OK

OK Cancel

Thank you

Close

Zmarszczki mimiczne — jak się ich pozbyć?

Zmarszczki mimiczne na twarzy to problem, który dotyka nie tylko dojrzałe panie, ale też kobiety w młodym wieku. To przede wszystkim efekt kurczenia się naszych mięśni twarzy, które w ten sposób wyrażają radość, smutek, gniew czy zdziwienie. Wszelkie te emocje odbijają się na naszej twarzy i z biegiem czasu utrwalają się, czego efektem są właśnie zmarszczki mimiczne. Czy jesteśmy w stanie całkowicie się ich pozbyć? Przedstawiamy sposoby na zmarszczki mimiczne!

Zmarszczki mimiczne na czole i pod oczami — czy można je usunąć na stałe?

Zmarszczki mimiczne na czole, pod oczami czy wokół ust są naturalnym elementem procesu starzenia się skóry, którego nie jesteśmy w stanie w żaden sposób uniknąć. Jest to przede wszystkim efekt zmniejszonej produktywności fibroblastów, które po 25. roku życia produkują coraz mniejszą ilość kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, czyli substancji odpowiadających za utrzymanie na skórze odpowiedniej jędrności, elastyczności i napięcia. Wraz z biegiem czasu włókna kolagenowe i elastynowe stają się coraz mniej rozciągliwe i elastyczne, proces odnowy komórek ulega wyraźnemu osłabieniu, a zmarszczki mimiczne coraz bardziej zagłębiają się w skórze, tworząc po czasie trwałe bruzdy. Niestety, prawda jest taka, że nie możemy całkowicie uchronić się przed powstawaniem zmarszczek mimicznych — by tak się stało, musielibyśmy w ogóle nie używać mimiki swojej twarzy, a ponadto nie opuszczać domu, by dodatkowo nie narażać swojej skóry na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Możemy jednak chronić skórę przed powstawaniem zmarszczek starać się wygładzać powstałe już zmiany przy pomocy odpowiednich kosmetyków i zabiegów pielęgnacyjnych.

Jak się pozbyć zmarszczek mimicznych?

Nie ma jednego, niezawodnego sposobu na zmarszczki mimiczne — jeżeli naprawdę zależy nam na tym, by je zredukować, musimy wcielić w życie kilka ważnych zasad codziennej pielęgnacji.

  • Każdego dnia powinniśmy wykonywać delikatny masaż twarzy przy pomocy dłoni — to pozwoli nam pobudzić krążenie krwi i limfy w skórze, a tym samym poprawić jej napięcie. Masaż warto wykonywać bezpośrednio przed nałożeniem wybranego kremu przeciwzmarszczkowego, gdyż pobudzona w ten sposób do działania skóra lepiej chłonie jego składniki aktywne.
  • Decydując się na walkę ze zmarszczkami mimicznymi, nie możemy zapomnieć o doborze odpowiedniego kremu do twarzy np. Vichy Liftactiv Advanced Filler. Między 25. a 30. rokiem życia możemy zdecydować się na lekki, odżywczy krem na zmarszczki mimiczne, jednak w okolicy 35. i 40. roku życia w naszym posiadaniu powinien już znaleźć się preparat o silniejszym działaniu ujędrniającym i wypełniającym zmarszczki.
  • Bez względu swój wiek czy poziom zaawansowania procesu starzenia się skóry, musimy odpowiednio chronić swoją skórę przed niekorzystnym działaniem promieni UV. Wystarczy 15-20 minutowa ekspozycja na słońce, by uruchomić enzymy, które przez następne 72 godziny będą niszczyć fibroblasty, włókna kolagenu i elastyny, a także mechanizmy odpornościowe skóry. Dlatego pamiętajmy o stosowaniu odpowiednich preparatów z filtrami ochronnymi nie tylko podczas opalania, ale też każdego zwykłego dnia.
  • Starajmy się też bez potrzeby nie marszczyć czoła i nie mrużyć oczu — to właśnie w tych miejscach skóra jest najbardziej podatna na powstawanie zmarszczek mimicznych, a następnie głębokich bruzd.
  • Pamiętajmy też o zdrowym odżywianiu i dostarczajmy organizmowi jak najwięcej składników odżywczych — zarówno w formie pożywienia, jak i odpowiednich suplementów diety, w szczególności z dodatkiem witamin A i E.

Sposób na zmarszczki mimiczne — zabiegi kosmetyczne?

Zarówno zmarszczki mimiczne, jak i głębsze zmiany na twarzy, możemy starać się redukować nie tylko przy pomocy samych kosmetyków, ale też odpowiednich zabiegów kosmetycznych. W przypadku płytkich zmarszczek bardzo pomocne mogą okazać się delikatne zabiegi złuszczające skórę np. mikrodermabrazja czy peeling kawitacyjny, zaś przy bardziej widocznych niedoskonałościach dobrze sprawdzi się np. terapia laserowa, fotoodmładzanie czy zastosowanie profesjonalnych wypełniaczy.

Najczęściej czytane

Jak stosować kwas kojowy?

Pielęgnacja twarzy

Jak stosować kwas kojowy?

Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

Przeczytaj artykuł

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Woda termalna

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

Przeczytaj artykuł

Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

Pielęgnacja twarzy

Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

W ostatnich latach na półkach aptek i drogerii ważne miejsce zaczęły zajmować kremy z retinolem. Są to preparaty stymulujące proces odnowy komórkowej, a więc stworzone, aby przeciwdziałać starzeniu się skóry. Jednak kiedy tak naprawdę kosmetyki z retinolem powinny znaleźć się w naszej łazience? I czym w zasadzie jest ten cudowny retinol?

Przeczytaj artykuł

Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

Pielęgnacja twarzy

Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

Peeling (ang. scrub, brushing) to nic innego, jak złuszczanie skóry, czyli usuwanie z jej powierzchni martwych komórek naskórka. Profesjonalne złuszczanie naskórka wykonujemy bardzo często w gabinetach kosmetycznych, jednak na peeling twarzy decydujemy się równie chętnie w domu. Podpowiadamy, jakie korzyści może przynieść nam stosowanie peelingu do twarzy i jak go poprawnie wykonać!

Przeczytaj artykuł

Pieczenie skóry twarzy - przyczyny, sposoby pielęgnacji

Pielęgnacja twarzy

Pieczenie skóry twarzy - przyczyny, sposoby pielęgnacji

Różnego rodzaju podrażnienia a także przesuszenie, mogą powodować pieczenie skóry twarzy. Jakie są przyczyny powstawania tej dolegliwości? Co zrobić, żeby złagodzić pieczenie skóry i natychmiast ją ukoić? Jakie kosmetyki mogą nam pomóc zregenerować podrażnioną skórę twarzy? Czy można zabezpieczyć skórę przed takimi dolegliwościami?

Przeczytaj artykuł

go to top