OK

OK Cancel

Thank you

Close

Sposoby na suche i puszące się włosy

 • favoris

Suche i puszące się włosy mogą stać się dla kobiety nie lada problemem. Zdarza się, że taka po prostu jest natura naszych włosów. Często jednak suche włosy są wynikiem ich nadmiernego suszenia czy koloryzacji. Niezależnie od powodów przesuszenia i puszenia się włosów, można temu zapobiec lub chociaż zmniejszyć ich efekt. Istnieją domowe sposoby na puszące się włosy, jak i te, które możesz odnaleźć w dobrych salonach fryzjerskich. W wielu przypadkach wystarczy nawet dobry szampon do włosów, by choć trochę zniwelować puszenie. Jeżeli chcesz poznać sposób na puszące się włosy, a także sposób na suche włosy, przeczytaj ten artykuł.

Suche i puszące się włosy — domowe sposoby

 • Mycie włosów kończ zawsze sporym strumieniem zimnej wody - zimna woda zamyka łuski włosów. Dzięki temu włosy nie tylko mniej się puszą, ale stają się także bardziej lśniące.
 • Nie susz włosów suszarką na 100% - to znaczy, że należy chwilę odczekać zanim zaczniesz suszyć włosy suszarką, a także dobrze by było, żeby włosy nie były osuszane do końca.
 • Używaj tylko dobrych suszarek - czyli takich, które suszą jonowo, oraz mają opcję suszenia zimnym strumieniem powietrza. Dodatkowo zakładaj zawsze nakładkę zwężającą. W ten sposób unikniesz dodatkowego przesuszania oraz puszczenia się włosów.
 • Stosuj maseczki własnej roboty - od dawna docenienia jest magiczna siłą żółtek, oleju kokosowego, oliwy z oliwek, miodu, a także cytryny. Istnieje wiele mieszanek na bazie tych składników i nie tylko, które możesz przygotować sama w domu.

Suche i puszące się włosy — kosmetyki

Suche i puszące się włosy należy zwalczać także za pomocą odpowiednich kosmetyków. Żeby nabyć najlepsze produkty, najlepiej wybierz się do dobrego, profesjonalnego sklepu fryzjerskiego i poproś o poradę. Jak mówią specjaliści Vichy, bardzo wiele może zdziałać już sam szampon na suche włosy. Przedstawili nam oni szampon ultrakojący do włosów suchych Dercos. Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym zastosowaniu. Działa kojąco na skórę głowy przez 48 h. Szampon wzmacnia także osłabione włókna włosów.

Równie ważna na suche i puszące się włosy jest dobrze dobrana odżywka. Może ona nie tylko wzmacniać i chronić włosy, ale dodać im blasku i witalności, a także okiełznać ich puszenie się.

Stosuj także jedwab do włosów. Ten ma działanie nawilżająco-ochronne. Sprawia, że włosy są lśniące i zdecydowanie mniej się puszą. Chroni także przed wysuszającym działaniem suszarki i prostownicy. Pamiętaj jednak, by stosować tylko niewielką ilość. Nadmierna ilość jedwabiu może obciążać włosy i spowodować ich nadmierne wypadanie.

Suche i puszące się włosy — co jeszcze?

Aby cieszyć się zdrowo wyglądającymi włosami, regularnie odwiedzaj fryzjera. Przede wszystkim w celu podcięcia włosów. Regularnie obcinanie włosów zdecydowanie wpłynie na poprawę ich kondycji, ogólnego wyglądu, przesuszenia, a także puszenia się.

Korzystaj także z zabiegów odżywiających, takich jak SPA dla włosów, podczas którego wykorzystuje się moc ciepła i wilgoci, dzięki którym specjalne maski wchłaniają się głęboko w łodygę włosa, i regenerują go od środka.

Rekomendowane produkty

 • SZAMPON ULTRAKOJĄCY Włosy suche
 • Najczęściej czytane

  Czarnuszka na włosy - naturalne sposoby pielęgnacji włosów

  Pielęgnacja włosów

  Czarnuszka na włosy - naturalne sposoby pielęgnacji włosów

  Czarnuszka, zwana także czarnym kminem lub kminem rzymskim, posiada niesamowite właściwości zdrowotne. Wydawać się może, że czarnuszka jest lekiem na wszelkie problemy. Ma działanie antybakteryjne, wspomaga leczenie cukrzycy, niszczy pasożyty, a nawet wspiera walkę z nowotworami. Dodatkowo, czarnuszka wpływa na poprawę kondycji włosów. Jeżeli masz suche włosy, zastanawiasz się jakie odżywianie włosów realnie wpłynie na poprawę Twojego wyglądu, zobacz jak wpływ ma czarnuszka na włosy!

  Przeczytaj artykuł

  go to top