OK

OK Cancel

Thank you

Close

Łysienie - co zrobić, kiedy zauważysz pierwsze objawy?

Łysienie można powstrzymać, trzeba znać tylko sprawdzone sposoby na wypadanie włosów i wdrożyć porady specjalistów, by cieszyć się gęstą fryzurą i zdrowymi włosami.

Od 20 do 60 % kobiet przed 60 rokiem życia cierpi na łysienie androgenowe. A przecież to nie jedyny typ łysienia, który dotyka płeć piękną. Wyróżniamy również łysienie plackowate, oraz telogenowe. Każde z nich powoduje, że kobieta czuje się brzydsza, a jej poczucie własnej wartości zdecydowanie się obniża.  Jeśli i ty nie chcesz cierpieć z powodu łysienia, zareaguj już wtedy, gdy pojawią się  pierwsze, niepokojące objawy.

Dlaczego wypadają włosy?

Przyczyn nadmiernego wypadania włosów może być wiele. Jedną z nich jest obciążenie genetyczne, ale na to niestety trudno coś poradzić. Drugą są wahania hormonalne. Możesz je opanować, pozostając pod opieką endokrynologa i zażywając odpowiednie hormony. Kolejną przyczyną może być niewłaściwe traktowanie łodygi włosa. Kiedy zbyt mocno związujesz włosy w kucyk, czy kok, nadwyrężasz ich korzenie i przyspieszasz wypadanie. Również silne tarcie włosów w trakcie mycia, ciagnięcie ich lokówką, osłabia fryzurę. Ostatnim z czynników, które decyduje o skłonności do łysienia jest niewłaściwa dieta. Kiedy brakuje w niej odpowiednich witamin i składników mineralnych, cebulki włosów są osłabione. To z kolei uniemożliwia produkcję mocnych i zdrowych włosów.

Pierwsze objawy łysienia

Samo wypadanie włosów nie jest zjawiskiem dziwnym, czy nienormalnym. Część z nich w sposób naturalny starzeje się, by pod koniec swojego życia wypaść, robiąc miejsce nowym, zdrowym włosom. Jednak jeśli ilość wypadających włosów nagle się u ciebie zwiększa, a ty zauważasz, że twoja fryzura traci znacznie na objętości, wiedz, że masz do czynienia z pierwszymi objawami łysienia, któremu trzeba zapobiegać.

Jak wzmocnić włosy?

Zanim zaczniesz szukać pomocy w drogerii i pić hektolitrami napary ze skrzypu, najpierw zdiagnozuj przyczynę swojego łysienia. Najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u dermatologa, który oceni stan twoich włosów i skóry głowy. To on postawi diagnozę i powie ci, z jakim typem łysienia masz do czynienia oraz zaproponuje odpowiednią kurację. Warto też wybrać się do endokrynologa, który zleci ci badanie hormonów takich jak estrogen, wolny oraz całkowity testosteron, czy też hormony tarczycy: TSH, Ft4 w odpowiednim dniu cyklu. Dzięki tym badaniom będziesz dokładnie wiedzieć, w którym kierunku powinna przebiegać twoja kuracja i co najlepiej będzie hamować u ciebie łysienie. Jeśli nie masz czasu udać się do specjalisty i chcesz już do razu walczyć z problemem sprawdź w ofercie kosmetyków aptecznych co stosować na wypadające włosy. Jedną z propozycji, po które mozesz sięgnąć sięgnij po Vichy Dercos Aminexil Clinical 5 - formuła dla kobiet lub też po samą kurację z ampułkami zawierającymi aminexil (który lepiej usadawia włos w korzeniu i sprawia, że nie jest tak podatny na wypadanie). Ponadto, jeśli nadal zastanawiasz się, co zrobić, żeby włosy nie wypadały, sięgnij po odżywki i maski do włosów, które będą posiadać w swoim składzie skrzyp, pokrzywę, witaminy z grupy B. Kompleksowe działanie z pewnością wzmocni efekty każdej kuracji i spowoduje, że już wkrótce będziesz cieszyć się gęstszą i zdrowszą fryzurą.

go to top