OK

OK Cancel

Thank you

Close

Regeneracja rzęs, czyli jedno z zastosowań ceramidów w kosmetyce.

  • favoris

Rewolucja w kosmetyce. Ceramidy w odżywkach zwiększą objętość rzęs. Teraz już nie musisz doklejać sztucznych włosków. Wyhodujesz je sama, grubsze i dłuższe tylko dzięki zastosowaniu odpowiednich kosmetyków.

Jak wydłużyć i zregenerować rzęsy?

Przeciętna długość życia rzęs to od 3 do 6 miesięcy. Jednak tylko pierwsze 30 dni ich egzystencji ma kluczowy wpływ na ich rozmiar. To właśnie wtedy włos rośnie i jest w stanie, pod wpływem zewnętrznych odżywek, zmienić swoją długość lub grubość. Skuteczne serum do rzęs potrafi również zdecydować o liczebności włosków i spowodować, że zamiast 100 nowych urośnie ich aż 150. Co powinna zatem zawierać dobra odżywka do rzęs? Jak sprawić, by zamiast 8 milimetrowych włosków na górnej powiece urosły 12 milimetrowe rzęsy? Przede wszystkim należy sięgnąć po sprawdzony kosmetyk, czyli taki który zawiera ceramidy. Jest to między innymi odżywka do rzęs Vichy.

Ceramidy w kosmetyce jako kluczowy element regeneracji rzęs

Twoje rzęsy, jak każdy włos, składają się z rdzenia, warstwy korowej oraz osłonki. Rdzeń włosa to zestaw luźno ułożonych komórek, między którymi znajdują się pęcherzyki powietrza. Warstwa korowa, która zajmuje aż 80 % powierzchni włosa, to przede wszystkim włókna keratynowe, które ściśle otaczają rdzeń. Na samym wierzchu włosa znajduje się osłonka, która składa się z nachodzących na siebie łusek sklejonych spoiwem złożonym z ceramidów oraz kwasów tłuszczowych. Dzięki osłonce włos jest chroniony przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych oraz utrzymuje odpowiedni poziom wilgoci we wnętrzu włosa. Ceramidy są więc niezbędnym elementem do utrzymywania zdrowej struktury, właściwego poziomu nawilżenia włosa i głównie dzięki nim prawidłowo może przebiegać regeneracja rzęs. Z tego też względu ceramidy w kosmetyce wykorzystywane są coraz częściej. Ceramidy na włosy działają podobnie jak ceramidy w skórze. Zatrzymują wilgoć i sprawiają, że zarówno skóra jak i włosy są bardziej elastyczne. Odzyskanie elastyczności w przypadku regeneracji rzęs jest niezwykle istotne. Wszak rzęsy są poddawane każdego dnia wielu niszczącym ich zewnętrzną warstwę czynnościom. Chodzi tu przede wszystkim o smarowanie ich tuszem, podwijanie zalotką, a następnie zmywanie płynem i tarcie płatkami kosmetycznymi. Te czynności nie pozostają obojętne dla kondycji rzęs, które stają się słabsze i w związku z tym szybciej wypadają. Regeneracja rzęs powinna opierać się w głównej mierze na odzyskaniu sprężystości włosków. To ona bowiem zapewnia im giętkość i ogranicza liczbę złamań nawet podczas wielokrotnego smarowania ich tuszem. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi branża kosmetyczna, która ceramidy w kosmetyce zaczyna wykorzystywać do naprawy konstrukcji włosów, do nadania im gładkości oraz ogólnego wzmocnienia. W dobrym serum czy odżywce do rzęs powinnaś znaleźć ten kluczowy składnik, gdyż dzięki temu masz gwarancję, że twoje rzęsy będą mocniejsze, w lepszej kondycji i będą trzymały się dłużej przy powiece, co w naturalny sposób je zagęści. Stosując np. Vichy Liftactiv Serum 10- oczy i rzęsy możesz mieć pewność, że zawarte tam ceramidy spowodują, że regeneracja rzęs przebiegnie u ciebie szybko i sprawi, że twoje rzęsy przestaną wreszcie wypadać.

Najczęściej czytane

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Woda termalna

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

Przeczytaj artykuł

Wosk pszczeli w kosmetyce - do czego jest wykorzystywany?

Składniki

Wosk pszczeli w kosmetyce - do czego jest wykorzystywany?

Już od dłuższego czasu zauważyć można tendencję wzrostową do wykorzystania wosku pszczelego w kosmetyce. Również coraz więcej osób zdecydowanie sięga po produkty z jego dodatkiem i chwali sobie ich działanie. Poznaj właściwości wosku pszczelego i dowiedz się, dlaczego warto używać kosmetyków na jego bazie!

Przeczytaj artykuł

Arbutyna - czy faktycznie jest toksyczna?

Składniki

Arbutyna - czy faktycznie jest toksyczna?

Arbutyna jest naturalnym składnikiem grupy dermokosmetyków, mających zwalczyć problem plam posłonecznych, przebarwień, trądziku czy na przykład pękających naczynek krwionośnych. Chociaż to substancja bardzo skuteczna w działaniu, Unia Europejska uznała ją za “potencjalnie niebezpieczną”. Jednak na czym w istocie polega jej toksyczność? I dlaczego krem z arbutyną jest tak bardzo popularny w Azji, a maść z hydrochinonem łatwo dostępna w Stanach Zjednoczonych?

Przeczytaj artykuł

Peptydy - jak działają na naszą skórę?

Składniki

Peptydy - jak działają na naszą skórę?

Nasza skóra zmienia się w skutek upływającego czasu oraz niepożądanych czynników wewnętrznych i zewnętrznych. Z wiekiem tkanki tracą objętość, zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego i kolagenu, a skóra traci jędrność i elastyczność. Na szczęście w pogotowiu znajdują się peptydy, czyli bioaktywne aminokwasy, które pomogą w walce o młodszy wygląd!

Przeczytaj artykuł

go to top