OK

OK Cancel

Thank you

Close

Problem z wypadaniem włosów - jak dbać o włosy jesienią?

  • favoris

Wypadanie włosów to problem, na który wpływ ma wiele różnych czynników i czasami przybiera on naprawdę duże rozmiary. U wielu osób wypadanie włosów ma jednak charakter jedynie okresowy, co szczególnie daje się we znaki jesienią.

W takim przypadku możemy mieć do czynienia ze znaczną utratą włosów, ale pocieszenie stanowi fakt, że nie jest to stały defekt - włosy wypadające okresowo na przełomie jesieni i zimy w końcu odrastają. Są jednak zazwyczaj bardzo osłabione i pozbawione witalności, dlatego naszym zadaniem jest dostarczenie im jak największej ilości substancji odżywczych, które zahamują ich wypadanie, wzmocnią je i pobudzą do szybszego wzrostu. Podpowiadamy zatem, jak dbać o włosy jesienią!

Jak zahamować wypadanie włosów?

Wzmożone wypadanie włosów jesienią jest bardzo powszechnym zjawiskiem i nie powinno budzić zbytniego niepokoju, o ile oczywiście nie trwa zbyt długo. Jesień jest okresem przejściowym, w którym drastycznie zmienia się pogoda, co odczuwa cały nasz organizm. Wraz z wypadaniem włosów możemy zauważyć, że osłabieniu ulegają też nasze paznokcie oraz skóra, na której pojawia się coraz większa ilość niedoskonałości. Dlatego przy okresowym wypadaniu włosów należy działać kompleksowo - starać się hamować je od zewnątrz przy pomocy dobrych kosmetyków przeciw wypadaniu włosów, jak również od środka, przyjmując odpowiednie witaminy i minerały.

Szampon przeciw wypadaniu włosów - jaki wybrać?

Dobry szampon przeciw wypadaniu włosów jest w stanie sprawić, że włosy nie tylko przestaną wypadać, ale też zostaną pobudzone do szybszego wzrostu. W związku z tym, że włosy podczas jesieni są osłabione i narażone na niekorzystne działanie wielu czynników zewnętrznych, do ich pielęgnacji najlepiej wybierać szampony apteczne, które charakteryzują się delikatnym, ale równocześnie leczniczym składem.

Hamuj wypadanie i wzmacniaj!

Gdy nadmierne wypadanie włosów zostanie przez nas zahamowane, powinniśmy rozpocząć drugi etap ich pielęgnacji - to znaczy wzmacniania i przywracania im utraconej gęstości. Na tym etapie dobrze jest stosować kosmetyki, które pobudzą włosy do wzrostu i sprawią, że będą one odrastać mocniejsze, silniejsze i lepiej przytwierdzone do skóry. Takie działanie wykazuje szampon do włosów Vichy Neogenic, którego skład bazuje na substancji stemoxydine - sprzyjającej funkcjonowaniu komórek macierzystych, pełniących rolę źródła nowych włosów. Jego działanie sprawia, że włosy odrastają nie tylko szybciej, ale też stają się gładkie, miękkie w dotyku i dające się łatwiej układać. Pielęgnację osłabionych i pozbawionych gęstości włosów warto dodatkowo wspierać innymi kosmetykami - odżywkami czy maskami do włosów, by zapewnić im jak najwięcej składników odżywczych.

Wypadanie włosów - kiedy udać się do lekarza?

Choć wypadanie włosów na jesień jest dość powszechnym zjawiskiem i dotyczy wielu osób, nie możemy całkowicie ignorować jego objawów - należy cały czas obserwować stan swoich włosów i odpowiednio zareagować w momencie, gdy ich przejściowe wypadanie nieco się przedłuża. Jeżeli zauważyliśmy u siebie znaczne przerzedzenie włosów, a od skóry nie widać nowych odrastających włosków, to znak, by odwiedzić dermatologa i rozpocząć bardziej specjalistyczne leczenie.

Najczęściej czytane

Łupież u dziecka - czy można stosować szampony dla dorosłych?

Pielęgnacja włosów

Łupież u dziecka - czy można stosować szampony dla dorosłych?

Łupież to bardzo często występujące schorzenie skóry głowy, które wywołane jest działaniem grzyba drożdżopodobnego Pityrosoporum ovale żywiącego się wydzielającym przez ludzką skórę sebum. Z sypiącymi się z głowy białymi płatami zrogowaciałego naskórka zmaga się co trzeci dorosły, jednak ta przypadłość niestety nie omija najmłodszych. Łupież u dzieci to częsty problem, z którym dorośli muszą sobie poradzić!

Przeczytaj artykuł

Czarnuszka na włosy - naturalne sposoby pielęgnacji włosów

Pielęgnacja włosów

Czarnuszka na włosy - naturalne sposoby pielęgnacji włosów

Czarnuszka, zwana także czarnym kminem lub kminem rzymskim, posiada niesamowite właściwości zdrowotne. Wydawać się może, że czarnuszka jest lekiem na wszelkie problemy. Ma działanie antybakteryjne, wspomaga leczenie cukrzycy, niszczy pasożyty, a nawet wspiera walkę z nowotworami. Dodatkowo, czarnuszka wpływa na poprawę kondycji włosów. Jeżeli masz suche włosy, zastanawiasz się jakie odżywianie włosów realnie wpłynie na poprawę Twojego wyglądu, zobacz jak wpływ ma czarnuszka na włosy!

Przeczytaj artykuł

go to top