getGeoIPCountryCode = SiteAppCode = PL Test : 'PL/'

OK

OKCancel

Thank you

Close

Łysienie androgenowe - jak radzić sobie z jego skutkami?

Łysienie androgenowe - jak radzić sobie z jego skutkami?

Niestety, w dzisiejszych czasach coraz częściej mówi się o łysieniu androgenowym. Wydawać by się mogło, że jest to niejako zjawisko XXI wieku, nieznane tak dobrze naszym babciom, dużo bardziej znane naszym dziadkom. Co sprawia, że łysienie androgenowe dotyka coraz więcej kobiet? Jakie są objawy łysienia androgenowego oraz jak radzić sobie z nadmiernym wypadaniem włosów, spowodowanym zaburzeniami hormonalnymi?

Łysienie androgenowe - przyczyny

Przyczyny nadmiernego wypadania włosów zależą od typu łysienia.
Na łysienie androgenowe składa się głównie jeden problem, problem zaburzeń hormonalnych. Natomiast zaburzenia hormonalne mogą objawiać się poprzez niewłaściwe ilości takich hormonów jak:

* w przypadku mężczyzn - testosteron, 5 - alfa - dihydrotestosteron, androsteron
* w przypadku kobiet - dihydrotestosteron i androstendion

Poza tym w przypadku obu płci wytwarzany jest testosteron i dehydroepiandrosteron.

Łysienie androgenowe - objawy

Łysienie androgenowe objawia się w bardzo nieprzyjemny sposób. Oczywiście, przede wszystkim łysienie androgenowe poznajemy po bardzo intensywnym, nadmiernym wypadaniu włosów. Łysienie to charakteryzuje się jednak specyficznymi miejscami, w których widoczny jest ubytek włosów. Są to przede wszystkim tak zwane zakola (włosy wypadają w okolicach skroni), a także czubek głowy.

Łysienie androgenowe - leczenie

Kiedy wiemy już mniej więcej jakie są przyczyny oraz objawy łysienia androgenowego, pozostaje pytanie, co robić. Sposoby na łysienie androgenowe moża podzielić się dwojako. Przede wszystkim, najistotniejsza jest terapia poprowadzona przez lekarza specjalistę, wymierzona wprost w zaburzone funkcjonowanie hormonów. W przypadku łysienia androgenowego zalecana jest najczęściej terapia hormonalna.

Poza specjalistycznymi metodami farmakologicznymi, należy natychmiast rozpocząć kurację od zewnątrz włosa. Należy pamiętać, że cebulki, skóra głowy oraz łodyga włosa potrzebują bardzo konsekwentnie prowadzonej terapii, wymagającej regularnie powtarzanych czynności. Po rozpoczęciu terapii, poprowadź ją dokładnie do samego końca. 

Zapytani o poradę specjaliści z zespołu Vichy, opowiadają o innowacyjnej kuracji dla kobiet Aminexil Clinical 5. Kuracja przeciw wypadaniu włosów działa w 5 obszarach, sprzyjających wypadaniu włosów.


Taka kuracja zalecana jest również mężczyznom. Jednak ze względu na odmienną naturę hormonalną, mężczyźni powinni stosować środki przeznaczone wyłącznie dla nich, takie jak Aminexil Clinical 5 dla mężczyzn.

Dodatkowo warto zaopatrzyć się w kosmetyki do codziennego użytku, takie jak szampony i odżywki przeznaczone do włosów ze skłonnością do wypadania.

Co jeszcze stosować na łysienie androgenowe?

Oczywiście poza wyżej opisanymi zabiegami, bardzo istotna jest odpowiednia suplementacja. Gdy zauważysz pierwsze oznaki łysienia, zapytaj w aptece bądź sklepie zielarskim o drożdże w tabletkach, które bardzo dobrze działają na porost włosów, a także poprawiają ogólną kondycję skóry.

Dodatkowo spożywaj więcej warzyw i owoców, które zawierają minerały i witaminy niezbędne do odpowiedniego funkcjonowania organizmu.

Rekomendowane produkty

 • 21108AMINEXIL CLINICAL 5 - formuła dla kobiet00NewDERCOS

  Nowość

  AMINEXIL CLINICAL 5 - formuła dla kobiet
 • 21023AMINEXIL CLINICAL 5 - formuła dla mężczyzn00NewDERCOS

  Nowość

  AMINEXIL CLINICAL 5 - formuła dla mężczyzn
 • Najczęściej czytane

  Czarnuszka na włosy - naturalne sposoby pielęgnacji włosów

  Pielęgnacja włosów

  Czarnuszka na włosy - naturalne sposoby pielęgnacji włosów

  Czarnuszka, zwana także czarnym kminem lub kminem rzymskim, posiada niesamowite właściwości zdrowotne. Wydawać się może, że czarnuszka jest lekiem na wszelkie problemy. Ma działanie antybakteryjne, wspomaga leczenie cukrzycy, niszczy pasożyty, a nawet wspiera walkę z nowotworami. Dodatkowo, czarnuszka wpływa na poprawę kondycji włosów. Jeżeli masz suche włosy, zastanawiasz się jakie odżywianie włosów realnie wpłynie na poprawę Twojego wyglądu, zobacz jak wpływ ma czarnuszka na włosy!

  Przeczytaj artykuł

  Baby hair - co zrobić, żeby było ich więcej?

  Pielęgnacja włosów

  Baby hair - co zrobić, żeby było ich więcej?

  Baby hair - mimo dość tajemniczej nazwy, to nic innego jak nowe włosy wyrastające na głowie. Dla kobiet o bujnych, gęstych włosach, baby hair często stanowią niesforny element fryzury, trudny do ułożenia. Jest jednak duża grupa kobiet, która marzy by mieć dużo więcej włosów, a baby hair są dla nich na wagę złota. Porost włosów może być czasem dużo bardziej skomplikowany niż się wydaje, a na jego dobre funkcjonowanie wpływać może wiele czynników. Szybki porost włosów możliwy jest dzięki zastosowaniu odpowiednich środków zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz organizmu. Zarówno wcierki, jak i ampułki na porost włosów są bardzo ważnym elementem, jednak czy najważniejszym? Zobacz jak przyspieszyć porost włosów!

  Przeczytaj artykuł

  go to top