OK

OK Cancel

Thank you

Close

Serum do twarzy — jakie składniki powinno zawierać?

  • favoris

Serum do twarzy jest kosmetykiem, który kobiety bardzo często wybierają zamiast tradycyjnego kremu do twarzy. Czy jednak preparat ten jest w stanie całkowicie zastąpić nawilżający lub przeciwzmarszczkowy krem do twarzy? Jakie składniki powinno zawierać serum? Podpowiadamy, jak wybrać i czym powinno się charakteryzować dobre serum do twarzy!

Serum nawilżające, liftingujące czy przeciwzmarszczkowe do twarzy?

Na rynku kosmetycznym możemy znaleźć różne rodzaje serum do twarzy — nawilżające, odżywcze, przeciwzmarszczkowe, ujędrniające czy liftingujące. Oznacza to tym samym, że nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, jakie składniki powinien zawierać tego typu preparat do twarzy. Wszystko bowiem zależy od indywidualnego zapotrzebowania naszej skóry na wybrane substancje oraz efektu, jaki chcemy osiągnąć. Warto też zaznaczyć, że serum do twarzy jest kosmetykiem o uniwersalnym zastosowaniu — jego bogata i skoncentrowana, a zarazem bardzo lekka i szybko wchłaniająca się formuła, pozwala na jego samodzielne stosowanie lub w połączeniu z wybranym kremem do twarzy. Możemy zatem zdecydować się np. na stosowanie odżywczego serum do twarzy z witaminą C w zastępstwie za krem na noc, jak również rano nałożyć na skórę wybrane serum przeciwzmarszczkowe, a następnie tradycyjny nawilżający krem do twarzy.

Serum nawilżające do twarzy — dla skóry suchej i nie tylko

Jeżeli zmagamy się na co dzień z suchą, odwodnioną i wrażliwą skórą twarzy, serum o właściwościach nawilżających może pomóc nam w rozwiązaniu typowych problemów dla tego typu skóry. Serum do twarzy, ze względu na swój skoncentrowany skład i lekką konsystencję, działa mocniej niż krem i jest w stanie przyczynić się do realnej poprawy kondycji naszej skóry. W tym przypadku warto szukać serum do twarzy z dodatkiem kwasu hialuronowego np. Aqualia Thermal Vichy, który ma bardzo silne właściwości nawilżające głębsze warstwy skóry. Czy nawilżające serum do twarzy sprawdzi się jedynie przy skórze suchej? Nie, z powodzeniem mogą je stosować również posiadaczki skóry mieszanej czy normalnej, w szczególności, jeśli ich skóra stała się odwodniona i pozbawiona blasku. Pamiętajmy jednak, że serum zazwyczaj nie posiada w składzie ochronnych filtrów UV, dlatego przy stosowaniu tego produktu w ciągu dnia nie możemy zapominać o dodatkowym zabezpieczeniu skóry przed słońcem.

Odmładzające i ujędrniające serum do twarzy

Po odpowiednie serum do twarzy warto sięgnąć również wtedy, gdy zauważyliśmy na swojej twarzy pierwsze lub nieco głębsze oznaki starzenia się skóry. Aktywne składniki przeciwzmarszczkowego serum do twarzy np. z witaminą C, retinolem czy witaminą E, pozwolą na głęboką regenerację i odbudowę skóry, a jednocześnie wygładzenie powstałych na powierzchni skóry niedoskonałości, zmarszczek i zamknięcie porów skóry. Serum liftingujące warto jednak stosować przede wszystkim na noc, gdyż skóra podczas snu posiada najlepsze warunki do tego, by się regenerować. Rano nie zapominajmy natomiast o zastosowaniu również tradycyjnego kremu do twarzy z dodatkiem filtrów UV.

Serum na twarz a serum pod oczy

Preparat w postaci serum warto stosować nie tylko na twarzy, ale też na skórę pod oczami, która posiada wyjątkowe skłonności do przesuszania i szybkiego starzenia się. W tym przypadku należy jednak zwrócić uwagę na to, aby wybrane przez nas serum było odpowiednio dostosowane do potrzeb skóry pod oczami. Aktywne składniki serum do twarzy mogą okazać się zbyt silne dla delikatnej, cienkiej i wrażliwej skóry wokół oczu. Pod oczy warto wybierać przede wszystkim łagodne serum z dodatkiem naturalnych substancji odżywczych, np. w postaci ekstraktów roślinnych i olejów.

Najczęściej czytane

Jak szybko pozbyć się pryszcza?

Pielęgnacja twarzy

Jak szybko pozbyć się pryszcza?


Pryszcze mają to do siebie, że pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie. Ślub, rozmowa kwalifikacyjna, wakacyjny wyjazd nie mogą się odbyć z nieestetyczną czerwoną krostką na twarzy. Dlatego też wiele z nas od razu po szybkiej identyfikacji problemu przechodzi do jego eliminacji, czyli wyciskania. Ale uwaga! Ten sposób na pryszcze nie należy do najlepszych! Dowiedz się, dlaczego i sprawdź, jak szybko pozbyć się pryszcza, bez uszczerbku dla skóry!

Przeczytaj artykuł

Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

Pielęgnacja twarzy

Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

Łuszcząca się skóra na twarzy to bardzo uporczywy problem, który może mieć różne podłoże. Łuszcząca się skóra to dolegliwość typowa dla skóry suchej i szorstkiej, jednak niekiedy przypadłość ta może mieć związek z poważniejszymi chorobami skóry. Podpowiadamy zatem, z czego może wynikać łuszczenie się skóry z twarzy i jak z nim walczyć!

Przeczytaj artykuł

Jak stosować kwas kojowy?

Pielęgnacja twarzy

Jak stosować kwas kojowy?

Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

Przeczytaj artykuł

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Woda termalna

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

Przeczytaj artykuł

go to top