OK

OK Cancel

Thank you

Close

Termoochrona włosów - jak robić to dobrze?

  • favoris

Termoochrona włosów to jeden ze sposobów ich ochrony podczas stylizacji. Dowiedz się, na czym polega termoochrona, jak ją wykonać i czy każdy, podczas stylizacji włosów, powinien sięgać po kosmetyki do termoochrony!

Czym jest termoochrona włosów?

Termoochrona włosów - jak robić to dobrze?

Głównym celem i zadaniem termoochrony jest zabezpieczenie włosów (a w zasadzie ich części zwanej łodygą włosa) przed gorącym powietrzem lub temperaturą. Nie chodzi tutaj o ciepło środowiska zewnętrznego, lecz ciepło wydzielane przez akcesoria do stylizacji, np. przez prostownicę, lokówkę czy też suszarkę wyposażoną w szczotkę. W tym celu stosuje się specjalne kosmetyki do ochrony włosów, jednak należy pamiętać, że nie zapobiegają one przed zniszczeniem włosów, ale je minimalizują. Produkty termoochronne są pomocne szczególnie wtedy, gdy niemalże każdego dnia stylizujemy włosy z zastosowaniem wyżej wymienionych akcesoriów, ale też, gdy tylko raz na jakiś czas sięgamy prostownicę lub lokówkę.

Czy termoochrona, podczas stylizacji włosów, jest niezbędna?

Termoochrona włosów - jak robić to dobrze?

Termoochrona włosów jest ważną częścią składową podczas stylizacji włosów przy użyciu prostownicy lub lokówki. Zabezpiecza kosmyki przed spaleniem, osłabieniem i zniszczeniem. Nawet jednorazowe niezastosowanie kosmetyku termoochronnego może uszkodzić strukturę włosa, dlatego bardzo ważne jest, aby pamiętać o produktach do włosów, chroniących przed wysoką temperaturą. Dlaczego termoochrona włosów jest tak istotna? Otóż podczas kontaktu gorącego powietrza z kosmykiem dochodzi do uszkodzenia bariery ochronnej włosa, co w poważnych przypadkach może przejawiać się jako spalenie włosów lub nawet ich złamanie. W późniejszych skutkach, związanych z niestosowaniem kosmetyków do stylizacji włosów, może dojść do całkowitego zniszczenia włosów. Charakteryzuje się to ich nadmiernym wypadaniem, łamliwością (zwłaszcza końcówek), puszeniem się, schorzeniami skóry głowy (łuszczyca, łupież), a także trudnością w zapuszczeniu włosów.

To zyskasz, dzięki termoochronie włosów?

Termoochrona włosów - jak robić to dobrze?

Termoochrona włosów to nie tylko skuteczny sposób na to, aby zabezpieczyć kosmyki przed negatywnym wpływem gorącego powietrza. Dzięki zastosowaniu dobrych kosmetyków do termoochrony, stylizacja ta będzie zdecydowanie bardziej efektowna. Wyprostowane włosy staną się jedwabiście gładkie i długotrwale proste, nawet bez utrwalania lakierem. Loki także długotrwale będą sprężyste, a wysuszenie włosów suszarką ze szczotką sprawi, że fryzura będzie naturalna, a włosy miękkie w dotyku.

Kosmetyki do stylizacji włosów

Termoochrona włosów - jak robić to dobrze?

Zasługa tych wszystkich dobroczynnych właściwości termoochrony włosów znajduje się w jakości kosmetyków do stylizacji włosów. Bardzo ważne jest, aby wybierać produkty (odżywki i spraye do termoochrony), które mają właściwości chroniące przed wysoką temperaturą, a dodatkowo odżywiają włosy, wygładzają je i nadają blasku. Istotne jest zatem, aby zawierały one różnorodne olejki, witaminy, a także silikony i ksylozę.Ten ostatni składnik jest najistotniejszy, ponieważ to on odpowiada za ochronę włosów podczas prostowania lub kręcenia. Jak on działa? To rodzaj cukru, który pod wpływem wysokiej temperatury topi się i powleka ochronną warstwą włosy. Dzięki temu ich styczność z ciepłem nie wywiera tak negatywnego wpływu na włosy, jak w przypadku niezastosowania termoochronnego produktu.

Nie zapominaj o podstawowej pielęgnacji włosów

Termoochrona włosów - jak robić to dobrze?

Termoochrona do włosów tylko tymczasowo zabezpiecza włosy przed zniszczeniem, a dokładniej ujmując, w momencie prostowania włosów, kręcenia lokówką lub stylizowania suszarką wyposażoną w szczotkę. Należy jednak pamiętać, że o włosy trzeba dbać nieustannie. Konieczne jest stosowanie dobrych odżywek i szamponów. Jest to szczególnie istotne podczas różnych schorzeń, np. łuszczycy czy też łupieżu. Wówczas należy zastosować specjalistyczny szampon (przykładem takiego jest Szampon przeciwłupieżowy Dercos Vichy) i na okres leczenia odstawić stylizację włosów, aby dać włosom zregenerować się i ,,wyzdrowieć’’.

Najczęściej czytane

Łupież u dziecka - czy można stosować szampony dla dorosłych?

Pielęgnacja włosów

Łupież u dziecka - czy można stosować szampony dla dorosłych?

Łupież to bardzo często występujące schorzenie skóry głowy, które wywołane jest działaniem grzyba drożdżopodobnego Pityrosoporum ovale żywiącego się wydzielającym przez ludzką skórę sebum. Z sypiącymi się z głowy białymi płatami zrogowaciałego naskórka zmaga się co trzeci dorosły, jednak ta przypadłość niestety nie omija najmłodszych. Łupież u dzieci to częsty problem, z którym dorośli muszą sobie poradzić!

Przeczytaj artykuł

Czarnuszka na włosy - naturalne sposoby pielęgnacji włosów

Pielęgnacja włosów

Czarnuszka na włosy - naturalne sposoby pielęgnacji włosów

Czarnuszka, zwana także czarnym kminem lub kminem rzymskim, posiada niesamowite właściwości zdrowotne. Wydawać się może, że czarnuszka jest lekiem na wszelkie problemy. Ma działanie antybakteryjne, wspomaga leczenie cukrzycy, niszczy pasożyty, a nawet wspiera walkę z nowotworami. Dodatkowo, czarnuszka wpływa na poprawę kondycji włosów. Jeżeli masz suche włosy, zastanawiasz się jakie odżywianie włosów realnie wpłynie na poprawę Twojego wyglądu, zobacz jak wpływ ma czarnuszka na włosy!

Przeczytaj artykuł

go to top