OK

OK Cancel

Thank you

Close

Segment :

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

 • favoris

Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

Czym jest woda termalna do twarzy?

To zamknięta w szczelnym pojemniku z atomizerem woda głębinowa wydobywana w warunkach zachowujących jej wszystkie właściwości fizyko-chemiczne oraz czystość mikrobiologiczną. Wody termalne dzielimy na hipotoniczne, wymagające osuszania po ok. 30 sekundach od zastosowania i izotoniczne, które można pozostawić na twarzy do samoistnego odparowania.

Woda wodzie nierówna

Na rynku istnieje wiele wód termalnych, jednak nie oznacza to, że są one identyczne. Każda ma nieco inny skład i procentową zawartość pierwiastków śladowych, dlatego mogą różnić się wpływem na skórę i często te z nas, które spróbowały kilku wód termalnych mają swoją ulubioną. Woda termalna Vichy dzięki zrównoważonej kompozycji aż 15 minerałów i pierwiastków śladowych ma udowodniony naukowo wyjątkowo korzystny wpływ na skórę. Koi podrażnienia, redukuje zaczerwienienia, odświeża, wzmacnia odporność skóry na czynniki zewnętrzne. Zawiera m.in. działający antyalergiczne wapń, żelazo, stymulujący odnowę skóry magnez, wpływający na procesy regeneracji krzem, siarkę o działaniu detoksykującym oraz inne minerały o działaniu przeciwzapalnym i antyoksydacyjnym. Wspomaga mechanizmy obronne skóry i jest składnikiem wszystkich preparatów Vichy, których działanie zostało potwierdzone w licznych testach klinicznych.

Kilka słów o działaniu

Dobroczynne działanie wody termalnej odczują przede wszystkim osoby borykające się z atopowym zapaleniem skóry, suchością, nadwrażliwością, a także te z nas, które zbyt intensywnie korzystały z kąpieli słonecznych. W tych przypadkach woda termalna zauważalnie złagodzi podrażnienia, przyniesie ulgę piekącej, ściągniętej skórze i przygotuje ją do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Bardzo reaktywna skóra powita z ulgą wodę termalną jako zamiennik toniku do twarzy. Natomiast skórze tłustej, z widocznymi niedoskonałościami regularne używanie wody termalnej pomoże przywrócić równowagę dzięki jej działaniu sebostatycznemu, czyli ograniczającemu wydzielanie sebum.

Woda termalna - zastosowanie

Zaletą wody termalnej jest jej wszechstronność oraz całkowicie naturalny, pozbawiony jakichkolwiek dodatków chemicznych skład. Może być stosowana do orzeźwiania, łagodzenia podrażnień po nadmiernym opalaniu, depilacji, zabiegach dermatologicznych, szczególnie mikrodermabrazji i zabiegach złuszczających z dodatkiem kwasów, przy terapii retinoidami, które silnie wysuszają skórę, a także przy wszelkich problemach z łuszczącą się i podrażnioną skórą twarzy i ciała. Doskonale sprawdza się w postaci spryskanych nią płatków kosmetycznych jako kompres na zmęczone, opuchnięte oczy. Niezawodna w podróży, szczególnie w trakcie długich lotów, ponieważ powietrze w samolocie wysusza i podrażnia skórę. Pomocna po wyczerpującym wysiłku fizycznym oraz w klimatyzowanym biurze. Dzięki atomizerowi rozpylającemu bardzo delikatną i rozproszoną mgiełkę może być stosowana do odświeżania makijażu, bez ryzyka jego naruszenia. Nie da się jej więc zastąpić butelkowaną wodą mineralną.

Sposób użycia

Podstawowym sposobem wykorzystywania wody termalnej jest spryskiwanie nią twarzy i w przypadku wód hipotonicznych, do których należy także woda termalna Vichy delikatne osuszanie jej za pomocą chusteczki po około 30 sekundach od zastosowania. Woda sama w sobie nie nawilża skóry, dlatego należy traktować ją jako element kompleksowej pielęgnacji skóry i zawsze pamiętać o regularnym używaniu dostosowanego do potrzeb skóry kremu.

Rekomendowane produkty

 • Woda Termalna Vichy
 • Najczęściej czytane

  Czy woda termalna jest dobra na trądzik?

  Woda termalna

  Czy woda termalna jest dobra na trądzik?

  Woda termalna w butelce to produkt, który od wielu lat znany jest ze swoich dobroczynnych właściwości. Regularne stosowanie wody termalnej bardzo korzystnie wpływa na kondycję skóry wrażliwej, alergicznej i atopowej, łagodząc typowe dla tych rodzajów skóry uporczywe dolegliwości w postaci zaczerwienienia czy podrażnienia. Jednak skład wody termalnej, bogaty w cenne dla skóry pierwiastki i minerały, może również wpływać na poprawę stanu skóry dotkniętej różnymi chorobami skórnymi np. trądzikiem młodzieńczym czy trądzikiem różowatym. Podpowiadamy, w jaki sposób działa woda termalna na trądzik i czy jest ona w stanie zastąpić tradycyjne leczenie!

  Przeczytaj artykuł

  go to top