OK

OK Cancel

Thank you

Close

Sprawdzone sposoby jak usunąć przebarwienia skóry!

  • favoris

Przebarwienia na skórze wyglądają nieestetycznie i postarzają. Problem z plamami może być uwarunkowany wieloma różnorodnymi czynnikami. Zalicza się do nich głównie nadmierną ekspozycję na słońce, trądzik i dojrzałość wiekową. Poznaj sposoby jak usunąć przebarwienia skóry bez względu na przyczynę ich obecności!

Jak usunąć przebarwienia na skórze twarzy po trądziku?

Plamy po trądziku potrafią być szczególnie problematyczne, a co za tym idzie trudne do eliminacji. Wynika to głównie stąd, że ich obecność jest uwarunkowana chorobą skóry, która jest długotrwała, a swoje źródło znajduje wewnątrz struktur skóry. Z tego względu przebarwienia są głębokie, czerwone lub różowe i bardzo często zajmują znaczną część twarzy. Ważne jest zatem, aby na spokojnie podejść do redukcji przebarwień, ponieważ w tej kwestii potrzebny jest czas. Usuwanie plam po trądziku polega na ich stopniowym rozjaśnianiu oraz na ujednolicaniu kolorytu skóry. Do tego celu warto posłużyć się specjalnymi kremami, maściami lub preparatami, które zawierają specjalne środki o właściwościach rozjaśniających. Tego rodzaju kosmetyki depigmentacyjne powinny być dobrane przez dermatologa i stosowane według jego zaleceń. Ich regularna aplikacja daje gwarancję na całkowite rozjaśnienie przebarwień po trądziku, nawet tych bardzo czerwonych i rozległych plam.

Usuwanie posłonecznych przebarwień ze skóry dłoni, dekoltu, twarzy

Nadmierna ekspozycja skóry na promienie słoneczne, zwłaszcza bez żadnej ochrony, może doprowadzić do pojawienia się plam posłonecznych. Powstają one na skutek nadmiernej produkcji melaniny w skórze. Przyjmują one postać ciemnych, brązowych plam i najczęściej pojawiają się na delikatnej skórze twarzy, dekoltu czy dłoni, chociaż równie dobrze mogą pokryć inne części ciała. Tak jak w przypadku przebarwień potrądzikowych, na których obecność często nie mamy wpływu, tak plamy posłoneczne zazwyczaj są efektem niewystarczającej ochrony skóry przed słońcem. Otóż przebarwieniom spowodowanym słońcem można skutecznie zapobiegać poprzez stosowanie kremów z filtrem. Z kolei, gdy nieestetyczne plamy już znajdują się na skórze, ponieważ ochrona przeciwsłoneczna była niewystarczająca, warto sięgnąć po kremy - dermokosmetyki, dedykowane dla skóry z przebarwieniami. Są one wydawane bez recepty i różnią się od zwykłych kosmetyków tym, że obok działania pielęgnacyjnego wykazują lecznicze.

Zabiegi, dzięki którym można usunąć każdy rodzaj przebarwień!

Metodykę i tok leczenia przebarwień dopasowuje się pod kątem specyfiki plam na skórze. To bardzo istotna kwestia, dlatego warto zasięgnąć porady specjalisty, który wskaże nam odpowiednie produkty bądź nakieruje na inne sposoby usunięcia nieestetycznych zmian. Pośród wszystkich metod eliminacji przebarwień, wyróżnia się zabiegi, które można zastosować bez względu na typ przebarwień. Nie zaleca się jednak samodzielnego wyboru zabiegu, ale zawsze powinien on być wskazany przez specjalistę. Do zabiegów, skutecznie usuwających przebarwienia, zalicza się lasery oraz peelingi chemiczne. Laseroterapia bazując na wiązce światła, rozgrzewa komórki barwnikowe i uszkadza je, a następnie są one wydalane poza organizm. Peelingi chemiczne natomiast działają tak, że stopniowo złuszczają naskórek, a razem z usuwaniem martwych komórek naskórka, eliminowane są przebarwienia. Peelingi dodatkowo rozjaśniają plamy, dzięki czemu stają się one mniej widoczne.

Inne skuteczne sposoby na usunięcie przebarwień

*Noszenie dużych okularów przeciwsłonecznych to skuteczny sposób na zapobieganie i zatrzymanie pogłębiania przebarwień wokół oczu. Skóra pod oczami jest szczególnie wrażliwa i delikatna, dlatego nie trudno aby na jej powierzchni pojawiły się nieestetyczne zmiany, w postaci przebarwień. Zadbaj o to, aby noszone przez Ciebie okulary miały na tyle duże szkła, aby zasłaniały cały obszar oczu i ich okolice. Zwróć również uwagę, aby okulary były wyposażone w specjalny filtr, gdyż tylko wtedy będą spełniały swoją powinność.
*Dobrym sposobem na tymczasowe usunięcie przebarwień jest zastosowanie specjalnego kosmetyku upiększającego. Przykładem takiego produktu jest Krem BB Vichy Idéalia, dedykowany do codziennej pielęgnacji, który skutecznie wyrównuje koloryt skóry. Aplikując tego rodzaju krem lub inny kryjący podkład, zyskujemy gładką i jednolitą skórę, na której nie widać przebarwień.
*Dla skutecznego zapobiegania przebarwieniom, zwłaszcza tym posłonecznym, warto zaopatrzyć się w ochronne balsamy do ciała i kremy do twarzy z filtrem. Szczególnie te drugie należy stosować w ciągu całego roku, a nie tylko na wakacjach. Należy bowiem pamiętać, że promienie słoneczne wykazują negatywny wpływ na skórę w ciągu całego roku, a nie tylko latem.

Najczęściej czytane

Benzyl alcohol - w jakich produktach możesz go znaleźć?

Składniki dermokosmetyków

Benzyl alcohol - w jakich produktach możesz go znaleźć?

Benzyl alcohol to składnik, który dla wielu osób jest całkowicie nieznany i obcy. Tymczasem alkohol benzylowy to składnik znacznej ilości kosmetyków, stosowanych przez nas każdego dnia. Z tego względu warto wiedzieć, czym jest benzyl alcohol i jakie ma zastosowanie w kosmetykach!

Przeczytaj artykuł

5 przyczyn intensywnego zapachu potu

Pielęgnacja ciała

5 przyczyn intensywnego zapachu potu

Wydzielanie przez skórę potu, który ma niezbyt przyjemny zapach to naturalne zjawisko. Problem pojawia się wówczas, gdy pot produkowany jest w nadmiarze i ma bardzo intensywny zapach. Poznaj 5 przyczyn brzydkiego zapachu potu oraz sposoby na nadmierną potliwość!

Przeczytaj artykuł

10 zastosowań olejku herbacianego

Pielęgnacja ciała

10 zastosowań olejku herbacianego

Olejek herbaciany to jeden z tych naturalnych produktów, który ma szerokie zastosowanie nie tylko w medycynie, ale też w kosmetyce. Olejek z drzewa herbacianego posiada wiele cudownych właściwości, które pomogą nam wygrać z różnymi chorobami - w tym również chorobami skóry. Jakie zastosowanie ma dokładnie olejek herbaciany? Przedstawiamy 10 sytuacji, w których warto po niego sięgnąć!

Przeczytaj artykuł

go to top