OK

OK Cancel

Thank you

Close

SOS dla skóry trądzikowej - dobrze kryjący podkład.

 • favoris

Trądzik różówaty to zapalna choroba przewlekła spotykana najczęściej wśród mieszkańców Północnej i Zachodniej Europy. Walczy z nią blisko 10% ludzi w wieku 20-40 lat. Dla kobiet to szczególnie uciążliwa przypadłość, gdyż występowanie zmian na skórze bardzo utrudnia wykonanie codziennego makijażu. Dobrze kryjący podkład powinien być tak dobrany, aby nie tylko umiał zamaskować trądzik, ale i wspomagał leczenie skóry trądzikowej.

Niefortunne daty, czyli kiedy trądzik wygrywa?

Nasilenie objawów może być zależne od pogody i temperatury. Promienie słoneczne pozornie pomagają zwalczyć zaskórniki, krosty i rumień, jest to jednak pomoc doraźna. Jeśli dobrane przez lekarza leki pójdą na czas wakacji w odstawkę, gruczoły łojotokowe zaczną pracować jeszcze bardziej intensywnie. Skóra trądzikowa, przesuszona letnim opalaniem, jesienią często wymaga staranniejszej pielęgnacji. Tym bardziej, że mroźne poranki i wieczory mają wpływ na uszkodzenie płaszcza wodno-lipidowego, co skutkuje nadmierną produkcją sebum i powstawaniem krostek. Dobrze kryjący podkład powinien być tak dobrany, by latem chronił przed działaniem promieni słonecznych, a zimą dobrze współgrał z ochronnym kremem pielęgnacyjnym.

Zróżnicowane przyczyny, czyli skąd się bierze?

Jest to schorzenie przewlekłe i warto poprosić o poradę lekarza, nawet jeśli objawy są delikatne. Pomocną dłoń poda także farmaceuta, który może zaproponować specjalistyczne kosmetyki np. Vichy DERMABLEND. Trądzik to choroba zapalna, lecz na jej rozwój mogą mieć wpływ takie czynniki, jak: spożywanie alkoholu, tytoniu, kofeiny, teiny; jedzenie ostrych i bardzo gorących potraw; przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, zmiany hormonalne, a nawet nadmierny stres lub silne emocje. Decydującą rolę przy problemach skóry trądzikowej odgrywają jednak bakterie, specyfika mieszka włosowego oraz czynniki genetyczne. Szybkie podjęcie leczenia oraz odpowiedni dobór produktów do makijażu to podstawa sukcesu w walce z trądzikiem. Jeżeli zmiany trądzikowe występują punktowo, można na przykład nakładać inne kremy oraz kosmetyki na zdrowe i chore miejsca na twarzy. Istotne dla makijażu skóry trądzikowej jest mocne maskowanie tych partii, które wymagają zdecydowanych działań, dlatego dobrze sprawdzi się kryjący podkład o lekkiej, musowej konsystencji, dzięki której można łatwo kontrolować ilość warstw kryjących. Warto także pamiętać, że trądzik może być sprowokowany przez czynniki zewnętrze, takie jak: zawodowe stykanie się z pewnymi substancjami (chlorem, olejem), przyjmowanie leków (steroidy, barbiturany), zły dobór produktów do pielęgnacji (pudry zatykające gruczoły łojowe) lub stosowanie kosmetyków ze składnikami złej jakości (oleje mineralne).

Kilka słów o właściwej diecie…

Leczenie farmakologiczne i maskowanie skóry trądzikowej są bardzo istotne, ale niemal równie ważna jest odpowiednia dieta. Jedzenie produktów bogatych w witaminy, błonnik i cynk z pewnością nie zaszkodzi, natomiast bezwględnie należy zrezygnować z szybkich, tłustych i przetworzonych posiłków w fast-foodach. Niestety, eliminacja słodyczy także jest zalecana. Dodatkowo Amerykański Komitet Lekarzy na rzecz Medycyny Odpowiedzialnej odradza spożywanie mleka krowiego.

Pielęgnacja to podstawa!

Ochrona przeciwsłoneczna to istotny element właściwego makijażu cery trądzikowej. Kosmetyki powinny być lekkie, aby nie zapychać porów skóry. Wizażyści odradzają wybór kosmetyków rozświetlających, gdyż mogą podkreślać niedoskonałości. Podkład wyrównujący powierzchnię skóry powinien wyglądać naturalnie. Dla skutecznej walki o piękną skórę istotne jest złuszczanie skóry trądzikowej. Taki efekt oferuje na przykład zawartość kwasu salicylowego w dobrym podkładzie do skóry trądzikowej. Puder do skóry problematycznej powinien także być lekki. Zespół dermatologów stworzył produkt o wszystkich wspomnianych właściwościach. Jest to Vichy Dermablend KOREKTA 3D, który dzięki obecności eperuliny w składzie, zapewnia także efekt kojący oraz ujednolica koloryt skóry. Sprawdzi się o każdej porze roku.

Rekomendowane produkty

 • DERMABLEND [KOREKTA 3D] Podkład wyrównujący powierzchnię skóry
 • Fluid korygujący. 16 h trwałość. VICHY DERMABLEND
 • Puder utrwalający VICHY DERMABLEND
 • Najczęściej czytane

  Jak stosować kwas kojowy?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak stosować kwas kojowy?

  Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

  Pielęgnacja twarzy

  Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

  Peeling (ang. scrub, brushing) to nic innego, jak złuszczanie skóry, czyli usuwanie z jej powierzchni martwych komórek naskórka. Profesjonalne złuszczanie naskórka wykonujemy bardzo często w gabinetach kosmetycznych, jednak na peeling twarzy decydujemy się równie chętnie w domu. Podpowiadamy, jakie korzyści może przynieść nam stosowanie peelingu do twarzy i jak go poprawnie wykonać!

  Przeczytaj artykuł

  Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

  Pielęgnacja twarzy

  Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

  W ostatnich latach na półkach aptek i drogerii ważne miejsce zaczęły zajmować kremy z retinolem. Są to preparaty stymulujące proces odnowy komórkowej, a więc stworzone, aby przeciwdziałać starzeniu się skóry. Jednak kiedy tak naprawdę kosmetyki z retinolem powinny znaleźć się w naszej łazience? I czym w zasadzie jest ten cudowny retinol?

  Przeczytaj artykuł

  Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

  Pielęgnacja twarzy

  Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

  Przebarwienia na twarzy to problem, który może pojawić się u każdej z nas, bowiem przyczyn jego powstawania jest naprawdę wiele. Najczęściej jednak mamy do czynienia z przebarwieniami po trądziku lub słońcu, a także plamami wywołanymi problemami hormonalnymi. A jak możemy się pozbyć przebarwień?

  Przeczytaj artykuł

  go to top