OK

OK Cancel

Thank you

Close

Ramnoza i jej działanie w kremach przeciwzmarszczkowych

 • favoris

Ramnoza to jeden ze składników kremów przeciwzmarszczkowych, który zwiększa ich efektywność i skuteczność. Dowiedz się czym jest ramnoza i jakie dokładnie ma zastosowanie w kremach na zmarszczki!

Co to jest ramnoza?

Ramnoza (L - ramnoza) to organiczny związek chemiczny, który pochodzi z grupy deoksycukrów - 6-deoksy-L-mannoza. Przyjmuje postać białego (lub prawie białego) proszku o krystalicznej konsystencji. Ramnoza jest tzw. składnikiem wolnym wielu roślin oraz glikozydów (pochodne cukrów).

Ramnoza w kosmetyce

Ramnoza w kosmetyce występuje pod nazwą - Rhamnose. Jest to związek cukru, pozyskiwany w naturalny sposób z kwiatów uncarii. Uncaria jest kwiatem, który znajduje się w Ameryce Południowej. Środowisko naukowców, dermatologów i specjalistów z zakresu budowy i zdrowia skóry, jednoznacznie twierdzą, że ramnoza jest skutecznym przeciwstarzeniowym składnikiem. Dodatkowo wpływa na stymulację aktywności skóry, poprzez usprawnienie procesów regeneracyjnych, zachodzących w strukturach skóry. Dzięki temu, ramnoza jest aktywnym składnikiem odmładzającym, regenerującym i odżywczym.

Jak działa ramnoza w kosmetykach?

Wyżej wymienione właściwości ramnozy są uwarunkowane tym, że L-ramnoza jest jednym z rodzajów cukrów roślinnych. Dzięki temu wpływa na stymulację produkcji kolagenu w skórze. Dzieje się to wskutek aktywacji receptorów komórek fibroblastycznych. Dodatkowo nowo powstałe włókna kolagenu przyciągają się do cząsteczek ramnozy, a dzięki temu efekt odmłodzonej skóry jest długotrwały. Ramnoza pobudza również do regeneracji fibroblasty w skórze właściwej, stymulując tym samym cykl odnowy komórkowej skóry. Do tego wpływa na dogłębne nawilżenie skóry i utrzymanie w jej strukturach właściwego poziomu wody. Takie zastosowanie i działanie ramnozy wykorzystuje się w głównie w kosmetykach przeciwzmarszczkowych i przeciwstarzeniowych - kremach i produktach typu serum.

Krem z ramnozą

Przykładem kremu z ramnozą jest Krem Liftactiv Supreme Vichy. Produkt ten umożliwia kompleksową pielęgnację skóry dojrzałej. Dzięki temu, że jest to krem przeznaczony do aplikacji na noc, jest bardzo skuteczny. Wynika to stąd, że nocą skóra wykazuje zdecydowanie większą zdolność do regeneracji, niż w ciągu dnia. Krem Vichy działa przeciwzmarszczkowo, ujędrnia oraz zapewnia efekt liftingu. Obok cennego składnika, jakim jest ramnoza, krem zawiera również wodę termalną z Vichy, która również wykazuje dobroczynne działanie. W drogeriach oraz aptekach można znaleźć wiele innych kosmetyków i kremów z ramnozą. Pamiętaj, aby przed wyborem konkretnego, sprawdzić stężenie, w jakim występuje ramnoza. Ilość tego składnika wpływa  na jakość i skuteczność kosmetyku pod kątem przeciwstarzeniowego działania.

U kogo sprawdzą się kremy z ramnozą?

Z racji, że L-ramnoza pełni rolę składnika odmładzającego, polecana jest szczególnie dla dojrzałych kobiet, które borykają się z mimicznymi zmarszczkami, ale też tymi głębszymi bruzdami. Kosmetyki z ramnozą sprawdzą się również u Pań, które oczekują efektu liftingu, ujędrnienia i wygładzenia skóry. Kremy z ramnozą doskonale odmładzają skórę i sprawiają, że wygląda ona świeżo, promiennie i zdrowo. Produkty z tym składnikiem zalecane są dla kobiet, które oczekują spektakularnej i długotrwałej poprawy kondycji skóry. Ramnoza nie tylko stymuluje produkcję kolagenu, ale również sprawia, że łączy się on z cząsteczkami tego cukru. Dzięki temu działanie przeciwstarzeniowe nie jest tymczasowe i powierzchowne, ale ma odzwierciedlenie w głębszych strukturach skóry i utrzymuje się długotrwale.

Rekomendowane produkty

 • Kompleksowa przeciwzmarszczkowa pielęgnacja krem na noc VICHY LIFTACTIV
 • Najczęściej czytane

  Benzyl alcohol - w jakich produktach możesz go znaleźć?

  Składniki dermokosmetyków

  Benzyl alcohol - w jakich produktach możesz go znaleźć?

  Benzyl alcohol to składnik, który dla wielu osób jest całkowicie nieznany i obcy. Tymczasem alkohol benzylowy to składnik znacznej ilości kosmetyków, stosowanych przez nas każdego dnia. Z tego względu warto wiedzieć, czym jest benzyl alcohol i jakie ma zastosowanie w kosmetykach!

  Przeczytaj artykuł

  Kwas azelainowy - czy pomaga w leczeniu trądziku?

  Składniki dermokosmetyków

  Kwas azelainowy - czy pomaga w leczeniu trądziku?

  Kwas azelainowy jest dikarboksylowym kwasem o wielokierunkowym działaniu, który posiada szerokie zastosowanie w kosmetyce: działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, wybielająco i złuszczająco. Dlatego bardzo często wykorzystuje się go przy leczeniu trądziku oraz przy usuwaniu przebarwień.

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  go to top