OK

OK Cancel

Thank you

Close

W jakiej kolejności aplikować kosmetyki na twarz?

  • favoris

Pielęgnacja twarzy odnosi się zarówno do aplikacji odpowiednich kosmetyków, jak i właściwej kolejności ich nakładania. Dowiedz się zatem, w jakiej kolejności należy aplikować kosmetyki na twarz, aby troska o skórę była skuteczna!

Zanim zaczniesz aplikować upiększające kosmetyki na twarz

Aplikacja kosmetyków na twarz powinna być poprzedzona kilkoma czynnościami, a każda z nich sprowadza się do oczyszczenia skóry. Pamiętaj zatem, aby tuż przed naniesieniem pielęgnacyjnych kosmetyków dobrze umyć twarz. W tym celu zaleca się wykonać dokładny demakijaż, który eliminuje z powierzchni twarzy kolorowe kosmetyki, jako pozostałości po makijażu, a dodatkowo również sebum i zanieczyszczenia, jakie gromadzą się na skórze. Dla pewności, że twarz została dokładnie oczyszczona, zaleca się zastosować piankę lub żel myjący. Dzięki takim produktom dogłębnie oczyścisz twarz i wyeliminujesz z jej powierzchni wszelkie zanieczyszczenia. Pamiętaj, że pocieranie skóry może ją podrażnić, dlatego zarówno do demakijażu, jak i późniejszego mycia, wybieraj delikatne produkty. Przykładem takiego kosmetyku jest np. Pianka oczyszczająca do twarzy Pureté Thermale Vichy, która pozostawia czystą skórą, a dzięki temu dobrze przygotowuje ją do aplikacji właściwych kosmetyków na twarz.

Czy po oczyszczeniu twarzy można przejść do dalszej pielęgnacji twarzy?

Wiele kobiet, gdy tylko oczyści skórę, przechodzi do aplikacji kosmetyków. Nie ma w tym nic złego, ponieważ najważniejsze jest to, aby skóra była czysta. Do codziennej pielęgnacji warto jednak włączyć jeszcze tonik. Kosmetyk ten odpowiada za odbudowę lub wyrównanie pH skóry, które bardzo często zostaje uszkodzone wskutek oczyszczania. Wówczas bariera ochronna naskórka zostaje pozbawiona lipidów, które wchodzą w skład płaszcza hydrolipidowego. Zastosowanie toniku o fizjologicznym pH przywraca poziom lipidów i sprawia, że skóra jest w zupełności przygotowana na przyjęcie właściwych kosmetyków pielęgnacyjnych.

Kosmetyki do twarzy - kolejność aplikowania

Jeśli chodzi o najczęściej używane przez kobiety kosmetyki upiększające to są to krem i serum. Mimo, że wyróżnia się wiele różnych rodzajów tych produktów (nawilżające, odżywcze, przeciwzmarszczkowe, rozjaśniające) to kolejność ich aplikacji jest niezmienna. W tej kwestii uwzględnia się bowiem rodzaj kosmetyku (krem lub serum), a nie jakie wykazuje właściwości.

1. W pierwszej kolejności należy aplikować serum. Kosmetyk ten ma bowiem bardzo skoncentrowany skład, bazuje na wielu składnikach aktywnych i jest zdecydowanie bogatszy w cenne składniki od kremu. Dodatkowo unikalna formuła serum do twarzy sprawia, że kosmetyk ten dociera do głębszych warstw skóry, niż krem. Serum, które nałożysz na oczyszczoną skórę i po wyrównaniu jej pH, ma zdolność dostania się w głąb skóry. Z kolei, gdybyś najpierw nałożyła krem, utrudniłabyś przeniknięcie składników aktywnych, znajdujących się w serum, ponieważ krem tworzy swego rodzaju warstwę na skórze, hamującą działanie serum. Pamiętaj zatem, że jeśli stosujesz i krem, i serum, zawsze najpierw aplikuj serum!

2. Jeśli w Twojej pielęgnacji nie używasz serum, tylko krem - aplikuj go bezpośrednio po oczyszczeniu i tonizowaniu skóry. Z kolei, gdy w swojej kosmetyczce posiadasz również serum, to je nanieś najpierw, według wyżej opisanych wskazówek. Z kolei, gdy posiadasz i krem, i serum, pamiętaj, że krem należy aplikować w drugiej kolejności, ponieważ działa nieco łagodniej od serum. Dodatkowo, krem tworzy film ochronny na skórze, który sprawdzi się wyłącznie, gdy będzie znajdować się na warstwie serum. Wówczas sprawi, że wszelkie dobroczynne składniki, jakie zawiera ten kosmetyk, dostaną się do wnętrza skóry i się z niej nie ulotnią.

Tak powinna wyglądać kolejność aplikowania kosmetyków podczas wieczornej pielęgnacji. Z kolei, podczas porannej pielęgnacji, nie zapomnij, aby po aplikacji serum nanieść krem do twarzy z filtrem. Może to być oddzielny krem lub zwykły krem na dzień (nawilżający, odżywczy, przeciwzmarszczkowy), który w swoim składzie będzie posiadał ochronne filtry. Takie dbanie o twarz jest kompleksowe, właściwe i daje efekty w postaci zdrowej i promiennej skóry.

go to top