OK

OK Cancel

Thank you

Close

Pro-xylane - jakie ma właściwości w kremach przeciwzmarszczkowych

 • favoris

Pro-xylane to biomimetyczna molekuła, która jako składnik aktywny biologicznie znalazła szerokie zastosowanie w produkcji kosmetyków przeciwzmarszczkowych. Pro-xylane jest więc substancją zwalczającą symptomy starzenia się skóry. A na czym dokładnie polega jej działanie? Za co odpowiedzialny jest Pro-xylane w kosmetykach? I dla kogo rekomendowane są kremy o niego wzbogacone?

Czym dokładnie jest Pro-xylane?

Pro-xylane to kompleks pochodzących z buku, biomimetycznych molekułów opatentowany przez ekspertów z laboratorium L’oreal. Został on opracowany z myślą o formułach kosmetyków przeciwzmarszczkowych. Ta innowacyjna cząsteczka wyróżnia się biomimetycznością, co oznacza, że potrafi upodabniać się do cukrów i protein, czyli naturalnych aminopeptydów. Aminopeptydy to z kolei związki organiczne, wspierające białka - podstawowy budulec skóry. O ile peptydy, które ze względu na swoje funkcje stanowiły złoty składnik kremów przeciwzmarszczkowych, były w dyskusji dermatologicznym tematem dość kontrowersyjnym, głównie przez ich negatywny wpływ na układ immunologiczny, o tyle cząsteczki biomimetyczne wykorzystywane w przemyśle kosmetycznym określane są jako substancje bezpieczne, więc Pro-xylane z powodzeniem może stanowić składnik kremów dla cery dojrzałej.

Na co ma wpływ Pro-xylane zawarty w kosmetykach?

Pro-xylane jako składnik kosmetyczny przenika przez najgłębsze warstwy skóry i działa na trzech jej poziomach:
- w naskórku,
- w połączeniu skórno-naskórkowym,
- w skórze właściwej.

Ogólnie rzecz ujmując, głównym zadaniem tych innowacyjnych molekułów jest aktywacja i stymulacja wzrostu komórek oraz pobudzenie procesów regeneracyjnych. Pro-xylan jest silnym składnikiem kosmetycznym, który doskonale sprawdza się przy rewitalizacji skóry. Nie tylko sprawia, że cera odzyskuje blask i młodzieńczy wygląd, ale także staje się widocznie zdrowsza. Pro-xylane bowiem ma wielokierunkowe działanie.

Przede wszystkim wygładza naskórek, dzięki czemu redukuje linie i zmarszczki, a także znacznie poprawia owal twarzy.
Działa także w obrębie połączenia skórno-naskórkowego, gdzie multiplikuje zakotwiczenia włókien elastynowych i kolagenowych. Dzięki temu stanowi umocnienie matrycy podporowej skóry, co przekłada się na wtórne umocnienie tkanek.
W dalszej kolejności za sprawą przenikania do głębokich warstw skóry dociera do fibroblastów, czyli komórek skóry właściwej, i sprawia, że już w krótkim czasie skóra staje się napięta, jędrna i bardziej elastyczna.

Już po pierwszym użyciu kosmetyków wzbogaconych o te unikatowe molekuły skóra staje się odmieniona, a dzięki regularnemu ich stosowaniu osiąga się efekt wyraźnego odmłodzenia, porównywalny do liftingu.

Dla kogo rekomendowane są kosmetyki z Pro-xylane?

Pro-xylane dostępny jest na rynku w kosmetykach przeciwzmarszczkowych. Ponadto jest on szczególnie dedykowany tym paniom, którym zależy na poprawieniu owalu twarzy i przywróceniu gęstości skóry. Oprócz tego tę biomimetyczną cząsteczkę wykorzystuje się w kremach do:
- poprawy kondycji skóry pod oczami,
- niwelowania sińców, worków i cieni pod oczami,
- podstawowej walki ze zmarszczkami,
- poprawy owalu twarzy,
- przywrócenia skórze jędrności i gęstości,
- wygładzenia drobnych linii, bruzd i zmarszczek,
- nadania cerze młodzieńczej elastyczności.

Chociaż Pro-xylane jest unikatową cząsteczką, dziś na półkach aptek i drogerii można zauważyć coraz więcej produktów o tę substancję wzbogaconych. Jednym z nich, szczególnie polecanym dla osób walczących z objawami dojrzałej skóry rozpoczynającej proces starzenia się, są kremy z gamy Neovadiol Vichy, które oprócz tej aktywnej molekuły zawierają jeszcze 4 inne składniki, sprawiające, że krem Vichy znacznie przerasta działanie zwykłych produktów przeciwzmarszczkowych.

Rekomendowane produkty

 • NEOVADIOL Kompleks Uzupełniający Aktywna pielęgnacja odbudowująca do skóry normalnej i mieszanej dla kobiet w trakcie menopauzy
 • Najczęściej czytane

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  Arbutyna - czy faktycznie jest toksyczna?

  Składniki

  Arbutyna - czy faktycznie jest toksyczna?

  Arbutyna jest naturalnym składnikiem grupy dermokosmetyków, mających zwalczyć problem plam posłonecznych, przebarwień, trądziku czy na przykład pękających naczynek krwionośnych. Chociaż to substancja bardzo skuteczna w działaniu, Unia Europejska uznała ją za “potencjalnie niebezpieczną”. Jednak na czym w istocie polega jej toksyczność? I dlaczego krem z arbutyną jest tak bardzo popularny w Azji, a maść z hydrochinonem łatwo dostępna w Stanach Zjednoczonych?

  Przeczytaj artykuł

  Wosk pszczeli w kosmetyce - do czego jest wykorzystywany?

  Składniki

  Wosk pszczeli w kosmetyce - do czego jest wykorzystywany?

  Już od dłuższego czasu zauważyć można tendencję wzrostową do wykorzystania wosku pszczelego w kosmetyce. Również coraz więcej osób zdecydowanie sięga po produkty z jego dodatkiem i chwali sobie ich działanie. Poznaj właściwości wosku pszczelego i dowiedz się, dlaczego warto używać kosmetyków na jego bazie!

  Przeczytaj artykuł

  go to top