przez ich codziennie zmagania z zarostem (jego pielęgnacja lub usuwanie), muszą dbać o skórę swojej twarzy tak samo dokładnie i często (jednak w inny bardziej specyficzny sposób), jak kobiety i chronić ją przed zaczerwienieniem, swędzeniem i pieczeniem.

Pielęgnacja skóry mężczyzn - krem do twarzy i balsam po goleniu

Najważniejszymi kosmetykami dla każdego mężczyzny są te, które pomagają mu utrzymać skórę w prawidłowej kondycji po podrażniającym zabiegu usuwania zarostu. Na męskiej półce z kosmetykami powinien więc znaleźć się dobry żel lub pianka do golenia, który skutecznie zmiękczy zarost i ułatwi cały proces golenia. Po goleniu męską skórę należy pielęgnować przy pomocy odpowiedniego balsamu nawilżającego o właściwościach łagodzących, by zredukować powstałe na jej powierzchni podrażnienia czy zaczerwienienia.

Należy jednak pamiętać o stosowaniu odpowiedniego kremu nawilżającego nawet w te dni, w które nie usuwamy zarostu, bowiem skóra może stać się podrażniona i przesuszona nie tylko w wyniku golenia, ale też działania innych czynników zewnętrznych. Przed nałożeniem kremu do twarzy skóra powinna być dobrze oczyszczona - nie wystarczy jednak przemyć twarzy zwykłą wodą, ale specjalnym preparatem oczyszczającym, który pozostawi skórę odświeżoną i dobrze przygotowaną na przyjęcie kremu.

Krem nawilżający dla mężczyzn czy krem na zmarszczki?

Choć wydaje się, że problem zmarszczek i proces starzenia się skóry dotyczy głównie kobiet, to prawda jest taka, że mężczyźni również nie są w stanie się przed nim uchronić. Różnica pomiędzy starzeniem się skóry u kobiet i mężczyzn polega na tym, że u kobiet pierwsze oznaki tego procesu można zauważyć już w okolicy 25. roku życia, podczas, gdy u mężczyzn proces ten staje się widoczny o wiele później, bo około 35. roku życia. To wszystko przez męskie hormony (androgeny), które sprawiają, że w ich skórze znajduje się większa ilość włókien kolagenowych, dzięki czemu ich skóra jest bardziej napięta i elastyczna, a na jej powierzchni później pojawiają się oznaki starzenia.

Jeśli jednak panowie we wcześniejszych latach nie zadbali odpowiednio o swoją skórę, mogą spodziewać się, że między 35. a 40. rokiem życia ich wygląd zmieni diametralnie - na powierzchni twarzy w bardzo szybkim czasie pojawią głębokie i widoczne zmarszczki. Dlatego o przeciwdziałaniu zmarszczkom należy pomyśleć zawczasu, stosując odpowiednie preparaty nawilżające o dodatkowych właściwościach przeciwzmarszczkowych i ujędrniających. Przy codziennej pielęgnacji skóry u mężczyzn doskonale sprawdzi się krem Vichy Homme Structure S - produkt o działaniu przeciwstarzeniowym, który został stworzony z myślą o profesjonalnej pielęgnacji skóry mężczyzn z zarostem. Zapewni on intensywne nawilżenie skóry, a ponadto redukcję oznak starzenia oraz zmęczenia skóry.

Najczęściej czytane

Kosmetyki do golenia - co wybrać: pianka czy żel?

Pielęgnacja dla mężczyzn

Kosmetyki do golenia - co wybrać: pianka czy żel?

Pianka i żel do golenia to dwa podstawowe i najpopularniejsze kosmetyki do golenia. Sprawdź, po który produkt sięgnąć, aby właściwie usunąć zarost na twarzy oraz dowiedz się, jakie właściwości ma każdy z tych męskich kosmetyków do golenia!

Przeczytaj artykuł

go to top