OK

OK Cancel

Thank you

Close

Zdrowy tryb życia - tego potrzebuje Twoja skóra!

 • favoris

Zdrowy tryb życia to jeden z najskuteczniejszych sposobów dla zachowania pięknej skóry. Dzięki zasadom zdrowego stylu życia nie tylko opóźnisz proces starzenia i złagodzisz jego przebieg, lecz zyskasz także promienną i pozbawioną niedoskonałości skórę. Dowiedz się, jak styl życia wpływa na zdrowie i jak zdrowo żyć!

Wpływ (nie)zdrowego trybu życia na skórę

Styl życia i zdrowie skóry to dwie nieodłączne kwestie. Wynika to z faktu, że skóra jest odzwierciedleniem sposobu życia i odżywiania. Jeśli prawidłowo się odżywiasz i regularnie uprawiasz aktywność fizyczną to skóra twarzy i ciała odwdzięczy się zdrową kondycją. Z kolei, gdy systematycznie spożywasz przetworzoną żywność i prowadzisz bierny tryb życia, skóra także ukaże tego, tym razem, negatywne skutki. Dlaczego skóra jest odzwierciedleniem stylu życia, a zwłaszcza sposobu odżywiania? Otóż znaczna część produktów przemiany materii jest oczyszczana i usuwana z organizmu właśnie przez skórę. Z tego względu, dostarczając do wnętrza wysoko przetworzone pożywienie, można mieć problem z trądzikiem, natomiast zdrowo się odżywiając, cieszyć się gładką cerą.

Zasady zdrowego stylu życia

Zdrowy styl życia to gwarancja zdrowej skóry - pozbawionej zanieczyszczeń i niedoskonałości, odpornej na zmiany trądzikowe, a nawet na proces starzenia się. Przestrzegając zasad zdrowego stylu życia, sprawiasz, że skóra zyskuje dobroczynności, jakie niesie ze sobą prawidłowa pielęgnacja twarzy. Jeśli np. walczysz z trądzikiem - zdrowy tryb życia okaże się pomocny w eliminacji jego objawów. Z kolei, gdy znajdujesz się w dojrzałym wieku i stosujesz przeciwstarzeniowe lub odmładzające kosmetyki (przykładem takiego produktu jest Pielęgnacja opóźniająca pojawienie się oznak starzenia Slow Age Vichy), sprawiasz, że skóra czerpie z nich wszystkie drogocenne substancje. Jak zatem zdrowo żyć? Oto kilka podstawowych zasad!

Przede wszystkim zadbaj o zdrowe odżywianie. Pamiętaj, że zdrowa dieta to zdrowa skóra. Spożywając przetworzone jedzenie, możesz nasilić objawy trądzikowe lub zapoczątkować problem z nadmiernie pojawiającymi się niedoskonałościami skóry. Zadbaj o duże ilości witamin i minerałów w diecie. Zrezygnuj natomiast z dań typu fast food, soli, dużej ilości cukru, alkoholu i produktów o wysokim indeksie glikemicznym (IG).

Zadbaj o prawidłowe nawodnienie organizmu, co przełoży się na gładką, promienną, miękką i naturalnie nawodnioną skórę. Dzięki temu płaszcz hydrolipidowy, który znajduje się na naskórku, skutecznie obroni skórę przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych (zanieczyszczeniami, agresywnymi warunki atmosferycznymi).

Jedną z zasad zdrowego trybu życia jest zadbanie o prawidłową ilość witamin i minerałów w diecie. Jeśli jest ona dobrze ułożona, wszystkie potrzebne składniki dostarczysz, gdy będziesz jej przestrzegać. Z kolei, gdy borykasz się z niedoborem dowolnej witaminy lub minerału, pomyśl o włączeniu suplementów diety. Ich rodzaj i dawkę zawsze uzgodnij z lekarzem, co da Ci gwarancję bezpieczeństwa podczas ich przyjmowania.

Aktywność fizyczna jest równie ważną częścią składową zdrowego trybu życia. Zadbaj o regularny wysiłek, który poprawi ukrwienie skóry oraz skutecznie opóźni proces starzenia.

Czy zdrowy tryb życia to jedyny sposób na zadbaną skórę?

Zdrowy styl życia skutecznie poprawia kondycję skóry. Wpływa na jej zdrowie, spowalnia proces starzenia oraz usprawnia wszelkie procesy zachodzące w skórze. Co istotne, zdrowego trybu życia nie można przekładać nad pielęgnację twarzy. Ta jest równie ważna i nie powinna być lekceważona. Troska o skórę twarzy w połączeniu ze zdrowym stylem życia to gwarancja zadbanej i pięknej skóry!

Rekomendowane produkty

 • Pielęgnacja opóźniająca pojawianie się oznak starzenia
 • Najczęściej czytane

  Benzyl alcohol - w jakich produktach możesz go znaleźć?

  Składniki dermokosmetyków

  Benzyl alcohol - w jakich produktach możesz go znaleźć?

  Benzyl alcohol to składnik, który dla wielu osób jest całkowicie nieznany i obcy. Tymczasem alkohol benzylowy to składnik znacznej ilości kosmetyków, stosowanych przez nas każdego dnia. Z tego względu warto wiedzieć, czym jest benzyl alcohol i jakie ma zastosowanie w kosmetykach!

  Przeczytaj artykuł

  5 przyczyn intensywnego zapachu potu

  Pielęgnacja ciała

  5 przyczyn intensywnego zapachu potu

  Wydzielanie przez skórę potu, który ma niezbyt przyjemny zapach to naturalne zjawisko. Problem pojawia się wówczas, gdy pot produkowany jest w nadmiarze i ma bardzo intensywny zapach. Poznaj 5 przyczyn brzydkiego zapachu potu oraz sposoby na nadmierną potliwość!

  Przeczytaj artykuł

  10 zastosowań olejku herbacianego

  Pielęgnacja ciała

  10 zastosowań olejku herbacianego

  Olejek herbaciany to jeden z tych naturalnych produktów, który ma szerokie zastosowanie nie tylko w medycynie, ale też w kosmetyce. Olejek z drzewa herbacianego posiada wiele cudownych właściwości, które pomogą nam wygrać z różnymi chorobami - w tym również chorobami skóry. Jakie zastosowanie ma dokładnie olejek herbaciany? Przedstawiamy 10 sytuacji, w których warto po niego sięgnąć!

  Przeczytaj artykuł

  go to top