OK

OK Cancel

Thank you

Close

Problem z wypadaniem włosów - jak dbać o włosy jesienią?

  • favoris

Wypadanie włosów to problem, na który wpływ ma wiele różnych czynników i czasami przybiera on naprawdę duże rozmiary. U wielu osób wypadanie włosów ma jednak charakter jedynie okresowy, co szczególnie daje się we znaki jesienią.

W takim przypadku możemy mieć do czynienia ze znaczną utratą włosów, ale pocieszenie stanowi fakt, że nie jest to stały defekt - włosy wypadające okresowo na przełomie jesieni i zimy w końcu odrastają. Są jednak zazwyczaj bardzo osłabione i pozbawione witalności, dlatego naszym zadaniem jest dostarczenie im jak największej ilości substancji odżywczych, które zahamują ich wypadanie, wzmocnią je i pobudzą do szybszego wzrostu. Podpowiadamy zatem, jak dbać o włosy jesienią!

Jak zahamować wypadanie włosów?

Wzmożone wypadanie włosów jesienią jest bardzo powszechnym zjawiskiem i nie powinno budzić zbytniego niepokoju, o ile oczywiście nie trwa zbyt długo. Jesień jest okresem przejściowym, w którym drastycznie zmienia się pogoda, co odczuwa cały nasz organizm. Wraz z wypadaniem włosów możemy zauważyć, że osłabieniu ulegają też nasze paznokcie oraz skóra, na której pojawia się coraz większa ilość niedoskonałości. Dlatego przy okresowym wypadaniu włosów należy działać kompleksowo - starać się hamować je od zewnątrz przy pomocy dobrych kosmetyków przeciw wypadaniu włosów, jak również od środka, przyjmując odpowiednie witaminy i minerały.

Szampon przeciw wypadaniu włosów - jaki wybrać?

Dobry szampon przeciw wypadaniu włosów jest w stanie sprawić, że włosy nie tylko przestaną wypadać, ale też zostaną pobudzone do szybszego wzrostu. W związku z tym, że włosy podczas jesieni są osłabione i narażone na niekorzystne działanie wielu czynników zewnętrznych, do ich pielęgnacji najlepiej wybierać szampony apteczne, które charakteryzują się delikatnym, ale równocześnie leczniczym składem.

Hamuj wypadanie i wzmacniaj!

Gdy nadmierne wypadanie włosów zostanie przez nas zahamowane, powinniśmy rozpocząć drugi etap ich pielęgnacji - to znaczy wzmacniania i przywracania im utraconej gęstości. Na tym etapie dobrze jest stosować kosmetyki, które pobudzą włosy do wzrostu i sprawią, że będą one odrastać mocniejsze, silniejsze i lepiej przytwierdzone do skóry. Takie działanie wykazuje szampon do włosów Vichy Neogenic, którego skład bazuje na substancji stemoxydine - sprzyjającej funkcjonowaniu komórek macierzystych, pełniących rolę źródła nowych włosów. Jego działanie sprawia, że włosy odrastają nie tylko szybciej, ale też stają się gładkie, miękkie w dotyku i dające się łatwiej układać. Pielęgnację osłabionych i pozbawionych gęstości włosów warto dodatkowo wspierać innymi kosmetykami - odżywkami czy maskami do włosów, by zapewnić im jak najwięcej składników odżywczych.

Wypadanie włosów - kiedy udać się do lekarza?

Choć wypadanie włosów na jesień jest dość powszechnym zjawiskiem i dotyczy wielu osób, nie możemy całkowicie ignorować jego objawów - należy cały czas obserwować stan swoich włosów i odpowiednio zareagować w momencie, gdy ich przejściowe wypadanie nieco się przedłuża. Jeżeli zauważyliśmy u siebie znaczne przerzedzenie włosów, a od skóry nie widać nowych odrastających włosków, to znak, by odwiedzić dermatologa i rozpocząć bardziej specjalistyczne leczenie.

Najczęściej czytane

Brak witamin a wypadanie włosów – sprawdź, jak je wzmocnić!

Pielęgnacja włosów

Brak witamin a wypadanie włosów – sprawdź, jak je wzmocnić!

Jaki ma związek brak witamin a wypadanie włosów? Znaczący! Witaminy i minerały są niezbędne, aby nasz organizm prawidłowo funkcjonował, w tym także, aby nasze włosy wyglądały zdrowo, były gładkie i lśniące. Dowiedz się brak, jakich witamin powoduje wypadanie włosów i jak w związku z tym powinieneś zmienić swoją codzienną dietę!

Przeczytaj artykuł

Łupież u dziecka - czy można stosować szampony dla dorosłych?

Pielęgnacja włosów

Łupież u dziecka - czy można stosować szampony dla dorosłych?

Łupież to bardzo często występujące schorzenie skóry głowy, które wywołane jest działaniem grzyba drożdżopodobnego Pityrosoporum ovale żywiącego się wydzielającym przez ludzką skórę sebum. Z sypiącymi się z głowy białymi płatami zrogowaciałego naskórka zmaga się co trzeci dorosły, jednak ta przypadłość niestety nie omija najmłodszych. Łupież u dzieci to częsty problem, z którym dorośli muszą sobie poradzić!

Przeczytaj artykuł

go to top