OK

OK Cancel

Thank you

Close

Sposoby na suche i puszące się włosy

  • favoris

Suche i puszące się włosy mogą stać się dla kobiety nie lada problemem. Zdarza się, że taka po prostu jest natura naszych włosów. Często jednak suche włosy są wynikiem ich nadmiernego suszenia czy koloryzacji. Niezależnie od powodów przesuszenia i puszenia się włosów, można temu zapobiec lub chociaż zmniejszyć ich efekt. Istnieją domowe sposoby na puszące się włosy, jak i te, które możesz odnaleźć w dobrych salonach fryzjerskich. W wielu przypadkach wystarczy nawet dobry szampon do włosów, by choć trochę zniwelować puszenie. Jeżeli chcesz poznać sposób na puszące się włosy, a także sposób na suche włosy, przeczytaj ten artykuł.

Suche i puszące się włosy — domowe sposoby

  • Mycie włosów kończ zawsze sporym strumieniem zimnej wody - zimna woda zamyka łuski włosów. Dzięki temu włosy nie tylko mniej się puszą, ale stają się także bardziej lśniące.
  • Nie susz włosów suszarką na 100% - to znaczy, że należy chwilę odczekać zanim zaczniesz suszyć włosy suszarką, a także dobrze by było, żeby włosy nie były osuszane do końca.
  • Używaj tylko dobrych suszarek - czyli takich, które suszą jonowo, oraz mają opcję suszenia zimnym strumieniem powietrza. Dodatkowo zakładaj zawsze nakładkę zwężającą. W ten sposób unikniesz dodatkowego przesuszania oraz puszczenia się włosów.
  • Stosuj maseczki własnej roboty - od dawna docenienia jest magiczna siłą żółtek, oleju kokosowego, oliwy z oliwek, miodu, a także cytryny. Istnieje wiele mieszanek na bazie tych składników i nie tylko, które możesz przygotować sama w domu.

Suche i puszące się włosy — kosmetyki

Suche i puszące się włosy należy zwalczać także za pomocą odpowiednich kosmetyków. Żeby nabyć najlepsze produkty, najlepiej wybierz się do dobrego, profesjonalnego sklepu fryzjerskiego i poproś o poradę. Jak mówią specjaliści Vichy, bardzo wiele może zdziałać już sam szampon na suche włosy. Przedstawili nam oni szampon ultrakojący do włosów suchych Dercos. Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym zastosowaniu. Działa kojąco na skórę głowy przez 48 h. Szampon wzmacnia także osłabione włókna włosów.

Równie ważna na suche i puszące się włosy jest dobrze dobrana odżywka. Może ona nie tylko wzmacniać i chronić włosy, ale dodać im blasku i witalności, a także okiełznać ich puszenie się.

Stosuj także jedwab do włosów. Ten ma działanie nawilżająco-ochronne. Sprawia, że włosy są lśniące i zdecydowanie mniej się puszą. Chroni także przed wysuszającym działaniem suszarki i prostownicy. Pamiętaj jednak, by stosować tylko niewielką ilość. Nadmierna ilość jedwabiu może obciążać włosy i spowodować ich nadmierne wypadanie.

Suche i puszące się włosy — co jeszcze?

Aby cieszyć się zdrowo wyglądającymi włosami, regularnie odwiedzaj fryzjera. Przede wszystkim w celu podcięcia włosów. Regularnie obcinanie włosów zdecydowanie wpłynie na poprawę ich kondycji, ogólnego wyglądu, przesuszenia, a także puszenia się.

Korzystaj także z zabiegów odżywiających, takich jak SPA dla włosów, podczas którego wykorzystuje się moc ciepła i wilgoci, dzięki którym specjalne maski wchłaniają się głęboko w łodygę włosa, i regenerują go od środka.

Najczęściej czytane

Brak witamin a wypadanie włosów – sprawdź, jak je wzmocnić!

Pielęgnacja włosów

Brak witamin a wypadanie włosów – sprawdź, jak je wzmocnić!

Jaki ma związek brak witamin a wypadanie włosów? Znaczący! Witaminy i minerały są niezbędne, aby nasz organizm prawidłowo funkcjonował, w tym także, aby nasze włosy wyglądały zdrowo, były gładkie i lśniące. Dowiedz się brak, jakich witamin powoduje wypadanie włosów i jak w związku z tym powinieneś zmienić swoją codzienną dietę!

Przeczytaj artykuł

Łupież u dziecka - czy można stosować szampony dla dorosłych?

Pielęgnacja włosów

Łupież u dziecka - czy można stosować szampony dla dorosłych?

Łupież to bardzo często występujące schorzenie skóry głowy, które wywołane jest działaniem grzyba drożdżopodobnego Pityrosoporum ovale żywiącego się wydzielającym przez ludzką skórę sebum. Z sypiącymi się z głowy białymi płatami zrogowaciałego naskórka zmaga się co trzeci dorosły, jednak ta przypadłość niestety nie omija najmłodszych. Łupież u dzieci to częsty problem, z którym dorośli muszą sobie poradzić!

Przeczytaj artykuł

go to top