OK

OK Cancel

Thank you

Close

SOS dla skóry trądzikowej - dobrze kryjący podkład.

 • favoris

Trądzik różówaty to zapalna choroba przewlekła spotykana najczęściej wśród mieszkańców Północnej i Zachodniej Europy. Walczy z nią blisko 10% ludzi w wieku 20-40 lat. Dla kobiet to szczególnie uciążliwa przypadłość, gdyż występowanie zmian na skórze bardzo utrudnia wykonanie codziennego makijażu. Dobrze kryjący podkład powinien być tak dobrany, aby nie tylko umiał zamaskować trądzik, ale i wspomagał leczenie skóry trądzikowej.

Niefortunne daty, czyli kiedy trądzik wygrywa?

Nasilenie objawów może być zależne od pogody i temperatury. Promienie słoneczne pozornie pomagają zwalczyć zaskórniki, krosty i rumień, jest to jednak pomoc doraźna. Jeśli dobrane przez lekarza leki pójdą na czas wakacji w odstawkę, gruczoły łojotokowe zaczną pracować jeszcze bardziej intensywnie. Skóra trądzikowa, przesuszona letnim opalaniem, jesienią często wymaga staranniejszej pielęgnacji. Tym bardziej, że mroźne poranki i wieczory mają wpływ na uszkodzenie płaszcza wodno-lipidowego, co skutkuje nadmierną produkcją sebum i powstawaniem krostek. Dobrze kryjący podkład powinien być tak dobrany, by latem chronił przed działaniem promieni słonecznych, a zimą dobrze współgrał z ochronnym kremem pielęgnacyjnym.

Zróżnicowane przyczyny, czyli skąd się bierze?

Jest to schorzenie przewlekłe i warto poprosić o poradę lekarza, nawet jeśli objawy są delikatne. Pomocną dłoń poda także farmaceuta, który może zaproponować specjalistyczne kosmetyki np. Vichy DERMABLEND. Trądzik to choroba zapalna, lecz na jej rozwój mogą mieć wpływ takie czynniki, jak: spożywanie alkoholu, tytoniu, kofeiny, teiny; jedzenie ostrych i bardzo gorących potraw; przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, zmiany hormonalne, a nawet nadmierny stres lub silne emocje. Decydującą rolę przy problemach skóry trądzikowej odgrywają jednak bakterie, specyfika mieszka włosowego oraz czynniki genetyczne. Szybkie podjęcie leczenia oraz odpowiedni dobór produktów do makijażu to podstawa sukcesu w walce z trądzikiem. Jeżeli zmiany trądzikowe występują punktowo, można na przykład nakładać inne kremy oraz kosmetyki na zdrowe i chore miejsca na twarzy. Istotne dla makijażu skóry trądzikowej jest mocne maskowanie tych partii, które wymagają zdecydowanych działań, dlatego dobrze sprawdzi się kryjący podkład o lekkiej, musowej konsystencji, dzięki której można łatwo kontrolować ilość warstw kryjących. Warto także pamiętać, że trądzik może być sprowokowany przez czynniki zewnętrze, takie jak: zawodowe stykanie się z pewnymi substancjami (chlorem, olejem), przyjmowanie leków (steroidy, barbiturany), zły dobór produktów do pielęgnacji (pudry zatykające gruczoły łojowe) lub stosowanie kosmetyków ze składnikami złej jakości (oleje mineralne).

Kilka słów o właściwej diecie…

Leczenie farmakologiczne i maskowanie skóry trądzikowej są bardzo istotne, ale niemal równie ważna jest odpowiednia dieta. Jedzenie produktów bogatych w witaminy, błonnik i cynk z pewnością nie zaszkodzi, natomiast bezwględnie należy zrezygnować z szybkich, tłustych i przetworzonych posiłków w fast-foodach. Niestety, eliminacja słodyczy także jest zalecana. Dodatkowo Amerykański Komitet Lekarzy na rzecz Medycyny Odpowiedzialnej odradza spożywanie mleka krowiego.

Pielęgnacja to podstawa!

Ochrona przeciwsłoneczna to istotny element właściwego makijażu cery trądzikowej. Kosmetyki powinny być lekkie, aby nie zapychać porów skóry. Wizażyści odradzają wybór kosmetyków rozświetlających, gdyż mogą podkreślać niedoskonałości. Podkład wyrównujący powierzchnię skóry powinien wyglądać naturalnie. Dla skutecznej walki o piękną skórę istotne jest złuszczanie skóry trądzikowej. Taki efekt oferuje na przykład zawartość kwasu salicylowego w dobrym podkładzie do skóry trądzikowej. Puder do skóry problematycznej powinien także być lekki. Zespół dermatologów stworzył produkt o wszystkich wspomnianych właściwościach. Jest to Vichy Dermablend KOREKTA 3D, który dzięki obecności eperuliny w składzie, zapewnia także efekt kojący oraz ujednolica koloryt skóry. Sprawdzi się o każdej porze roku.

Rekomendowane produkty

 • DERMABLEND [KOREKTA 3D] Podkład wyrównujący powierzchnię skóry
 • Fluid korygujący. 16 h trwałość. VICHY DERMABLEND
 • Puder utrwalający VICHY DERMABLEND
 • Najczęściej czytane

  Schodząca skóra po opalaniu - sprawdź jak sobie z nią radzić!

  Schodząca skóra po opalaniu - sprawdź jak sobie z nią radzić!

  Schodząca skóra po opalaniu to częsta “pamiątka” z wakacji, będąca efektem nadmiernej ekspozycji słonecznej bez zabezpieczenia skóry odpowiednimi kosmetykami. Łuszcząca się skóra po opalaniu jest nie tylko bardzo uporczywym, ale też mało estetycznym problemem, dlatego zazwyczaj chcemy jak najszybciej się jej pozbyć. Podpowiadamy zatem, jakie są skuteczne sposoby na schodzącą skórę po opalaniu!

  Przeczytaj artykuł

  Mikrodermabrazja - na czym polega zabieg?

  Pielęgnacja ciała

  Mikrodermabrazja - na czym polega zabieg?

  Mikrodermabrazja to zabieg, na który kobiety bardzo często zgłaszają się do gabinetów kosmetycznych lub lekarskich. Nic w tym dziwnego - ten nieinwazyjny, mechaniczny mikropeeling jest w stanie wyraźnie poprawić wygląd naszej skóry i pozbawić jej niedoskonałości. Podpowiadamy, na czym on polega!

  Przeczytaj artykuł

  Jak szybko pozbyć się pryszcza?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak szybko pozbyć się pryszcza?


  Pryszcze mają to do siebie, że pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie. Ślub, rozmowa kwalifikacyjna, wakacyjny wyjazd nie mogą się odbyć z nieestetyczną czerwoną krostką na twarzy. Dlatego też wiele z nas od razu po szybkiej identyfikacji problemu przechodzi do jego eliminacji, czyli wyciskania. Ale uwaga! Ten sposób na pryszcze nie należy do najlepszych! Dowiedz się, dlaczego i sprawdź, jak szybko pozbyć się pryszcza, bez uszczerbku dla skóry!

  Przeczytaj artykuł

  Swędzenie skóry na tle nerwowym - jak radzić sobie z uciążliwym problemem?

  Porady ekspertów

  Swędzenie skóry na tle nerwowym - jak radzić sobie z uciążliwym problemem?

  Niewiele osób uświadamia sobie, że to, co czujemy bardzo często oddziałuje na nasze ciało. Silne emocje niejednokrotnie przejawiają się pod postacią trądziku, a przewlekły stres może powodować świąd całego ciała bądź określonych jego partii. Swędzenie skóry na tle nerwowym może być schorzeniem somatycznym, którego leczenie wymaga pomocy psychologa.

  Przeczytaj artykuł

  go to top