OK

OK Cancel

Thank you

Close

Więcej niż nawilżenie – właściwości przeciwstarzeniowe kwasu hialuronowego wchodzą na następny poziom

 • favoris

Dlaczego źródło nawilżenia – kwas hialuronowy – jest również darem przeciwstarzeniowym dla skóry

Więcej niż nawilżenie – właściwości przeciwstarzeniowe kwasu hialuronowego wchodzą na następny poziom

Kwas hialuronowy – sekretny związek wiążący wodę, odpowiedzialny za wypełnienie skóry. Najskuteczniejszy składnik nawilżający w dermatologii. A także składnik, który po prostu jest cały czas skuteczny. Dzięki nowym sposobom rozprowadzania go w skórze, korzyści z jego działania wykraczają poza nawilżanie. Innowacje w zabiegach opierających się na użyciu kwasu hialuronowego i recepturach zwiększają wpływ tego składnika na wypełnianie zmarszczek.

Począwszy od mikroigieł zestalonego kwasu hialuronowego do rozprowadzania go w głębszej warstwie skóry, do kilku jego form połączonych w celu zwiększenia skuteczności – witamy nową generację kwasu hialuronowego.

Po pierwsze: kwas hialuronowy – wszystko, co musisz wiedzieć


Kwas hialuronowy nie jest jedynie kwasem.

• Jest to cząsteczka cukru (glikozaminoglikan), która, ze względu na swoją specyficzną strukturę, przyciąga wodę i wilgoć.

• 1000-krotność swojej wagi – tyle wody może pomieścić kwas hialuronowy.

• Kwas hialuronowy musi być uzupełniany codziennie. W organizmie znajduje się średnio 15 gramów kwasu hialuronowego. Jedna trzecia jest codziennie rozbijana, aby zrobić miejsce dla świeżej dostawy tego kwasu. Kwas hialuronowy w skórze jest usuwany z naskórka i szybko ulega degradacji podczas odnowy komórkowej (złuszczanie), co oznacza, że jego żywotność w skórze jest krótsza niż jeden dzień. Chociaż organizm produkuje każdego dnia 3 gramy nowego kwasu hialuronowego, produkcja ta spada z wiekiem (1).

Kwas hialuronowy
może pomieścić1000xwody niż sam waży

Formuły nowej generacji łączą w sobie wysoko- i niskocząsteczkowy kwas hialuronowy


Obecnie nowe formuły wykorzystują zalety kwasu hialuronowego nie tylko do nawilżania. Łączą cząsteczki o różnej wielkości w celu uzyskania w skórze działania 360°. LiftActiv Hyalu-Mask zawiera zarówno rozdrobniony, jak i wysokocząsteczkowy kwas hialuronowy, aby zapewnić najwyższe jego stężenie (2) w tej masce.

Kwas hialuronowy o większych cząsteczkach podwaja wagę wilgoci w zewnętrznej warstwie skóry (warstwa rogowa naskórka), wzmacniając funkcję bariery ochronnej skóry i przeciwdziałając jej stanom zapalnym. Przy niższej masie cząsteczkowej, rozdrobniony, czysty kwas hialuronowy, który jest kluczowy dla sprężystości i młodego wyglądu skóry, zapewnia jej intensywne nawodnienie. Jest także znany z walki z oznakami starzenia.

Koktajl z kwasem hialuronowym dla skóry, aby zwiększyć jego produkcję


Zanim zdecydujesz się na zabiegi kwasem hialuronowym, warto przetestować specjalny koktajl. Ta mieszanka wysoko- i niskocząsteczkowego naturalnego kwasu hialuronowego została połączona z innymi składnikami znanymi ze zdolności działania na kwas hialuronowy naturalnie występujący w skórze. Ekstrakty z agawy i lukrecji naturalnego pochodzenia są znane z ochrony kwasu hialuronowego w skórze. Testy wykazują korzyści płynące z wypełniania skóry tą wysoko skoncentrowaną mieszanką z kwasem hialuronowym, niezawierającą substancji zapachowych i barwników. Po 5-minutowym wrażeniu otulania skóry świeżym kompresem (dzięki specjalnemu składnikowi żelującemu) skóra jest promienna i zauważalnie bardziej miękka.  

Wypełnienie kwasem hialuronowym – sposób dostarczania skórze kwasu hialuronowego


Wraz z postępem w dziedzinie receptur nowa technologia dostarczania kwasu hialuronowego wprowadza go głębiej w skórę. I wcale nie trzeba decydować się na zabiegi kwasem hialuronowym w salonach medycyny estetycznej. Warto sięgnąć po płatki LiftActiv Micro Hyalu wykonane są z mikrostożków zestalonego kwasu hialuronowego. 160 w 100% czystych mikrostożków znajdujących się w każdym płatku delikatnie przebija powierzchnię skóry, warstwę rogową naskórka, rozpuszczając się w ciągu czterech godzin. W pierwszym etapie rozpuszczony kwas hialuronowy, dzięki swoim właściwościom higroskopijnym, przechwytuje wodę i płyn w skórze, dla natychmiastowego efektu wypełniającego. Następnie jest metabolizowany przez skórę, aby uwolnić swoje właściwości biologiczne. Według oceny przeprowadzonej przez dermatologów silne działanie na zmarszczki jest zauważalne już po pierwszym użyciu płatków. Dzięki temu nie musimy decydować się na kosztowne wypełnienie kwasem hialuronowym.

Wykazujący znaczące działanie na główne oznaki starzenia się skóry (3) kwas hialuronowy – zawarty w preparatach nowej generacji i stosowany w innowacyjnych metodach leczenia – udowadnia swój wpływ na spowolnienie procesu starzenia skóry.

Żródła:

1. Levin, J. i in., „Ile naprawdę wiemy o naszych ulubionych składnikach kosmetycznych?” w Journal of Clinical and Aesthetic Dermatology 3.2 (2010), s. 22-41 [Dostępny na stronie: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2921764/]
2. Spośród produktów Vichy
3. Badania kliniczne Vichy: znaczące działanie na najgłębsze zmarszczki po 4 tygodniach

Rekomendowane produkty

 • Hyalu Mask

  LIFTACTIV SPECIALIST

  Hyalu Mask

  Maski do twarzy

  Pełna regeneracja Twojej skóry w zaledwie 5 minut. Posiada największe stężenie kwasu hialuronowego ze wszystkich produktów Vichy, dlatego stanowi doskonałe uzupełnienie dziennej pielęgnacji Liftactiv.

 • Płatki hialuronowe na noc

  LIFTACTIV SPECIALIST

  Płatki hialuronowe na noc

  Krem i serum pod oczy

  Pielęgnacja na poziomie gabinetów medycyny estetycznej. Innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu dostarczasz skórze pod oczami 100% kwasu hialuronowego dla wygładzenia zmarszczek.

 • Bestseller

  Minéral 89 codzienny booster nawilżająco-wzmacniający
 • Najczęściej czytane

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  Arbutyna - czy faktycznie jest toksyczna?

  Składniki

  Arbutyna - czy faktycznie jest toksyczna?

  Arbutyna jest naturalnym składnikiem grupy dermokosmetyków, mających zwalczyć problem plam posłonecznych, przebarwień, trądziku czy na przykład pękających naczynek krwionośnych. Chociaż to substancja bardzo skuteczna w działaniu, Unia Europejska uznała ją za “potencjalnie niebezpieczną”. Jednak na czym w istocie polega jej toksyczność? I dlaczego krem z arbutyną jest tak bardzo popularny w Azji, a maść z hydrochinonem łatwo dostępna w Stanach Zjednoczonych?

  Przeczytaj artykuł

  Wosk pszczeli w kosmetyce - do czego jest wykorzystywany?

  Składniki

  Wosk pszczeli w kosmetyce - do czego jest wykorzystywany?

  Już od dłuższego czasu zauważyć można tendencję wzrostową do wykorzystania wosku pszczelego w kosmetyce. Również coraz więcej osób zdecydowanie sięga po produkty z jego dodatkiem i chwali sobie ich działanie. Poznaj właściwości wosku pszczelego i dowiedz się, dlaczego warto używać kosmetyków na jego bazie!

  Przeczytaj artykuł

  go to top