OK

OK Cancel

Thank you

Close

Usuwanie przebarwień - czy są na to sposoby?

  • favoris

Przebarwienia na skórze twarzy lub ciała to problem, który może mieć wiele różnych przyczyn. Jedno jest pewne: przebarwienia to wyjątkowo nieestetyczny defekt skóry, z którym można i z którym należy walczyć. Jakie są sprawdzone sposoby na usuwanie przebarwień skórnych? Podpowiadamy, jak przeprowadzić skuteczną likwidację przebarwień na twarzy i ciele!

Usuwanie przebarwień - czy można się ich całkowicie pozbyć?

Usuwanie przebarwień - czy są na to sposoby?

Przebarwienia i plamy na skórze mogą mieć różne przyczyny, jednak prawda jest taka, że najczęściej jest to wynik intensywnego opalania się na słońcu, przebytego trądziku, zaburzeń hormonalnych lub też trwającego procesu starzenia się skóry tzw. plamy starcze lub wątrobowe. Przed podjęciem leczenia naszych przebarwień skórnych, warto przede wszystkim ustalić ich źródło - innymi sposobami usuwa się bowiem delikatne przebarwienia po kilku dniach spędzonych na słońcu, zaś inaczej kilkuletnie i głębokie plamy pigmentacyjne. Jeżeli mamy problem z obiektywną oceną naszych przebarwień, warto udać się z nimi do dermatologa, który nie tylko ustali ich źródło, ale też zaproponuje najskuteczniejszą metodę ich likwidacji.

Warto jednak zaznaczyć, że nie wszystkie rodzaje przebarwień można usunąć w całości - jeżeli zlokalizowane są one głęboko pod powierzchnią skóry, mogą nie poradzić sobie z nimi nawet najbardziej specjalistyczne zabiegi. Warto jednak jak najbardziej zdecydować się na rozjaśnianie lub wybielanie przebarwień przy pomocy dostępnych kremów, peelingów czy zabiegów, które sprawią, że nasze plamy staną się zdecydowanie mniej widoczne.

Usuwanie przebarwień - od czego zacząć?

Usuwanie przebarwień - czy są na to sposoby?

Likwidację przebarwień warto rozpocząć od ich rozjaśniania przy pomocy domowych sposobów - w tym połączenia peelingu na przebarwienia z kremem wybielającym. Peeling z dodatkiem odpowiednich kwasów złuszczających np. peeling na noc Vichy Idealia, złuszczy martwy naskórek, na którym znajdują się przebarwienia i pobudzi skórę do regeneracji. Krem na przebarwienia będzie natomiast działał w głębszych warstwach naskórka, redukując powstałe zmiany barwnikowe i zapobiegając pojawianiu się kolejnych. Jeśli mamy do czynienia z płytkimi przebarwieniami, taka kuracja może okazać się niezwykle skuteczna i wystarczająca, by pozbyć się plam. Jeśli jednak domowe sposoby nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, warto spróbować powalczyć z nimi profesjonalnymi zabiegami kosmetycznymi.

Profesjonalne zabiegi na przebarwienia

Usuwanie przebarwień - czy są na to sposoby?

Peeling w połączeniu z wybranym kremem wybielającym nie zawsze okazuje się skuteczny w walce z przebarwieniami - szczególnie w przypadku, gdy są one zlokalizowane w głębszych warstwach naskórka, zajmują sporą powierzchnię skóry i utrzymują się na skórze dłużej niż kilka tygodni czy miesięcy. W takim wypadku nasze przebarwienia należy przede wszystkim poddać odpowiedniej obserwacji dermatologicznej, a następnie zdecydować się na, zaproponowaną przez lekarza metodę ich usuwania. W gabinetach lekarskich najczęściej możemy, spotkać się z laserowym usuwaniem przebarwień, peelingami chemicznymi, mikrodermabrazją czy zabiegiem krioterapii. Pamiętajmy jednak, że wybrana metoda powinna być dostosowana do rodzaju, wielkości i koloru naszych zmian, dlatego warto w tym przypadku przede wszystkim skonsultować się z lekarzem. Trzeba też zaznaczyć, że wykonanie profesjonalnego zabiegu na przebarwienia nie daje nam 100% gwarancji, że przebarwienia całkowicie znikną z powierzchni skóry - można je jednak w ten sposób wyraźnie rozjaśnić i sprawić, że będą one praktycznie niezauważalne.

Najczęściej czytane

Jak stosować kwas kojowy?

Pielęgnacja twarzy

Jak stosować kwas kojowy?

Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

Przeczytaj artykuł

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Woda termalna

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

Przeczytaj artykuł

Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

Pielęgnacja twarzy

Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

Peeling (ang. scrub, brushing) to nic innego, jak złuszczanie skóry, czyli usuwanie z jej powierzchni martwych komórek naskórka. Profesjonalne złuszczanie naskórka wykonujemy bardzo często w gabinetach kosmetycznych, jednak na peeling twarzy decydujemy się równie chętnie w domu. Podpowiadamy, jakie korzyści może przynieść nam stosowanie peelingu do twarzy i jak go poprawnie wykonać!

Przeczytaj artykuł

Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

Pielęgnacja twarzy

Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

W ostatnich latach na półkach aptek i drogerii ważne miejsce zaczęły zajmować kremy z retinolem. Są to preparaty stymulujące proces odnowy komórkowej, a więc stworzone, aby przeciwdziałać starzeniu się skóry. Jednak kiedy tak naprawdę kosmetyki z retinolem powinny znaleźć się w naszej łazience? I czym w zasadzie jest ten cudowny retinol?

Przeczytaj artykuł

Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

Pielęgnacja twarzy

Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

Przebarwienia na twarzy to problem, który może pojawić się u każdej z nas, bowiem przyczyn jego powstawania jest naprawdę wiele. Najczęściej jednak mamy do czynienia z przebarwieniami po trądziku lub słońcu, a także plamami wywołanymi problemami hormonalnymi. A jak możemy się pozbyć przebarwień?

Przeczytaj artykuł

go to top