OK

OK Cancel

Thank you

Close

Za co kochamy krem-żel do twarzy?

 • favoris

Głęboko nawilżający, a jednocześnie lekki i szybko wchłaniający się w skórę - to właśnie charakterystyczne cechy kremu-żelu do twarzy, który doskonale sprawdza się w roli codziennego preparatu pielęgnacyjnego. W jakim przypadku szczególnie warto go stosować? Podpowiadamy, kto powinien sięgnąć po nawilżający krem-żel do twarzy!

Krem-żel do twarzy - to bardziej krem czy żel?

Krem-żel to preparat, który łączy w sobie funkcje tradycyjnego kremu do twarzy z żelem nawilżającym, który jest lekki dla skóry i bardzo szybko się w nią wchłania. Krem-żel nie stanowi zatem ani typowego kremu nawilżającego ani też żelu do twarzy. To unikalne połączenie funkcji obu tych kosmetyków, które pomaga skórze zachować odpowiednią równowagę bez jej jednoczesnego obciążania. Skutecznie nawilżające składniki, zamknięte w lekkiej kremowo-żelowej formule, sprawiają, że preparat ten sprawdza się doskonale przy pielęgnacji różnych typów skóry - w tym suchej, mieszanej, normalnej, a nawet tłustej.

Żel nawilżający do twarzy - dla skóry suchej na lato

Krem-żel do twarzy będzie stanowił dobrą propozycję kremu pielęgnacyjnego na lato dla posiadaczek skóry suchej i odwodnionej. Z jednej strony pomoże uporać się z problemem nadmiernej utraty wody przez skórę, z drugiej jego delikatna i lekka konsystencja nie będzie obciążała skóry w gorące i upalne dni. Doskonałym przykładem takiego kremu do twarzy jest Vichy Aqualia Thermal Spa na dzień - orzeźwiający aqua-żel. Zawarty w nim kwas hialuronowy ma właściwości nawilżające, a aquabioryl wzmacnia barierę ochronną skóry. Skład kremu nawilżającego sprawi, że skóra będzie odpowiednio nawodniona, sprężysta i pełna blasku, a ponadto będzie jej towarzyszyć uczucie komfortu przez cały dzień. W zimę krem żel-do twarzy może natomiast stanowić doskonałą bazę pod krem ochronny dla suchej skóry - dzięki temu skóra będzie lepiej zabezpieczona przed niekorzystnym działaniem silnego wiatru czy mrozu.

Krem-żel do twarzy - dla skóry tłustej na zimę

Odpowiednio dobrany krem-żel do twarzy sprawdzi się również przy pielęgnacji skóry tłustej - szczególnie w zimę, gdy jest ona bardziej narażona na przesuszanie i odwodnienie niż w pozostałe pory roku. Pamiętajmy o tym, że przy skórze tłustej musimy na co dzień dbać nie tylko o ograniczanie nadmiernej pracy gruczołów łojowych, ale też jej regularne nawilżanie - to, że skóra błyszczy się i świeci na zewnątrz nie oznacza, że w głębszych warstwach nie cierpi na niedobór wody. W tym przypadku należy jednak wybierać preparaty, których konsystencja bardziej przypomina żel do twarzy niż tradycyjny krem, a także zadbać, by znalazły się w nich odpowiednie substancje matujące, które mogą unormować pracę gruczołów łojowych.

Krem do twarzy w żelu - ideał dla skóry normalnej i mieszanej

Krem-żel do twarzy stanowi też doskonałe rozwiązanie przy codziennej pielęgnacji twarzy ze skórą normalną i mieszaną - szczególnie w tym drugim przypadku, gdy skóra w jednej części twarzy potrzebuje głębokiego nawilżania, podczas gdy w drugiej wykazuje tendencje do przetłuszczania. Krem-żel do twarzy pozwoli w takiej sytuacji uniknąć konieczności stosowania dwóch różnych preparatów pielęgnacyjnych - kremu nawilżającego na policzkach, skroniach i bokach twarzy kremu matującego zaś w przetłuszczającej się strefie T (czoło, nos, broda). Krem do twarzy w postaci żelu pomoże zachować na skórze odpowiednią równowagę pomiędzy jej nawilżeniem a matowieniem.

Rekomendowane produkty

 • SPA NA DZIEŃ VICHY AQUALIA THERMAL
 • Najczęściej czytane

  Mikrodermabrazja - na czym polega zabieg?

  Pielęgnacja ciała

  Mikrodermabrazja - na czym polega zabieg?

  Mikrodermabrazja to zabieg, na który kobiety bardzo często zgłaszają się do gabinetów kosmetycznych lub lekarskich. Nic w tym dziwnego - ten nieinwazyjny, mechaniczny mikropeeling jest w stanie wyraźnie poprawić wygląd naszej skóry i pozbawić jej niedoskonałości. Podpowiadamy, na czym on polega!

  Przeczytaj artykuł

  Benzyl alcohol - w jakich produktach możesz go znaleźć?

  Pielęgnacja ciała

  Benzyl alcohol - w jakich produktach możesz go znaleźć?

  Benzyl alcohol to składnik, który dla wielu osób jest całkowicie nieznany i obcy. Tymczasem alkohol benzylowy to składnik znacznej ilości kosmetyków, stosowanych przez nas każdego dnia. Z tego względu warto wiedzieć, czym jest benzyl alcohol i jakie ma zastosowanie w kosmetykach!

  Przeczytaj artykuł

  Kwas azelainowy - czy pomaga w leczeniu trądziku?

  Pielęgnacja ciała

  Kwas azelainowy - czy pomaga w leczeniu trądziku?

  Kwas azelainowy jest dikarboksylowym kwasem o wielokierunkowym działaniu, który posiada szerokie zastosowanie w kosmetyce: działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, wybielająco i złuszczająco. Dlatego bardzo często wykorzystuje się go przy leczeniu trądziku oraz przy usuwaniu przebarwień.

  Przeczytaj artykuł

  Dla kogo jest wskazany krem do twarzy z kwasem hialuronowym?

  Pielęgnacja twarzy

  Dla kogo jest wskazany krem do twarzy z kwasem hialuronowym?

  Kwas hialuronowy to substancja powszechnie stosowana w kosmetyce i medycynie. Wykorzystuje się ją zarówno przy zabiegach z zakresu medycyny estetycznej, jak i przy produkcji wielu kosmetyków pielęgnacyjnych. Jakie właściwości posiada krem do twarzy z kwasem hialuronowym? Podpowiadamy, kto w szczególności powinien sięgnąć po dobry krem do twarzy z dodatkiem tej substancji!

  Przeczytaj artykuł

  go to top