OK

OK Cancel

Thank you

Close

Przechowywanie kosmetyków - czy lodówka jest dla nich dobrym miejscem?

W codziennym pędzie obowiązków, odpowiednie przechowywanie kosmetyków schodzi na drugi, a może nawet na trzeci plan. Organizer na kosmetyki, kuferek na kosmetyki, a może lodówka? Jak przechowywać kosmetyki, by cieszyć się ich jakością jak najdłużej? Przechowywanie kosmetyków w lodówce jest nam znane nie od dziś. Czy jednak na pewno taka metoda jest złotym środkiem? Jak przechowywać kosmetyki profesjonalne a jak kosmetyki organiczne? Przechowywanie kosmetyków do makijażu może mieć przed Tobą więcej tajemnic niż Ci się wydaje! Przeczytaj ten artykuł i przekonaj się, jak wiele wiesz o przechowywaniu kosmetyków.

Czy powinno się przechowywać kosmetyki w lodówce?

Przechowywanie kosmetyków w lodówce

Przechowywanie kosmetyków w zimnym miejscu, takim jak lodówka, często jest najlepszym rozwiązaniem. Wiele produktów wymaga chłodnej temperatury, by nie utracić swoich cennych właściwości i utrzymać wysoką jakość na dłużej. Czy jednak wszystkie kosmetyki powinny znajdować się w lodówce? Instynktownie większość z pań przecząco kiwa głową i słusznie.

Do kosmetyków, które z pewnością powinny być przechowywane w chłodnym miejscu, należą między innymi kosmetyki naturalne, ekologiczne, które w swoim składzie nie zawierają konserwantów. Tak samo warto przechowywać kremy pod oczy - stosowane na zimno szybciej zwalczą opuchliznę.
Tak samo zimnej temperatury wymagają kosmetyki zawierające składniki aktywne, np. kremy z retinolem (witaminą A), witaminą C czy peptydami.

Przechowywanie kosmetyków - gdzie tego nie robić?

Najczęściej popełnianym błędem przez dużą liczbę kobiet jest przechowywanie kosmetyków do makijażu w łazience. Oczywiście, jest to miejsce w którym zdecydowana większość  z nas robi swój makijaż. Jakie jednak warunki panują w naszych łazienkach? Najczęściej jest to wilgoć i wysoka temperatura. Takie miejsca sprawiają, że pudry, podkłady i tusze do rzęs dużo szybciej tracą swoją ważność.

Większość kosmetyków do twarzy wymaga zwykłej, pokojowej temperatury w nie bardzo naświetlonym miejscu. Półka w sypialni może być dla nich miejscem idealnym.

Przechowywanie kosmetyków - a perfumy?

Perfumy nie wymagają od nas wyjątkowych, specjalnych warunków. Mimo że wiele kobiet wciąż lubi przechowywać ulubione perfumy w lodówce, zimna temperatura nie wpływa wyjątkowo na ich zawartość. Dużo bardziej powinno się unikać wystawiania flakoników na promienie słoneczne. Perfumy nie lubią słońca i światła. Dlatego najlepiej trzymać je w zamkniętych szafkach, a jeszcze lepiej nie wyrzucać pudełek w których zostały one kupione.

Przechowywanie kosmetyków do twarzy

Kosmetyki do twarzy różnią się od siebie zastosowaniem i właściwościami. Tak jak napisaliśmy, pudry, fluidy, podkłady, nie wymagają zimnej temperatury lodówki. Większość kremów także nie potrzebuje takich warunków. Jeżeli jednak posiadasz kosmetyki organiczne, przechowuj je w lodówce, by nie straciły swojej ważności zbyt szybko.

go to top