OK

OK Cancel

Thank you

Close

Peptydy - jak działają na naszą skórę?

 • favoris

Nasza skóra zmienia się w skutek upływającego czasu oraz niepożądanych czynników wewnętrznych i zewnętrznych. Z wiekiem tkanki tracą objętość, zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego i kolagenu, a skóra traci jędrność i elastyczność. Na szczęście w pogotowiu znajdują się peptydy, czyli bioaktywne aminokwasy, które pomogą w walce o młodszy wygląd!

Peptydy naturalne - czym się charakteryzują?

Peptydy powstają w czasie biosyntezy białek, chociaż od jakiegoś czasu można je też uzyskać w sposób syntetyczny, co szczególnie często wykorzystywane jest przy produktach farmaceutyczno-kosmetycznych. Te bioaktywne aminokwasy przede wszystkim mają wpływ na działanie włókien kurczliwych, dzięki czemu rozluźniają starsze komórki, zmniejszają napięcie mięśni, prowadząc do ochrony przed pojawianiem się zmarszczek mimicznych. Zanim peptydy na dobre weszły w skład wielu kosmetyków, często zamiast nich stosowano kolagen, elastynę i keratynę czy białka roślinne uzyskiwane np. z ryżu lub jedwabiu. Jednak te produkty nie miały tak szerokiego spektrum działania jak peptydy, ponieważ nie docierały do głębokiej powierzchni skóry.

Zalety peptydów w kosmetyce

Ogromnym plusem tych bioaktywnych aminokwasów jest ich rozmiar - są małe, dlatego łatwo przedostają się przez bariery skórne. Kosmetyki, które mają je w swoim składzie należą do tzw. kosmeceutyków - preparatów o właściwościach zarówno kosmetologicznych, jak i farmakologicznych. Kosmetyki z peptydami charakteryzują się idealną czystością chemiczną, mikrobiologiczną oraz stabilnością.

Efekty stosowania peptydów w kosmetykach

Poprzez wzbogacenie produktów o peptydy gwarantowanym efektem będzie:
- ujędrnienie i wygładzenie skóry
- stymulacja naturalnych procesów fizjologicznych skóry
- odmłodzenie skóry twarzy
- działanie regenerujące i poprawiające wygląd skóry z defektami
- działanie pielęgnacyjne na włosy i paznokcie
- walka ze zmarszczkami

Krem z peptydami - dla kogo?

Produkty, które w swoim składzie zawierają peptydy polecane są osobom, które czują, że ich skóra traci jędrność, dlatego wykorzystywane są przede wszystkim w pielęgnacji skóry dojrzałej. Warto stosować kosmetyki z peptydami w okolicach oczu i ust, czyli tam gdzie skóra najszybciej ulega starzeniu. Produkty z peptydami mogą wesprzeć także walkę ze zmarszczkami, przebarwieniami, zaskórnikami lub rozszerzonymi naczynkami, powinniśmy wtedy jednak wzbogacić kurację o dodatkowe produkty ukierunkowane na te problemy. Co więcej, stosując te kosmetyki zapobiegawczo, dbamy też o włosy i paznokcie.

Krem z peptydami - kuracja na noc

By skutecznie walczyć z oznakami starzenia oraz zmarszczkami, warto zaaplikować krem z peptydami na noc. Dzięki temu uzyskamy długotrwały efekt liftingu i zapewnimy skórze odmłodzenie. Warto wypróbować krem LIFTACTIV SUPREME NOC od Vichy, który w składzie oprócz peptydów zawiera ramnozę 5% oraz bogatą w minerały Wodę Termalną z Vichy. Dzięki stosowaniu produktu uda się nam:
- pobudzić do aktywności skórę właściwą
- pobudzić produkcję fibroblastów
- zapewnić skórze elastyczność i jędrność
- zmniejszyć widoczność głębokich zmarszczek
- zapewnić efekt liftingu
- wspomóc nocną regenerację skóry

Rekomendowane produkty

 • Kompleksowa przeciwzmarszczkowa pielęgnacja krem na noc VICHY LIFTACTIV
 • Najczęściej czytane

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  Arbutyna - czy faktycznie jest toksyczna?

  Składniki

  Arbutyna - czy faktycznie jest toksyczna?

  Arbutyna jest naturalnym składnikiem grupy dermokosmetyków, mających zwalczyć problem plam posłonecznych, przebarwień, trądziku czy na przykład pękających naczynek krwionośnych. Chociaż to substancja bardzo skuteczna w działaniu, Unia Europejska uznała ją za “potencjalnie niebezpieczną”. Jednak na czym w istocie polega jej toksyczność? I dlaczego krem z arbutyną jest tak bardzo popularny w Azji, a maść z hydrochinonem łatwo dostępna w Stanach Zjednoczonych?

  Przeczytaj artykuł

  Wosk pszczeli w kosmetyce - do czego jest wykorzystywany?

  Składniki

  Wosk pszczeli w kosmetyce - do czego jest wykorzystywany?

  Już od dłuższego czasu zauważyć można tendencję wzrostową do wykorzystania wosku pszczelego w kosmetyce. Również coraz więcej osób zdecydowanie sięga po produkty z jego dodatkiem i chwali sobie ich działanie. Poznaj właściwości wosku pszczelego i dowiedz się, dlaczego warto używać kosmetyków na jego bazie!

  Przeczytaj artykuł

  go to top