OK

OK Cancel

Thank you

Close

Łysienie androgenowe - jak radzić sobie z jego skutkami?

  • favoris

Niestety, w dzisiejszych czasach coraz częściej mówi się o łysieniu androgenowym. Wydawać by się mogło, że jest to niejako zjawisko XXI wieku, nieznane tak dobrze naszym babciom, dużo bardziej znane naszym dziadkom. Co sprawia, że łysienie androgenowe dotyka coraz więcej kobiet? Jakie są objawy łysienia androgenowego oraz jak radzić sobie z nadmiernym wypadaniem włosów, spowodowanym zaburzeniami hormonalnymi?

Łysienie androgenowe - przyczyny

Przyczyny nadmiernego wypadania włosów zależą od typu łysienia.
Na łysienie androgenowe składa się głównie jeden problem, problem zaburzeń hormonalnych. Natomiast zaburzenia hormonalne mogą objawiać się poprzez niewłaściwe ilości takich hormonów jak:

* w przypadku mężczyzn - testosteron, 5 - alfa - dihydrotestosteron, androsteron
* w przypadku kobiet - dihydrotestosteron i androstendion

Poza tym w przypadku obu płci wytwarzany jest testosteron i dehydroepiandrosteron.

Łysienie androgenowe - objawy

Łysienie androgenowe objawia się w bardzo nieprzyjemny sposób. Oczywiście, przede wszystkim łysienie androgenowe poznajemy po bardzo intensywnym, nadmiernym wypadaniu włosów. Łysienie to charakteryzuje się jednak specyficznymi miejscami, w których widoczny jest ubytek włosów. Są to przede wszystkim tak zwane zakola (włosy wypadają w okolicach skroni), a także czubek głowy.

Łysienie androgenowe - leczenie

Kiedy wiemy już mniej więcej jakie są przyczyny oraz objawy łysienia androgenowego, pozostaje pytanie, co robić. Sposoby na łysienie androgenowe moża podzielić się dwojako. Przede wszystkim, najistotniejsza jest terapia poprowadzona przez lekarza specjalistę, wymierzona wprost w zaburzone funkcjonowanie hormonów. W przypadku łysienia androgenowego zalecana jest najczęściej terapia hormonalna.

Poza specjalistycznymi metodami farmakologicznymi, należy natychmiast rozpocząć kurację od zewnątrz włosa. Należy pamiętać, że cebulki, skóra głowy oraz łodyga włosa potrzebują bardzo konsekwentnie prowadzonej terapii, wymagającej regularnie powtarzanych czynności. Po rozpoczęciu terapii, poprowadź ją dokładnie do samego końca. 

Zapytani o poradę specjaliści z zespołu Vichy, opowiadają o innowacyjnej kuracji dla kobiet Aminexil Clinical 5. Kuracja przeciw wypadaniu włosów działa w 5 obszarach, sprzyjających wypadaniu włosów.


Taka kuracja zalecana jest również mężczyznom. Jednak ze względu na odmienną naturę hormonalną, mężczyźni powinni stosować środki przeznaczone wyłącznie dla nich, takie jak Aminexil Clinical 5 dla mężczyzn.

Dodatkowo warto zaopatrzyć się w kosmetyki do codziennego użytku, takie jak szampony i odżywki przeznaczone do włosów ze skłonnością do wypadania.

Co jeszcze stosować na łysienie androgenowe?

Oczywiście poza wyżej opisanymi zabiegami, bardzo istotna jest odpowiednia suplementacja. Gdy zauważysz pierwsze oznaki łysienia, zapytaj w aptece bądź sklepie zielarskim o drożdże w tabletkach, które bardzo dobrze działają na porost włosów, a także poprawiają ogólną kondycję skóry.

Dodatkowo spożywaj więcej warzyw i owoców, które zawierają minerały i witaminy niezbędne do odpowiedniego funkcjonowania organizmu.

Najczęściej czytane

Brak witamin a wypadanie włosów – sprawdź, jak je wzmocnić!

Pielęgnacja włosów

Brak witamin a wypadanie włosów – sprawdź, jak je wzmocnić!

Jaki ma związek brak witamin a wypadanie włosów? Znaczący! Witaminy i minerały są niezbędne, aby nasz organizm prawidłowo funkcjonował, w tym także, aby nasze włosy wyglądały zdrowo, były gładkie i lśniące. Dowiedz się brak, jakich witamin powoduje wypadanie włosów i jak w związku z tym powinieneś zmienić swoją codzienną dietę!

Przeczytaj artykuł

Łupież u dziecka - czy można stosować szampony dla dorosłych?

Pielęgnacja włosów

Łupież u dziecka - czy można stosować szampony dla dorosłych?

Łupież to bardzo często występujące schorzenie skóry głowy, które wywołane jest działaniem grzyba drożdżopodobnego Pityrosoporum ovale żywiącego się wydzielającym przez ludzką skórę sebum. Z sypiącymi się z głowy białymi płatami zrogowaciałego naskórka zmaga się co trzeci dorosły, jednak ta przypadłość niestety nie omija najmłodszych. Łupież u dzieci to częsty problem, z którym dorośli muszą sobie poradzić!

Przeczytaj artykuł

go to top