OK

OK Cancel

Thank you

Close

Pielęgnacja skóry twarzy - zadbaj o skórę niezależnie od wieku!

 • favoris

Codzienna pielęgnacja twarzy jest obowiązkiem każdej kobiety - bez względu na jej wiek oraz rodzaj posiadanej skóry. Czy jednak potrafimy odpowiednio dbać o swoją skórę i chronić ją przed niedoskonałościami?

Pielęgnacja skóry twarzy - oczyszczanie, nawilżanie i ochrona

Dokładne oczyszczanie, dogłębne nawilżanie i ochrona skóry przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych - to najważniejsze elementy codziennej pielęgnacji twarzy. To właśnie dzięki tym kilku prostym czynnościom jesteśmy w stanie zapewnić skórze piękny wygląd bez niedoskonałości oraz opóźnić proces starzenia się skóry. Prawidłowa i skuteczna pielęgnacja twarzy nie może jednak odbyć się bez odpowiednio dobranych kosmetyków, które muszą zostać idealnie dopasowane do wszystkich potrzeb naszej skóry - to znaczy jej rodzaju, wieku, kolorytu czy sprawianych przez nią na co dzień problemów.

Kosmetyki do pielęgnacji twarzy - jak duże znaczenie ma wiek?

Wszystkie kobiety, bez względu na swój wiek, powinny poddawać swoją skórę codziennej i bardzo starannej pielęgnacji. Wiek naszej skóry należy jednak koniecznie wziąć pod uwagę przy zakupie kosmetyków do pielęgnacji. Do 25. roku życia możemy z powodzeniem stosować jedynie te kosmetyki, które będą spełniały podstawowe potrzeby naszego typu skóry np. nawilżający krem do skóry suchej czy matujący do skóry tłustej. Jednak po 25. urodzinach na półce z naszymi kosmetykami powinny znaleźć się preparaty, które będą zawierały adekwatne do naszego wieku substancje odżywcze oraz składniki przeciwzmarszczkowe np. bajkalina w Vichy Slow Age - kremie opóźniającym pojawianie się pierwszych i bardziej widocznych oznak starzenia się skóry. To właśnie po 25. roku życia w naszym organizmie zwalnia produkcja kolagenu, który jest odpowiedzialny m. in. za utrzymywanie jędrności i elastyczności na skórze. Jeśli więc zależy nam na tym, by zachować młody wygląd twarzy jak najdłużej, musimy zadbać o to, by uzupełnić wszelkie braki ważnych dla naszej skóry substancji.

Oczyszczanie twarzy - tonizacja i peeling twarzy

Wielu kobietom wydaje się, że najważniejszym punktem w codziennej pielęgnacji twarzy jest stosowanie odpowiedniego kremu do twarzy. Tymczasem okazuje się, że sam krem do twarzy nie jest w stanie zdziałać zbyt wiele - wcześniej musimy usunąć z twarzy wszelkie znajdujące się na jej powierzchni zanieczyszczenia, bowiem zanieczyszczenia środowiska, resztki makijażu czy nadmiar łoju, stanowią bardzo silną barierę dla aktywnych składników kremu do twarzy. Tylko połączenie codziennego oczyszczania skóry z jej nawilżaniem może zapewnić nam kompleksową pielęgnację, która będzie w stanie rzeczywiście polepszyć kondycję twarzy.

Jakie kosmetyki powinnyśmy wybierać do oczyszczania twarzy i demakijażu? Najlepiej dobierać je pod względem indywidualnych potrzeb naszej skóry. Przy skórze suchej, najlepiej stawiać na nawilżające mleczka do demakijażu, podczas gdy przy skórze mieszanej powinniśmy wyposażyć się w produkty, które pozwolą skórze zachować odpowiednią równowagę hydrolipidową - to znaczy będę ograniczać nadmierną produkcję gruczołów łojowych w strefie T, zaś nawilżać ją na pozostałej powierzchni twarzy. Przy skórze tłustej, w tym również tłustej ze skłonnością do trądziku, należy skupić się na prawidłowym oczyszczaniu oraz regularnym wykonywaniu peelingu twarzy. Te dwie czynności sprawią, że skóra będzi odpowiednio odświeżona i zmatowiona, a pory skutecznie oczyszczone.

Nawilżanie skóry - dwa razy dziennie!

Odpowiedni dla siebie krem nawilżający powinnyśmy dobierać na takich samych zasadach, co produkty do oczyszczania twarzy - największe znaczenie ma tutaj rodzaj posiadanej przez nas skóry. Z tą jednak różnicą, że musimy dodatkowo dopasować produkt do swojego wieku - wraz z wiekiem w naszym kremie nawilżającym powinny pojawiać się coraz silniejsze składniki przeciwzmarszczkowe.

Wybrany przez nas preparat pielęgnacyjny należy stosować każdorazowo po oczyszczaniu twarzy i najlepiej dwa razy dziennie. Musimy jednak pamiętać o stosowaniu innych produktów na dzień i na noc - te na dzień powinny zawierać przede wszystkim filtry ochronne, zabezpieczające skórę przed szkodliwym działaniem słońca, podczas gdy kremy na noc powinny być wzbogacone bardzo dużą ilością składników odżywczych i witamin, które pozwolą skórze na intensywną regenerację i odbudowę podczas naszego snu.

Rekomendowane produkty

 • Pielęgnacja opóźniająca pojawianie się oznak starzenia
 • Najczęściej czytane

  Jak stosować kwas kojowy?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak stosować kwas kojowy?

  Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

  Pielęgnacja twarzy

  Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

  Peeling (ang. scrub, brushing) to nic innego, jak złuszczanie skóry, czyli usuwanie z jej powierzchni martwych komórek naskórka. Profesjonalne złuszczanie naskórka wykonujemy bardzo często w gabinetach kosmetycznych, jednak na peeling twarzy decydujemy się równie chętnie w domu. Podpowiadamy, jakie korzyści może przynieść nam stosowanie peelingu do twarzy i jak go poprawnie wykonać!

  Przeczytaj artykuł

  Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

  Pielęgnacja twarzy

  Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

  W ostatnich latach na półkach aptek i drogerii ważne miejsce zaczęły zajmować kremy z retinolem. Są to preparaty stymulujące proces odnowy komórkowej, a więc stworzone, aby przeciwdziałać starzeniu się skóry. Jednak kiedy tak naprawdę kosmetyki z retinolem powinny znaleźć się w naszej łazience? I czym w zasadzie jest ten cudowny retinol?

  Przeczytaj artykuł

  Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

  Pielęgnacja twarzy

  Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

  Przebarwienia na twarzy to problem, który może pojawić się u każdej z nas, bowiem przyczyn jego powstawania jest naprawdę wiele. Najczęściej jednak mamy do czynienia z przebarwieniami po trądziku lub słońcu, a także plamami wywołanymi problemami hormonalnymi. A jak możemy się pozbyć przebarwień?

  Przeczytaj artykuł

  go to top