OK

OK Cancel

Thank you

Close

Serum przeciwzmarszczkowe

Serum przeciwzmarszczkowe to kosmetyk o wyższym niż w kremie stężeniu składników aktywnych o działaniu odmładzającym i wygładzającym. Stosowane regularnie zmniejsza drobne zmarszczki, poprawia napięcie i gęstość skóry, nawilża i wzmacnia właściwości ochronne skóry.

 • Serum przeciwzmarszczkowe zawiera składniki aktywne o działaniu odmładzającym o stężeniu wyższym niż w kremie.
 • Stosowane regularnie wygładza zmarszczki i linie, poprawia napięcie i elastyczność skóry, intensywnie nawilża.
 • Serum z kwasem hialuronowym daje widoczny efekt wygładzenia już po 2 tygodniach stosowania.

Serum przeciwzmarszczkowe

Serum przeciwzmarszczkowe do twarzy jest koncentratem składników aktywnych o działaniu odmładzającym, takich jak retinol, witamina C, peptydy czy kwas hialuronowy. Dzięki temu działa bardziej intensywnie niż krem, a efekty jego działania szybko są widoczne na skórze. Dzięki lekkiej konsystencji (zwykle żelowej bądź płynnej) serum szybko się wchłania, nie zatyka porów, nie zostawia na skórze tłustego filmu i może być stosowane jako dodatkowa warstwa codziennej pielęgnacji (pod krem) bez obciążania skóry. Formuła ta zapewnia też lepsze wchłanianie dobroczynnych składników i ich skuteczniejsze działanie. Emulsja najczęściej aplikowana jest pipetą, co zapewnia nie tylko wygodę, ale też pełną higienę pielęgnacji. Serum przeciwzmarszczkowe można stosować profilaktycznie, aby spowolnić proces starzenia, bądź jako kurację odmładzającą do skóry z widocznymi objawami utraty jędrności i głębokimi zmarszczkami. Warto szukać takiego serum, które może być stosowane bezpiecznie także na delikatną okolicę oka – ten obszar jest bowiem szczególnie narażony na pojawianie się zmarszczek.

Zobacz też, jak starzeje się okolica oka


Zmarszczki?

Odkryj bestsellerowy krem przeciw
zmarszczkom Liftactiv Collagen Specialist

Liftactiv krem przeciw
zmarszczkom.

SKUTECZNOŚĆ
POTWIERDZONA KLINICZNIE

Liftactiv - skuteczność Liftactiv - skuteczność potwierdzona klinicznie
Sprawdź

1Badanie kliniczne, 58 kobiet, po 8 tygodniach. 2Badania kliniczne, 40 kobiet (40-65 lat), po 4 godzinach.

Liftactiv

Zmarszczki?

Serum przeciwzmarszczkowe z kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy należy do grupy glikozaminoglikanów (GAG) naturalnie występujących w skórze, odpowiedzialnym za jej nawilżenie, gładkość, sprężystość i elastyczność. Niestety, wraz z wiekiem stopniowo go ubywa – proces ten zaczyna się ok. 25. roku życia i do 50. roku życia jego ilość spada o 50% (1), a skóra staje się przesuszona i szybciej pojawiają się na niej zmarszczki. Duży wpływ na degradację kwasu hialuronowego w skórze ma promieniowanie UV oraz inne czynniki ekspozomu.

Kwas HA jest jedną z najbardziej higroskopijnych cząsteczek występujących w naturze – ma zdolność wiązania wody w ilości do 1000 razy przekraczającej jej własną masę. Właściwości te są wykorzystywane w kosmetologii i medycynie estetycznej (wypełniacze), dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego pozyskiwanego w drodze biosyntezy oraz jego pochodnych w postaci hialuronianu sodu i hialuronianu potasu.

Serum przeciwzmarszczkowe z kwasem hialuronowym:

 • intensywnie nawilża suchą skórę,
 • wzmacnia barierę hydrolipidową chroniąc skórę przed odwodnieniem, podrażnieniami i szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych,
 • wygładza strukturę skóry,
 • redukuje drobne zmarszczki, powodując ich „wypełnienie” i spłycenie,
 • poprawia napięcie i elastyczność skóry,
 • redukuje cienie pod oczami,
 • dodaje skórze świeżości i blasku.

Kwas hialuronowy może mieć różną masę cząsteczkową – HA o niskiej masie cząsteczkowej charakteryzuje się lepszą przenikalnością do głębszych warstw naskórka, natomiast o wyższej – tworzy na skórze hydrofilm chroniący przed przeznaskórkową utratą wody (TEWL) oraz niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Często w kosmetykach łączy się kwasy hialuronowe o różnej masie cząsteczkowej dla kompleksowej pielęgnacji i ochrony skóry.

Skoncentrowane serum przeciwzmarszczkowe do twarzy i okolic oczu Liftactiv H.A. Epidermic Filler

To innowacyjna kuracja przeciwzmarszczkowa i ujędrniająca, która zapewnia progresywne efekty – natychmiastowe oraz nasilające się w czasie, wskutek regularnego stosowania serum. Zawiera:

 • 1% niskocząsteczkowego kwasu hialuronowego – wygładza drobne zmarszczki i linie,
 • 0,5% wysokocząsteczkowego kwasu hialuronowego – wygładza powierzchnię skóry,
 • witaminę C – silny antyoksydant, chroni kwas hialuronowy przed uszkodzeniem powodowanym przez ekspozom,
 • peptyd – krótki fragment aminokwasów o działaniu przeciwstarzeniowym i redukującym zmarszczki,
 • woda wulkaniczna – bogata w 15 cennych minerałów, odbudowuje barierę ochronną skóry, wspiera jej mechanizmy obronne.

Serum zostało przetestowane pod kontrolą dermatologiczną i okulistyczną, jest odpowiednie do skóry wrażliwej i delikatnej okolicy oczu, nie zawiera substancji zapachowych ani alkoholu etylowego, jest hipoalergiczne i niekomedogenne.

Zobacz, jak działa na skórę woda wulkaniczna

Serum uzupełnia 100% dziennej utraty kwasu hialuronowego w naskórku (2), a progresywny efekt redukcji zmarszczek został potwierdzony w badaniu klinicznym:

 • po 2 tygodniach – spłycenie zmarszczek o 14% i o 19% drobnych linii,
 • po 6 tygodniach – spłycenie zmarszczek o 47% i o 60% drobnych linii. (3)

Jak stosować serum przeciwzmarszczkowe?

Serum przeciwzmarszczkowe do twarzy zawsze nakładaj na dobrze oczyszczoną skórę.

 • Nałóż pipetą 2-3 krople serum na opuszki palców, a następnie delikatnie rozprowadź po całej twarzy oraz – w przypadku Liftactiv H.A. Epidermic Filler  – wokół oczu. Opakowanie serum zostało zainspirowane standardami farmaceutycznymi – formuła w środku buteleczki nie ma kontaktu z palcami, co ogranicza ryzyko zanieczyszczeń.
 • Odczekaj chwilę, aby serum dobrze się wchłonęło, i nałóż krem, najlepiej z tej samej linii co serum – synergiczne działanie kuracji będzie wtedy najbardziej skuteczne. Poza tym mieszając różne składniki na skórze możesz ją podrażnić. Działanie Liftactiv H.A. Epidermic Filler uzupełnia krem Liftactiv Supreme o działaniu przeciwzmarszczkowym.
 • Czy zawsze stosować serum pod krem? Najlepiej tak! Tutaj chodzi bowiem o wzmocnienie codziennej pielęgnacji, a nie jej zastąpienie. Poza tym krem w pewnym sensie „zabezpiecza” serum i pozwala dobrze wchłonąć się w skórę zawartym w nim składnikom aktywnym.
 • Serum nie zawiera filtrów UV – to czysta esencja składników aktywnych, dlatego nie dodaje się do kosmetyków tego typu dodatkowych substancji ochronnych. Dlatego jeśli używasz serum w słoneczny dzień – nałóż jako wierzchnią warstwę krem z filtrem.
 • Rano i/lub wieczorem? Serum przeciwzmarszczkowe najlepiej stosować dwa razy dziennie. Serum Liftactiv ma dodatkowo działanie antyoksydacyjne, dzięki czemu przeciwdziała stresowi oksydacyjnemu w skórze, wspomagając ochronę przed szkodliwymi czynnikami za dnia i regenerację nocą.


Zmarszczki?

Odkryj bestsellerowy krem przeciw
zmarszczkom Liftactiv Collagen Specialist

Liftactiv krem przeciw
zmarszczkom.

SKUTECZNOŚĆ
POTWIERDZONA KLINICZNIE

Liftactiv - skuteczność Liftactiv - skuteczność potwierdzona klinicznie
Sprawdź

1 Test instrumentalny, 40 kobiet po 4 godzinach. 2 Ocena kliniczna, 58 kobiet po 8 tygodniach.

Liftactiv

Zmarszczki?

1 Znaczenie kwasu hialuronowego w przemyśle kosmetycznym i medycynie estetycznej, Anna Olejnik, Joanna Gościańska, Izabela Nowak – Wydział Chemii, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Poznań, Chemik 2012, 66, 2, 129-135
2 Na podstawie stężenia kwasu hialuronowego w formule aplikowanej 2 razy dziennie
3 Ocena kliniczna, 53 kobiety

go to top