OK

OKCancel

Thank you

Close
mediacachable:1

Pielęgnacja skóry mężczyzn - czyli jak powinna wyglądać Twoja codzienna rutyna

 • favoris

Codzienna pielęgnacja skóry mężczyzn znacząco różni się od pielęgnacji skóry u kobiet, jednak nie oznacza to, że jest przez to mniej ważna. Podpowiadamy, jak powinna wyglądać codzienna rutyna męskiej pielęgnacji!

Skóra twarzy mężczyzn a skóra twarzy kobiet

Różnice w codziennej pielęgnacji twarzy u kobiet i mężczyzn wynikają przede wszystkim z odmiennej budowy i struktury skóry u obu płci. Skóra kobiet jest zdecydowanie cieńsza, delikatniejsza i mniej odporna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, podczas gdy skóra mężczyzn jest twardsza i grubsza, przez co ma mniejsze skłonności do podrażnień. Nie oznacza to jednak, że mężczyźni nie zmagają się na co dzień z żadnymi problemami skórnymi i ich skóra nie wymaga specjalistycznej pielęgnacji każdego dnia. Jest wręcz przeciwnie, bowiem przez ich codziennie zmagania z zarostem (jego pielęgnacja lub usuwanie), muszą dbać o skórę swojej twarzy tak samo dokładnie i często (jednak w inny bardziej specyficzny sposób), jak kobiety i chronić ją przed zaczerwienieniem, swędzeniem i pieczeniem.

Pielęgnacja skóry mężczyzn - krem do twarzy i balsam po goleniu

Najważniejszymi kosmetykami dla każdego mężczyzny są te, które pomagają mu utrzymać skórę w prawidłowej kondycji po podrażniającym zabiegu usuwania zarostu. Na męskiej półce z kosmetykami powinien więc znaleźć się dobry żel lub pianka do golenia, który skutecznie zmiękczy zarost i ułatwi cały proces golenia. Po goleniu męską skórę należy pielęgnować przy pomocy odpowiedniego balsamu nawilżającego o właściwościach łagodzących, by zredukować powstałe na jej powierzchni podrażnienia czy zaczerwienienia.

Należy jednak pamiętać o stosowaniu odpowiedniego kremu nawilżającego nawet w te dni, w które nie usuwamy zarostu, bowiem skóra może stać się podrażniona i przesuszona nie tylko w wyniku golenia, ale też działania innych czynników zewnętrznych. Przed nałożeniem kremu do twarzy skóra powinna być dobrze oczyszczona - nie wystarczy jednak przemyć twarzy zwykłą wodą, ale specjalnym preparatem oczyszczającym, który pozostawi skórę odświeżoną i dobrze przygotowaną na przyjęcie kremu.

Krem nawilżający dla mężczyzn czy krem na zmarszczki?

Choć wydaje się, że problem zmarszczek i proces starzenia się skóry dotyczy głównie kobiet, to prawda jest taka, że mężczyźni również nie są w stanie się przed nim uchronić. Różnica pomiędzy starzeniem się skóry u kobiet i mężczyzn polega na tym, że u kobiet pierwsze oznaki tego procesu można zauważyć już w okolicy 25. roku życia, podczas, gdy u mężczyzn proces ten staje się widoczny o wiele później, bo około 35. roku życia. To wszystko przez męskie hormony (androgeny), które sprawiają, że w ich skórze znajduje się większa ilość włókien kolagenowych, dzięki czemu ich skóra jest bardziej napięta i elastyczna, a na jej powierzchni później pojawiają się oznaki starzenia.

Jeśli jednak panowie we wcześniejszych latach nie zadbali odpowiednio o swoją skórę, mogą spodziewać się, że między 35. a 40. rokiem życia ich wygląd zmieni diametralnie - na powierzchni twarzy w bardzo szybkim czasie pojawią głębokie i widoczne zmarszczki. Dlatego o przeciwdziałaniu zmarszczkom należy pomyśleć zawczasu, stosując odpowiednie preparaty nawilżające o dodatkowych właściwościach przeciwzmarszczkowych i ujędrniających. Przy codziennej pielęgnacji skóry u mężczyzn doskonale sprawdzi się krem Vichy Homme Structure S - produkt o działaniu przeciwstarzeniowym, który został stworzony z myślą o profesjonalnej pielęgnacji skóry mężczyzn z zarostem. Zapewni on intensywne nawilżenie skóry, a ponadto redukcję oznak starzenia oraz zmęczenia skóry.

Rekomendowane produkty

 • Kojący balsam do skóry wrażliwej VICHY HOMME SENSI-BAUME Mineral Ca
 • Najczęściej czytane

  Aminexil - czym jest i jak działa?

  Pielęgnacja włosów

  Aminexil - czym jest i jak działa?

  Z problemem łysienia i wypadających włosów mierzy się wielu mężczyzn, przez co czują się mniej pewnie i atrakcyjnie. Jest wiele domowych sposobów na pozbycie się tej przypadłości, jednak nie zawsze okazują się one skuteczne. Dzięki Aminexil od Vichy problem nadmiernie wypadających włosów zniknie już po sześciu tygodniach!

  Przeczytaj artykuł

  go to top