OK

OK Cancel

Thank you

Close

Sposób na zakola - czyli jak radzić sobie z łysieniem u mężczyzn?

  • favoris

Lwia część mężczyzn zmaga się z problemem łysienia. Wbrew potocznym opiniom przypadłość ta nie dotyczy tylko dojrzałych mężczyzn, ale również osób przed 20. rokiem życia. Poznaj przyczyny utraty włosów, znajdź odpowiedni sposób na zakola i ciesz się piękną fryzurą!

Zakola u mężczyzn

Sposób na zakola - czyli jak radzić sobie z łysieniem u mężczyzn?

Statystyki podają, że co trzeci mężczyzna między 25. a 45. rokiem życia ma problem z wypadającymi włosami. Osoby, które zmagają się z utratą włosów, często mają obniżoną samoocenę i czują się niekomfortowo. Dotyczy to zwłaszcza mężczyzn, którzy łysieją i mają zakola w młodym wieku. Wyróżnia się kilka typów łysienia: plackowate, miejscowe oraz androgenowe. To ostatnie inaczej zwane jest łysieniem typu męskiego (chociaż cierpią na nie również kobiety) i często związane jest z pojawieniem się zakoli na głowie. Jego dokładne przyczyny nie są jeszcze znane, jednak wpływają na nie czynniki takie jak: wiek, predyspozycje genetyczne oraz męskie hormony - androgeny. Duże znaczenie w tym typie łysienia ma hormon zwany dihydrotestosteron (DHT), który sprawia, że mieszki włosowe ulegają obkurczeniu, co uniemożliwia ponowny wzrost włosa. Patrząc na problem łysienia bardziej ogólnie, ma on różne podłoże. Utrata włosów być wywołana m. in.:
* złą dietą
* długotrwałym odczuwaniem stresu
* niskim poziomem testosteronu
* temperaturą
* stosowaniem chemioterapii
* zażywaniem leków przeciwdepresyjnych

Sposób na zakola - masaż głowy

Sposób na zakola - czyli jak radzić sobie z łysieniem u mężczyzn?

Bardzo prostym i szybki sposób na polepszenie kondycji włosów to samodzielne wykonanie masażu głowy. Poprzez pobudzenie krążenia krwi, pomoże on w pewnym stopniu zahamować łysienie oraz sprawić, że na głowie pojawią się nowe włosy. Masaż można wykonać opuszkami palców, szczotką typu tange teeser lub specjalnym masażerem. Masaż należy wykonywać regularnie (najlepiej codziennie) przez ok. 5-10 minut.

Jak ukryć zakola - odpowiednia fryzura

Sposób na zakola - czyli jak radzić sobie z łysieniem u mężczyzn?

Dobranie odpowiedniej fryzury nie wyeliminuje problemu łysienia i zakoli u mężczyzn, jednak z pewnością polepszy ich samoocenę i doda pewności siebie. W przypadku widocznej utraty włosów warto ściąć je na krótko a nawet na łyso. Dobrym rozwiązaniem może też być zapuszczenie zarostu, który odwróci uwagę od niewielkiej ilości kosmyków na głowie. Jednak dobór dobrej fryzury uzależniony jest od indywidualnych potrzeb, dlatego najlepiej jest skonsultować się ze sprawdzonym fryzjerem.

Zakola u mężczyzny - leczenie

Sposób na zakola - czyli jak radzić sobie z łysieniem u mężczyzn?

Skutecznym sposobem na zakola jest używanie specjalistycznych preparatów, które można albo wcierać w skórę głowy albo przyjmować doustnie. Jedną ze sprawdzonych kuracji jest Aminexil clinical 5 Vichy. Już po trzech tygodniach przyjmowania ampułek skóra głowy staje się bardziej wzmocniona, a po sześciu tygodniach udaje się skutecznie zahamować wypadanie włosów, dzięki czemu fryzura jest wyraźnie gęstsza. Produkt skutecznie wpływa na:
* uszkodzoną łodygę włosa,
* osłabione włókno,
* mikrozaburzenia równowagi skóry,
* osłabioną odporność skóry,
* słabe zakorzenienie włosa,
* zaburzone mikrokrążenie.

Całość kuracji trwa dziewięć tygodni, z czego pierwsze sześć to faza intensywna, podczas której wcieramy jedną ampułkę dziennie, a ostatnie trzy to faza podtrzymująca, kiedy stosujemy trzy ampułki na tydzień. Po odbyciu kuracji, włosy będą wyraźnie wzmocnione, silniejsze, odporniejsze oraz lepiej zakotwiczone w mieszku.

Najczęściej czytane

Łupież u dziecka - czy można stosować szampony dla dorosłych?

Pielęgnacja włosów

Łupież u dziecka - czy można stosować szampony dla dorosłych?

Łupież to bardzo często występujące schorzenie skóry głowy, które wywołane jest działaniem grzyba drożdżopodobnego Pityrosoporum ovale żywiącego się wydzielającym przez ludzką skórę sebum. Z sypiącymi się z głowy białymi płatami zrogowaciałego naskórka zmaga się co trzeci dorosły, jednak ta przypadłość niestety nie omija najmłodszych. Łupież u dzieci to częsty problem, z którym dorośli muszą sobie poradzić!

Przeczytaj artykuł

go to top