OK

OK Cancel

Thank you

Close

Regeneracja rzęs, czyli jedno z zastosowań ceramidów w kosmetyce.

 • favoris

Rewolucja w kosmetyce. Ceramidy w odżywkach zwiększą objętość rzęs. Teraz już nie musisz doklejać sztucznych włosków. Wyhodujesz je sama, grubsze i dłuższe tylko dzięki zastosowaniu odpowiednich kosmetyków.

Jak wydłużyć i zregenerować rzęsy?

Przeciętna długość życia rzęs to od 3 do 6 miesięcy. Jednak tylko pierwsze 30 dni ich egzystencji ma kluczowy wpływ na ich rozmiar. To właśnie wtedy włos rośnie i jest w stanie, pod wpływem zewnętrznych odżywek, zmienić swoją długość lub grubość. Skuteczne serum do rzęs potrafi również zdecydować o liczebności włosków i spowodować, że zamiast 100 nowych urośnie ich aż 150. Co powinna zatem zawierać dobra odżywka do rzęs? Jak sprawić, by zamiast 8 milimetrowych włosków na górnej powiece urosły 12 milimetrowe rzęsy? Przede wszystkim należy sięgnąć po sprawdzony kosmetyk, czyli taki który zawiera ceramidy. Jest to między innymi odżywka do rzęs Vichy.

Ceramidy w kosmetyce jako kluczowy element regeneracji rzęs

Twoje rzęsy, jak każdy włos, składają się z rdzenia, warstwy korowej oraz osłonki. Rdzeń włosa to zestaw luźno ułożonych komórek, między którymi znajdują się pęcherzyki powietrza. Warstwa korowa, która zajmuje aż 80 % powierzchni włosa, to przede wszystkim włókna keratynowe, które ściśle otaczają rdzeń. Na samym wierzchu włosa znajduje się osłonka, która składa się z nachodzących na siebie łusek sklejonych spoiwem złożonym z ceramidów oraz kwasów tłuszczowych. Dzięki osłonce włos jest chroniony przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych oraz utrzymuje odpowiedni poziom wilgoci we wnętrzu włosa. Ceramidy są więc niezbędnym elementem do utrzymywania zdrowej struktury, właściwego poziomu nawilżenia włosa i głównie dzięki nim prawidłowo może przebiegać regeneracja rzęs. Z tego też względu ceramidy w kosmetyce wykorzystywane są coraz częściej. Ceramidy na włosy działają podobnie jak ceramidy w skórze. Zatrzymują wilgoć i sprawiają, że zarówno skóra jak i włosy są bardziej elastyczne. Odzyskanie elastyczności w przypadku regeneracji rzęs jest niezwykle istotne. Wszak rzęsy są poddawane każdego dnia wielu niszczącym ich zewnętrzną warstwę czynnościom. Chodzi tu przede wszystkim o smarowanie ich tuszem, podwijanie zalotką, a następnie zmywanie płynem i tarcie płatkami kosmetycznymi. Te czynności nie pozostają obojętne dla kondycji rzęs, które stają się słabsze i w związku z tym szybciej wypadają. Regeneracja rzęs powinna opierać się w głównej mierze na odzyskaniu sprężystości włosków. To ona bowiem zapewnia im giętkość i ogranicza liczbę złamań nawet podczas wielokrotnego smarowania ich tuszem. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi branża kosmetyczna, która ceramidy w kosmetyce zaczyna wykorzystywać do naprawy konstrukcji włosów, do nadania im gładkości oraz ogólnego wzmocnienia. W dobrym serum czy odżywce do rzęs powinnaś znaleźć ten kluczowy składnik, gdyż dzięki temu masz gwarancję, że twoje rzęsy będą mocniejsze, w lepszej kondycji i będą trzymały się dłużej przy powiece, co w naturalny sposób je zagęści. Stosując np. Vichy Liftactiv Serum 10- oczy i rzęsy możesz mieć pewność, że zawarte tam ceramidy spowodują, że regeneracja rzęs przebiegnie u ciebie szybko i sprawi, że twoje rzęsy przestaną wreszcie wypadać.

Rekomendowane produkty

 • OCZY I RZĘSY VICHY LIFTACTIV SERUM 10
 • Najczęściej czytane

  Benzyl alcohol - w jakich produktach możesz go znaleźć?

  Składniki dermokosmetyków

  Benzyl alcohol - w jakich produktach możesz go znaleźć?

  Benzyl alcohol to składnik, który dla wielu osób jest całkowicie nieznany i obcy. Tymczasem alkohol benzylowy to składnik znacznej ilości kosmetyków, stosowanych przez nas każdego dnia. Z tego względu warto wiedzieć, czym jest benzyl alcohol i jakie ma zastosowanie w kosmetykach!

  Przeczytaj artykuł

  Kwas azelainowy - czy pomaga w leczeniu trądziku?

  Składniki dermokosmetyków

  Kwas azelainowy - czy pomaga w leczeniu trądziku?

  Kwas azelainowy jest dikarboksylowym kwasem o wielokierunkowym działaniu, który posiada szerokie zastosowanie w kosmetyce: działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, wybielająco i złuszczająco. Dlatego bardzo często wykorzystuje się go przy leczeniu trądziku oraz przy usuwaniu przebarwień.

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  go to top