OK

OK Cancel

Thank you

Close

Swędzenie skóry po alkoholu - sprawdź jakie są przyczyny?

  • favoris

Swędzenie skóry po alkoholu potrafi być dla wielu osób niezwykle uporczywe. Swędzenie skóry może być objawem wielu różnych chorób i dolegliwości, które trudno jest szybko i jednoznacznie zdiagnozować. Wiele zależy też od miejsca, w którym występuje problem oraz jakie są dodatkowe objawy. Może wystąpić swędzenie skóry na całym ciele lub tylko w wybranych miejscach. Ważne jest także czy dotknęło nas swędzenie skóry bez wysypki, czy może z wysypką. W przypadku swędzenie skóry po alkoholu mamy zazwyczaj do czynienia z odwodnieniem organizmu. Nieodpowiednie nawilżanie skóry sprawia, że sucha skóra zaczyna swędzieć. W tym artykule dowiesz się, skąd bierze się uporczywe swędzenie skóry po alkoholu oraz jak sobie z nim radzić.

Swędzenie skóry po alkoholu - przyczyny

Alkohol potrafi kojarzyć się ludziom z zaspokojeniem pragnienia, takim jak zimne piwo w upalny dzień lub lampka wytrawnego wina do obiadu. Niestety nic bardziej mylnego! Alkohol zawsze odwadnia organizm. Naukowcy twierdzą, że 1 litra spożytego piwa wiąże się z utratą prawie 1,5 litra płynów! Jeśli więc decydujesz się na picie alkoholu, pamiętaj o bardzo dobrym nawadnianiu organizmu wodą oraz sokami.

Swędzenie skóry może być wywołane zatem:

  • odwodnieniem organizmu - które skutkuje wysuszeniem skóry. W związku z czym możemy spotkać się z silnym swędzeniem.
  • alergią na alkohol - tak, to nie żart. Związki zawarte w alkoholu mogą wywoływać reakcje alergiczne. Często wiążą się one z nieprzyjemnym swędzeniem skóry, a także czerwonymi wykwitami, szczególnie na twarzy. Zwróć uwagę, że coraz głośniej mówi się o szkodliwości kosmetyków zawierających alkohol, nie tylko ze względu na ich wysuszające działanie, ale także na możliwe reakcje alergiczne.
  • chłoniak - ta przyczyna brzmi już o wiele groźniej od pozostałych. Lekarze twierdzą, że istnieje zależność między swędzeniem skóry po alkoholu a rozwojem chłoniaka. Takie swędzenie pojawiać się może także po ciepłym prysznicu.


Swędzenie skóry po alkoholu - skutki

Swędzenie skóry po alkoholu nie jest dobrym objawem. Przede wszystkim świadczy ono o odwodnieniu organizmu, które nie jest dla nas zdrowe i powinniśmy go unikać. Brak wystarczającego nawodnienia wpływa negatywnie na funkcjonowanie całego organizmu. Skóra nabiera ziemistego odcienia, a naskórek zaczyna się łuszyczyć. Pamiętaj także, że częste spożywanie alkoholu szkodzi Twojej wątrobie, która nie ma czasu na regenerację. Warto więc raz na jakiś czas zrobić sobie dłuższą przerwę.

Swędzenie skóry po alkoholu - jak sobie pomóc?

Jeżeli swędzenie skóry po alkoholu jest spowodowane reakcjami alergicznymi, prawdopodobnie już zawsze będziesz cierpieć na ten problem. Z kolei swędzenie skóry spowodowane odwodnieniem można załagodzić piciem wody w trakcie spożywania alkoholu.

W walce ze swędzącą skórą pomogą Ci także odpowiednie kosmetyki nawilżające. Zapytaliśmy o radę specjalistów z zespołu Vichy. Przedstawili nam oni Ideal Body. Jest to nawilżające mleczko - serum do ciała, które długotrwale nawilża skórę, wyrównuje jej koloryt, a także wygładza i ujędrnia.

Najczęściej czytane

Schodząca skóra po opalaniu - sprawdź jak sobie z nią radzić!

Schodząca skóra po opalaniu - sprawdź jak sobie z nią radzić!

Schodząca skóra po opalaniu to częsta “pamiątka” z wakacji, będąca efektem nadmiernej ekspozycji słonecznej bez zabezpieczenia skóry odpowiednimi kosmetykami. Łuszcząca się skóra po opalaniu jest nie tylko bardzo uporczywym, ale też mało estetycznym problemem, dlatego zazwyczaj chcemy jak najszybciej się jej pozbyć. Podpowiadamy zatem, jakie są skuteczne sposoby na schodzącą skórę po opalaniu!

Przeczytaj artykuł

Mikrodermabrazja - na czym polega zabieg?

Pielęgnacja ciała

Mikrodermabrazja - na czym polega zabieg?

Mikrodermabrazja to zabieg, na który kobiety bardzo często zgłaszają się do gabinetów kosmetycznych lub lekarskich. Nic w tym dziwnego - ten nieinwazyjny, mechaniczny mikropeeling jest w stanie wyraźnie poprawić wygląd naszej skóry i pozbawić jej niedoskonałości. Podpowiadamy, na czym on polega!

Przeczytaj artykuł

Jak szybko pozbyć się pryszcza?

Pielęgnacja twarzy

Jak szybko pozbyć się pryszcza?


Pryszcze mają to do siebie, że pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie. Ślub, rozmowa kwalifikacyjna, wakacyjny wyjazd nie mogą się odbyć z nieestetyczną czerwoną krostką na twarzy. Dlatego też wiele z nas od razu po szybkiej identyfikacji problemu przechodzi do jego eliminacji, czyli wyciskania. Ale uwaga! Ten sposób na pryszcze nie należy do najlepszych! Dowiedz się, dlaczego i sprawdź, jak szybko pozbyć się pryszcza, bez uszczerbku dla skóry!

Przeczytaj artykuł

Swędzenie skóry na tle nerwowym - jak radzić sobie z uciążliwym problemem?

Porady ekspertów

Swędzenie skóry na tle nerwowym - jak radzić sobie z uciążliwym problemem?

Niewiele osób uświadamia sobie, że to, co czujemy bardzo często oddziałuje na nasze ciało. Silne emocje niejednokrotnie przejawiają się pod postacią trądziku, a przewlekły stres może powodować świąd całego ciała bądź określonych jego partii. Swędzenie skóry na tle nerwowym może być schorzeniem somatycznym, którego leczenie wymaga pomocy psychologa.

Przeczytaj artykuł

go to top