OK

OK Cancel

Thank you

Close

Silikony w kosmetykach - jakie mają właściwości?

 • favoris

Jeszcze kilka lat temu branżę kosmetyczną ogarnął bum na silikony w kosmetykach. Silikony w kosmetykach do twarzy, silikony w kosmetykach do włosów. Parabeny i silikony w kosmetykach były hitem numer jeden. Szybko jednak okazało się, że silikon jest nie do końca tak dobrym środkiem, jak mogło się wcześniej wydawać. Pielęgnacja twarzy, a w tym troska o pierwsze zmarszczki, oznaki zmęczenia, niejednolity kolor, sprawiły, że producenci kosmetyków przeprowadzają niezliczoną ilość badań, by odnaleźć jak najskuteczniejszy, a jednocześnie bezpieczny produkt. Jakie kosmetyki do twarzy są bezpieczne? Czy silikony w kosmetykach są niebezpieczne, a może wręcz przeciwnie? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, co sądzą specjaliści!

Silikony w kosmetykach

Przede wszystkim, naszą podróż po świecie silikonów powinniśmy rozpocząć od pytania, czym tak naprawdę są owe silikony? Otóż silikon to inaczej krzemoorganiczny związek, będący produktem polimeryzacji monomerów dialkilo silanoll. Brzmi trochę groźnie i tajemniczo, prawda? Są one jednak stosowane w branży kosmetycznej od lat. Cieszą się różną sławą. Niektórzy unikają ich jak ognia, inni doceniają ich właściwości wypełniające i ochronne.

Silikony w kosmetykach - gdzie je znajdziesz?

Silikon stosowany jest w całej gamie kosmetyków do ciała. Oto najbardziej znane przykłady kosmetyków, w których wykorzystuje się wyjątkowe właściwości silikonu:

* szampony i odżywki - kosmetyki do włosów zawierające silikon sprawiają, że wnika on w łodygę włosa, który uległ zniszczeniu, wypełnia je, przez co poprawa ich kondycji i struktury widoczna jest gołym okiem. Intensywna pielęgnacja zniszczonych włosów sprawia, że kosmyki znacznie mocniej się błyszczą, są miękkie i gładkie.
* kosmetyki do stylizacji włosów - te mają wyjątkowo cenną właściwość ochronną włosów, które są mniej narażone na szkodliwe działanie suszarki, prostownicy oraz promieniowania słonecznego.
* balsamy do ciała, kremy - tu działanie silikonów stawiane jest pod znakiem zapytania. Oczywiście skóra zostaje widocznie poprawiona, ujędrniona, a pierwsze zmarszczki spłycone, jednak wiele kobiet zarzuca kosmetykom z silikonem krótkotrwałe działanie, które po dłuższym czasie działa bardziej negatywnie niż pozytywnie.

Silikony w kosmetykach - jak dbać o skórę wrażliwą?

Jeżeli Twoja skóra jest wrażliwa, lepiej odpuść sobie stosowanie kremów z silikonem. O poradę zapytaliśmy specjalistów Vichy. Dowiedzieliśmy się od nich o innowacyjnym energetyzującym kremie wygładzającym na dzień IDÉALIA. Krem jest świetnym rozwiązaniem dla kobiet z pierwszymi objawami starzenia się skóry, pozbawionej blasku, o nierównomiernym kolorycie.

Rekomendowane produkty

 • Rozświetlający krem wygładzający do skóry normalnej i mieszanej VICHY IDÉALIA
 • Najczęściej czytane

  Jak szybko pozbyć się pryszcza?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak szybko pozbyć się pryszcza?


  Pryszcze mają to do siebie, że pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie. Ślub, rozmowa kwalifikacyjna, wakacyjny wyjazd nie mogą się odbyć z nieestetyczną czerwoną krostką na twarzy. Dlatego też wiele z nas od razu po szybkiej identyfikacji problemu przechodzi do jego eliminacji, czyli wyciskania. Ale uwaga! Ten sposób na pryszcze nie należy do najlepszych! Dowiedz się, dlaczego i sprawdź, jak szybko pozbyć się pryszcza, bez uszczerbku dla skóry!

  Przeczytaj artykuł

  Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

  Pielęgnacja twarzy

  Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

  Łuszcząca się skóra na twarzy to bardzo uporczywy problem, który może mieć różne podłoże. Łuszcząca się skóra to dolegliwość typowa dla skóry suchej i szorstkiej, jednak niekiedy przypadłość ta może mieć związek z poważniejszymi chorobami skóry. Podpowiadamy zatem, z czego może wynikać łuszczenie się skóry z twarzy i jak z nim walczyć!

  Przeczytaj artykuł

  Jak stosować kwas kojowy?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak stosować kwas kojowy?

  Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  go to top