OK

OK Cancel

Thank you

Close

Przechowywanie kosmetyków - czy lodówka jest dla nich dobrym miejscem?

W codziennym pędzie obowiązków, odpowiednie przechowywanie kosmetyków schodzi na drugi, a może nawet na trzeci plan. Organizer na kosmetyki, kuferek na kosmetyki, a może lodówka? Jak przechowywać kosmetyki, by cieszyć się ich jakością jak najdłużej? Przechowywanie kosmetyków w lodówce jest nam znane nie od dziś. Czy jednak na pewno taka metoda jest złotym środkiem? Jak przechowywać kosmetyki profesjonalne a jak kosmetyki organiczne? Przechowywanie kosmetyków do makijażu może mieć przed Tobą więcej tajemnic niż Ci się wydaje! Przeczytaj ten artykuł i przekonaj się, jak wiele wiesz o przechowywaniu kosmetyków.

Przechowywanie kosmetyków w lodówce

Przechowywanie kosmetyków w zimnym miejscu, takim jak lodówka, często jest najlepszym rozwiązaniem. Wiele produktów wymaga chłodnej temperatury, by nie utracić swoich cennych właściwości i utrzymać wysoką jakość na dłużej. Czy jednak wszystkie kosmetyki powinny znajdować się w lodówce? Instynktownie większość z pań przecząco kiwa głową i słusznie.

Do kosmetyków, które z pewnością powinny być przechowywane w chłodnym miejscu, należą między innymi kosmetyki naturalne, ekologiczne, które w swoim składzie nie zawierają konserwantów. Tak samo warto przechowywać kremy pod oczy - stosowane na zimno szybciej zwalczą opuchliznę.
Tak samo zimnej temperatury wymagają kosmetyki zawierające składniki aktywne, np. kremy z retinolem (witaminą A), witaminą C czy peptydami.

Przechowywanie kosmetyków - gdzie tego nie robić?

Najczęściej popełnianym błędem przez dużą liczbę kobiet jest przechowywanie kosmetyków do makijażu w łazience. Oczywiście, jest to miejsce w którym zdecydowana większość  z nas robi swój makijaż. Jakie jednak warunki panują w naszych łazienkach? Najczęściej jest to wilgoć i wysoka temperatura. Takie miejsca sprawiają, że pudry, podkłady i tusze do rzęs dużo szybciej tracą swoją ważność.

Większość kosmetyków do twarzy wymaga zwykłej, pokojowej temperatury w nie bardzo naświetlonym miejscu. Półka w sypialni może być dla nich miejscem idealnym.

Przechowywanie kosmetyków - a perfumy?

Perfumy nie wymagają od nas wyjątkowych, specjalnych warunków. Mimo że wiele kobiet wciąż lubi przechowywać ulubione perfumy w lodówce, zimna temperatura nie wpływa wyjątkowo na ich zawartość. Dużo bardziej powinno się unikać wystawiania flakoników na promienie słoneczne. Perfumy nie lubią słońca i światła. Dlatego najlepiej trzymać je w zamkniętych szafkach, a jeszcze lepiej nie wyrzucać pudełek w których zostały one kupione.

Przechowywanie kosmetyków do twarzy

Kosmetyki do twarzy różnią się od siebie zastosowaniem i właściwościami. Tak jak napisaliśmy, pudry, fluidy, podkłady, nie wymagają zimnej  temperatury lodówki. Większość kremów także nie potrzebuje takich warunków. Jeżeli jednak posiadasz kosmetyki organiczne, przechowuj je w lodówce, by nie straciły swojej ważności zbyt szybko. Zapytani o radę specjaliści Vichy opowiedzieli nam o nowym energetyzującym kremie wygładzającym IDÉALIA, który przechowywany w lodówce może okazać się wyjątkowo przyjemny dla zmęczonej, opuchniętej skóry twarzy. Nawiliży ją i pomoże zapobiegać powstawaniu pierwszych zmarszczek.

Rekomendowane produkty

 • Rozświetlający krem wygładzający do skóry normalnej i mieszanej VICHY IDÉALIA
 • Najczęściej czytane

  Jak stosować kwas kojowy?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak stosować kwas kojowy?

  Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  Pieczenie skóry twarzy - przyczyny, sposoby pielęgnacji

  Pielęgnacja twarzy

  Pieczenie skóry twarzy - przyczyny, sposoby pielęgnacji

  Różnego rodzaju podrażnienia a także przesuszenie, mogą powodować pieczenie skóry twarzy. Jakie są przyczyny powstawania tej dolegliwości? Co zrobić, żeby złagodzić pieczenie skóry i natychmiast ją ukoić? Jakie kosmetyki mogą nam pomóc zregenerować podrażnioną skórę twarzy? Czy można zabezpieczyć skórę przed takimi dolegliwościami?

  Przeczytaj artykuł

  Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

  Pielęgnacja twarzy

  Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

  Peeling (ang. scrub, brushing) to nic innego, jak złuszczanie skóry, czyli usuwanie z jej powierzchni martwych komórek naskórka. Profesjonalne złuszczanie naskórka wykonujemy bardzo często w gabinetach kosmetycznych, jednak na peeling twarzy decydujemy się równie chętnie w domu. Podpowiadamy, jakie korzyści może przynieść nam stosowanie peelingu do twarzy i jak go poprawnie wykonać!

  Przeczytaj artykuł

  Kwas laktobionowy czym jest?

  Pielęgnacja twarzy

  Kwas laktobionowy czym jest?

  Znany od lat, ale dopiero od niedawna bardzo popularny - kwas laktobionowy, podbił serca osób, które walczą z podrażnieniami i stanami zapalnymi skóry. Jednak kwas ten ma też inne zastosowania i właściwości, które sprawiają, że zdecydowanie warto się z nim zapoznać!

  Przeczytaj artykuł

  go to top