OK

OK Cancel

Thank you

Close

Czarna rzepa i jej magiczne właściwości w regeneracji włosów

Czarna rzepa korzystnie wpływa na funkcjonowanie organizmu oraz wykazuje kosmetyczne właściwości, które szczególne zastosowanie odnajdują w kontekście pielęgnacji włosów. Poznaj magiczne właściwości czarnej rzepy w regeneracji włosów!

Co warto wiedzieć o czarnej rzepie?

Co warto wiedzieć o czarnej rzepie?

Czarna rzepa jest potoczną nazwą kapusty właściwej typowej. Wyróżnia się cztery różne zastosowania rzepy, mianowicie: uprawne, pastewne, zdrowotne i kosmetyczne. My zajmiemy się ostatnim rodzajem wykorzystania czarnej rzepy, a dokładniej rzecz ujmując w kontekście włosów. Warto wspomnieć, że rzepa nie tylko sprzyja pielęgnacji włosów, lecz także jest doskonałym lekarstwem zapobiegającym trądzikowi, wypryskom i nadmiernej produkcji sebum.

Czarna rzepa na włosy - działanie

1. Czarna rzepa sprawdza się w codziennej pielęgnacji włosów. Nie musisz borykać się z konkretnymi defektami, np. wypadaniem, łysieniem czy częstym przetłuszczaniem się włosów, aby móc stosować produkty na bazie tej rośliny. Wówczas otoczysz swoje włosy kompleksową troską, a jak wskazują niektóre badania stosowanie czarnej rzepy względem zdrowych włosów, minimalizuje ryzyko różnego rodzaju schorzeń i problemów z ich kondycją w przyszłości.

2. Rzepa  skutecznie przeciwdziała łysieniu lub okresowemu wypadaniu włosów. Z tego względu warto sięgać po tę roślinę,wówczas,gdy chcesz zapobiec dalszej utracie włosów i zainicjować ich wzrost. W takiej sytuacji dobrze sprawdzają się różnego rodzaju wcierki na bazie czarnej rzepy, które zawierają znaczną ilość jej soku. Bezpośrednie potraktowanie nim skóry pobudza cebulki włosów do wzrostu oraz usprawnia cykl wzrostu włosów.

3.Produkty z zawartością czarnej rzepy bardzo dobrze wpływają także na zagęszczenie włosów. Nie tylko sprzyjają ich wzrostowi i zapobiegają wypadaniu. Dodatkowo wzmacniają strukturę każdego pojedynczego kosmyka, co może skutkować zagęszczeniem włosów i poprawą ich objętości.

4.Czarna rzepa doskonale odżywia włosy, ponieważ jest bombą witaminowo-mineralną.  Regularne stosowanie kosmetyków na bazie tej rośliny lub z jej wyciągu sprawia, że włosy są lśniące, mają intensywniejszy kolor, lepiej się układają i są odporniejsze na przesuszenie. Z kolei u osób, które borykają się z nadmiernym przetłuszczaniem się włosów, można zauważyć, że problem ten skutecznie ustępuje.

Czarna rzepa w kosmetykach

Z racji tak różnorodnych i dobroczynnych właściwości, jakie wykazuje czarna rzepa, jest ona wykorzystywana przy produkcji rozmaitych kosmetyków. Na rynku kosmetycznym dostępne są odżywcze maseczki, wcierki, olejki i szampony. W zależności od problemu i stopnia zniszczenia włosów, warto sięgać po inne specyfiki. Jeśli Twoje włosy są w nienagannej kondycji, a pielęgnacją chcesz zwyczajnie zapobiec ich zniszczeniu i utrzymać ich zdrowie, pomocne okażą się kosmetyki nawet z niewielką zawartością czarnej rzepy. Z kolei, gdy borykasz się z konkretnym schorzeniem takie produkty mogą okazać się mało skuteczne. Podczas, gdy walczysz z łysieniem, okresowym wypadaniem włosów oraz szukasz czegoś na ich wzrost  i zagęszczenie, należy sięgać po kosmetyki o skoncentrowanym składzie i dużej ilości tej rośliny. Wówczas sprawdzą się różnego rodzaju wcierki, które są bardzo skuteczne, ponieważ aplikuje się je bezpośrednio w skórę głowy, czyli tam, gdzie leży źródło problemu złej kondycji włosów. Z drugiej strony warto sięgać po szampony z czarną rzepą. Przykładem szamponu o takich właściwościach jest (dermokosmetyk, wykazujący właściwości pielęgnacyjne i lecznicze jednocześnie) Vichy Dercos Neogenic Szampon przywracający włosom  gęstość.

Domowe kosmetyki z czarnej rzepy

Kosmetyki z wyciągiem z czarnej rzepy są bardzo skuteczne o ile, zawierają znaczną ilość soku rzepy, a nie jej śladową domieszkę. Jeśli chcesz mieć pewność, że zakupiony produkt pomoże uporać się z problemem, z jakim się borykasz, sięgaj po sprawdzone produkty. Pamiętaj również, że możesz samodzielnie przygotować sobie odżywkę czy wcierkę na włosy z wyciągiem z czarnej rzepy. Wówczas będziesz mieć pewność niepodważalnej jakości przyrządzonego kosmetyku oraz skutecznie wzmocnisz wypadające włosy.

Rekomendowane produkty

<strong>AMINEXIL CLINICAL 5 - FORMUŁA DLA KOBIET</strong>

AMINEXIL CLINICAL 5 - FORMUŁA DLA KOBIET

Intensywna kuracja przeciw wypadaniu włosów dla kobiet.

Dercos Neogenic - Szampon przywracający gęstość

Dercos Neogenic - Szampon przywracający gęstość

Szampon do rzadkich, przerzedzonych włosów.

( Liczba opinii: 1 )

go to top