OK

OK Cancel

Thank you

Close

Sprawdzone sposoby na zmarszczki: wypróbuj dermokosmetyki!

 • favoris


Szukasz sposobów na zmarszczki? Nawet nie wiesz, że masz je w zasięgu ręki. Sprawdź, dlaczego dermokosmetyki na zmarszczki są skuteczniejsze niż zwykłe kremy przeciwzmarszczkowe! Przekonaj się, że kosmetyki apteczne to jest to, co na zmarszczki naprawdę działa!

Czym się różnią dermokosmetyki od zwykłych kosmetyków?

Sprawdzone sposoby na zmarszczki: wypróbuj dermokosmetyki!

Dermokosmetyki to specjalny rodzaj kosmetyków, które są dostępne niemal wyłącznie w aptekach. Chociaż nie są ani zarejestrowane jako leki, ani sprzedawane na receptę, pełnią funkcje silnie terapeutyczne, więc służą zarówno do leczenia chorobowych zmian skórnych, jak i do codziennej pielęgnacji. Te tak zwane kosmeceutyki oscylują gdzieś pomiędzy farmaceutykami a kosmetykami przede wszystkim ze względu na unikalny skład. Dermokosmetyki tworzone są bowiem pod ścisłą kontrolą, wykorzystane do ich produkcji substancje muszą być wyselekcjonowane i przebadane, a ponadto w fazie finalnej przechodzą szereg testów bezpieczeństwa i skuteczności. Tak więc dermokosmetyki od kosmetyków różnią się głównie szerszym działaniem oraz większą efektywnością.

W czym dermokosmetyki na zmarszczki są lepsze od kosmetyków przeciwzmarszczkowych?

Sprawdzone sposoby na zmarszczki: wypróbuj dermokosmetyki!


Obok preparatów nawilżających, to właśnie kremy na zmarszczki stanowią największą grupę dermokosmetyków. Głównie za sprawą tego, że objawy starzenia się skóry wymagają specjalnego podejścia. Podejścia, które doskonale rozumieją twórcy dermokosmetyków na zmarszczki.Przede wszystkim na tym, że mają one odpowiadać na konkretny problem skóry, a nie tak jak tradycyjne kosmetyki jedynie ogólnie pielęgnować ją zwłaszcza poprzez nawilżanie. Dlatego też formuła kosmeceutyków oparta jest na substancjach aktywnych biologicznie, które swoim działaniem przypominają nieco działanie leków. Dla przykładu przyjrzyjmy się składowi jednego z najlepszych kremów przeciwzmarszczkowych Vichy Neovadiol. Jest to preparat powstały na bazie opracowanego w Laboratorium Vichy i opatentowanego składnika aktywnego biologicznie jakim jest Pro-Xylane. Ta biomimetyczna molekuła wykazuje właściwości o potrójnym działaniu. W obrębie naskórka wygładza drobne zmarszczki. W skórze właściwej oddziałuje na fibroblasty, przez co pośrednio stymuluje syntezę kolagenu, dbającego m.in. o zagęszczenie. Natomiast w połączeniu skórno-naskórkowym wzmacnia matrycę podporową skóry i wspomaga naprężenie osłabionych tkanek. Zatem staje się jasne, dermokosmetyki potrafią wnikać głęboko wewnątrz skóry, co zasadniczo odróżnia je od działających powierzchownie ich podstawowych odpowiedników. Jednak na tym nie koniec.

Dermokosmetyki na zmarszczki wykazują także większą skuteczność dlatego, że powstają pod okiem grona specjalistów (kosmetologów, dermatologów, ginekologów, biochemików). I nie dotyczy to wyłącznie procesu samej produkcji, ale również postprodukcji, czy wszelkiego rodzaju testów. Wybierając kosmetyki apteczne, mamy pewność, że są to produkty bezpieczne, niealergiczne oraz, co ważne, o udowodnionym działaniu. Wróćmy zatem do powyższego przykładu. Krem Neovadiol to dermokosmetyk hypoalergiczny, wolny od parabenów, a jego efekty potwierdzają wyniki badań klinicznych - jak czytamy na stronie producenta - udowodniona poprawa elastyczności o 22%, skóra ujędrniona w 39%, poziom nawilżenia wzrasta o 40%. Dane mówią same za siebie.

Zatem, czy wybór dermokosmetyków na zmarszczki to najlepszy na nie sposób?

Sprawdzone sposoby na zmarszczki: wypróbuj dermokosmetyki!

Okazuje się, że tak! Bowiem żaden, nawet sprawdzony przez nas i uznawany za dobry krem na zmarszczki, nie będzie wykazywał się taką skutecznością, jak dermokosmetyki. Żaden nie będzie zawierał tak efektownego stężenia aktywnych składników aktywnych. Żaden w końcu, nie będzie dla skóry tak bezpieczny.
Warto jeszcze nadmienić, że dermokosmetyki bardzo często polecane są do wspierania kuracji dermatologicznej. Lekarze tej specjalności doskonale zdają sobie sprawę z atutów tego typu preparatów, dlatego też to oni sugerują swoim pacjentom tego rodzaju pielęgnację.
Jeśli chcesz przeciwdziałać objawom starzenia się skóry, to dermokosmetyki na zmarszczki są najlepszym na to sposobem!

Rekomendowane produkty

 • NEOVADIOL Kompleks Uzupełniający Aktywna pielęgnacja odbudowująca do skóry normalnej i mieszanej dla kobiet w trakcie menopauzy
 • Najczęściej czytane

  Jak szybko pozbyć się pryszcza?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak szybko pozbyć się pryszcza?


  Pryszcze mają to do siebie, że pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie. Ślub, rozmowa kwalifikacyjna, wakacyjny wyjazd nie mogą się odbyć z nieestetyczną czerwoną krostką na twarzy. Dlatego też wiele z nas od razu po szybkiej identyfikacji problemu przechodzi do jego eliminacji, czyli wyciskania. Ale uwaga! Ten sposób na pryszcze nie należy do najlepszych! Dowiedz się, dlaczego i sprawdź, jak szybko pozbyć się pryszcza, bez uszczerbku dla skóry!

  Przeczytaj artykuł

  Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

  Pielęgnacja twarzy

  Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

  Łuszcząca się skóra na twarzy to bardzo uporczywy problem, który może mieć różne podłoże. Łuszcząca się skóra to dolegliwość typowa dla skóry suchej i szorstkiej, jednak niekiedy przypadłość ta może mieć związek z poważniejszymi chorobami skóry. Podpowiadamy zatem, z czego może wynikać łuszczenie się skóry z twarzy i jak z nim walczyć!

  Przeczytaj artykuł

  Jak stosować kwas kojowy?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak stosować kwas kojowy?

  Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  go to top