OK

OK Cancel

Thank you

Close

Właściwości oleju kokosowego - do czego można go wykorzystać?

  • favoris

Od kilku lat niezwykle cennym produktem codziennego użytku stał się olej kokosowy. Jego wyjątkowość tkwi nie tylko  cennych właściwościach, ale przede wszystkim w bardzo szerokim zastosowaniu. Właściwości oleju kokosowego wykorzystywane są nie tylko w kuchni, ale także w pielęgnacji ciała. Osoby odkrywające dopiero jego właściwości stają się oczarowane, szybko się zakochują, a olej kokosowy gości w ich domach na stałe. Jeżeli pragniesz odmienić swoją kuchnię, używając jednego z najzdrowszych tłuszczy, nadających się do smażenia w wysokich temperaturach, a także, jeżeli pragniesz, by twoja skóra i włosy były idealnie nawilżone — koniecznie przeczytaj ten artykuł i sprawdź, jak cennym przyjacielem może okazać się dla Ciebie olej kokosowy.

Właściwości oleju kokosowego

Olej kokosowy klasyfikowany jest jako "superfood”, czyli znajduje się na top liście światowych produktów, o najcenniejszych właściwościach. Olej ten zawiera niespotykane połączenie kwasów tłuszczowych, przez co ma dużo wartości odżywczych oraz właściwości lecznicze. Kwasy tłuszczowe zawarte w oleju zawierają trójglicerydy o średniej długości łańcuchów kwasów tłuszczowych, których przyswajanie i użycie przez organizm jest wyjątkowo korzystne, w porównaniu do większości tłuszczów.

Dodatkowo olej kokosowy zawiera kwas laurynowy, który wykazuje działanie antybakteryjne, antywirusowe, a także antygrzybicze. Może być stosowany w leczeniu różnego rodzaju zakażeń.

Co najważniejsze dla Pań, które troszczą się o swoją urodę, olej kokosowy może chronić włosy przed uszkodzeniami, a także poprawić ich kondycję, o czym więcej informacji znajdziesz poniżej.

Olej kokosowy — zastosowanie

Olej kokosowy ma bardzo wiele zastosowań. W kuchni jest on wyjątkowo przydatny nie tylko ze względu na właściwości zdrowotne, ale także przez jego wszechstronne zastosowanie. Olej kokosowy można używać między innymi do:

  • wypieków
  • smażenia
  • zastąpienia masła
  • wzbogacenia koktajli
  • doprawiania sałatek

Olej kokosowy przybiera stałą formę w temperaturze pokojowej, natomiast pod wpływem temperatury zamienia się w przezroczystą ciecz.

Olej kokosowy na włosy

Ten aspekt powinien zaciekawić panie posiadające suche włosy, potrzebujące regeneracji i natychmiastowego nawiliżenia. Olejem kokosowym powinny zainteresować się również osoby zmagające się z problemem łysienia i wypadania włosów. Olej kokosowy do włosów (czyli po prostu zwykły olej kokosowy, jakiego używasz w kuchni) wspomaga odbudowę łodygi włosa wzmacnia je, pomaga w walce z łupieżem, a także odżywia samą skórę głowy. Cenną cechą oleju kokosowego jest jego naturalność. To wyjątkowy sposób, by poprawić wygląd twoich włosów.

Aby naolejować włosy, potrzebujesz 3-5 łyżeczek oleju, w zależności od tego, jak długie są Twoje włosy. Taki zabieg warto zastosować po uprzednim nawilżeniu włosów, po którym należy wetrzeć olej w skórę głowy oraz nałożyć go na pasma włosów. Tak przygotowane włosy pozostaw na noc, następnego dnia po prostu umyj głowę tak jak zawsze. Regularne stosowanie tego typu zabiegów skutecznie pobudzi mieszki łojowo-włosowe do wzrostu.

Olej kokosowy umożliwia nawilżanie włosów, co w połączeniu z odpowiednio dobranym szamponem do włosów suchych, przynosi satysfakcjonujące rezultaty. O poradę zapytaliśmy specjalistów Vichy. Przedstawili nam oni innowacyjny szampon Dercos, przeznaczony do włosów wymagających nawilżenia.

Najczęściej czytane

Brak witamin a wypadanie włosów – sprawdź, jak je wzmocnić!

Pielęgnacja włosów

Brak witamin a wypadanie włosów – sprawdź, jak je wzmocnić!

Jaki ma związek brak witamin a wypadanie włosów? Znaczący! Witaminy i minerały są niezbędne, aby nasz organizm prawidłowo funkcjonował, w tym także, aby nasze włosy wyglądały zdrowo, były gładkie i lśniące. Dowiedz się brak, jakich witamin powoduje wypadanie włosów i jak w związku z tym powinieneś zmienić swoją codzienną dietę!

Przeczytaj artykuł

Łupież u dziecka - czy można stosować szampony dla dorosłych?

Pielęgnacja włosów

Łupież u dziecka - czy można stosować szampony dla dorosłych?

Łupież to bardzo często występujące schorzenie skóry głowy, które wywołane jest działaniem grzyba drożdżopodobnego Pityrosoporum ovale żywiącego się wydzielającym przez ludzką skórę sebum. Z sypiącymi się z głowy białymi płatami zrogowaciałego naskórka zmaga się co trzeci dorosły, jednak ta przypadłość niestety nie omija najmłodszych. Łupież u dzieci to częsty problem, z którym dorośli muszą sobie poradzić!

Przeczytaj artykuł

go to top