OK

OK Cancel

Thank you

Close

Łysienie androgenowe - jak radzić sobie z jego skutkami?

  • favoris

Niestety, w dzisiejszych czasach coraz częściej mówi się o łysieniu androgenowym. Wydawać by się mogło, że jest to niejako zjawisko XXI wieku, nieznane tak dobrze naszym babciom, dużo bardziej znane naszym dziadkom. Co sprawia, że łysienie androgenowe dotyka coraz więcej kobiet? Jakie są objawy łysienia androgenowego oraz jak radzić sobie z nadmiernym wypadaniem włosów, spowodowanym zaburzeniami hormonalnymi?

Łysienie androgenowe - przyczyny

Przyczyny nadmiernego wypadania włosów zależą od typu łysienia.
Na łysienie androgenowe składa się głównie jeden problem, problem zaburzeń hormonalnych. Natomiast zaburzenia hormonalne mogą objawiać się poprzez niewłaściwe ilości takich hormonów jak:

* w przypadku mężczyzn - testosteron, 5 - alfa - dihydrotestosteron, androsteron
* w przypadku kobiet - dihydrotestosteron i androstendion

Poza tym w przypadku obu płci wytwarzany jest testosteron i dehydroepiandrosteron.

Łysienie androgenowe - objawy

Łysienie androgenowe objawia się w bardzo nieprzyjemny sposób. Oczywiście, przede wszystkim łysienie androgenowe poznajemy po bardzo intensywnym, nadmiernym wypadaniu włosów. Łysienie to charakteryzuje się jednak specyficznymi miejscami, w których widoczny jest ubytek włosów. Są to przede wszystkim tak zwane zakola (włosy wypadają w okolicach skroni), a także czubek głowy.

Łysienie androgenowe - leczenie

Kiedy wiemy już mniej więcej jakie są przyczyny oraz objawy łysienia androgenowego, pozostaje pytanie, co robić. Sposoby na łysienie androgenowe moża podzielić się dwojako. Przede wszystkim, najistotniejsza jest terapia poprowadzona przez lekarza specjalistę, wymierzona wprost w zaburzone funkcjonowanie hormonów. W przypadku łysienia androgenowego zalecana jest najczęściej terapia hormonalna.

Poza specjalistycznymi metodami farmakologicznymi, należy natychmiast rozpocząć kurację od zewnątrz włosa. Należy pamiętać, że cebulki, skóra głowy oraz łodyga włosa potrzebują bardzo konsekwentnie prowadzonej terapii, wymagającej regularnie powtarzanych czynności. Po rozpoczęciu terapii, poprowadź ją dokładnie do samego końca. 

Zapytani o poradę specjaliści z zespołu Vichy, opowiadają o innowacyjnej kuracji dla kobiet Aminexil Clinical 5. Kuracja przeciw wypadaniu włosów działa w 5 obszarach, sprzyjających wypadaniu włosów.


Taka kuracja zalecana jest również mężczyznom. Jednak ze względu na odmienną naturę hormonalną, mężczyźni powinni stosować środki przeznaczone wyłącznie dla nich, takie jak Aminexil Clinical 5 dla mężczyzn.

Dodatkowo warto zaopatrzyć się w kosmetyki do codziennego użytku, takie jak szampony i odżywki przeznaczone do włosów ze skłonnością do wypadania.

Co jeszcze stosować na łysienie androgenowe?

Oczywiście poza wyżej opisanymi zabiegami, bardzo istotna jest odpowiednia suplementacja. Gdy zauważysz pierwsze oznaki łysienia, zapytaj w aptece bądź sklepie zielarskim o drożdże w tabletkach, które bardzo dobrze działają na porost włosów, a także poprawiają ogólną kondycję skóry.

Dodatkowo spożywaj więcej warzyw i owoców, które zawierają minerały i witaminy niezbędne do odpowiedniego funkcjonowania organizmu.

Najczęściej czytane

Łupież u dziecka - czy można stosować szampony dla dorosłych?

Pielęgnacja włosów

Łupież u dziecka - czy można stosować szampony dla dorosłych?

Łupież to bardzo często występujące schorzenie skóry głowy, które wywołane jest działaniem grzyba drożdżopodobnego Pityrosoporum ovale żywiącego się wydzielającym przez ludzką skórę sebum. Z sypiącymi się z głowy białymi płatami zrogowaciałego naskórka zmaga się co trzeci dorosły, jednak ta przypadłość niestety nie omija najmłodszych. Łupież u dzieci to częsty problem, z którym dorośli muszą sobie poradzić!

Przeczytaj artykuł

Czarnuszka na włosy - naturalne sposoby pielęgnacji włosów

Pielęgnacja włosów

Czarnuszka na włosy - naturalne sposoby pielęgnacji włosów

Czarnuszka, zwana także czarnym kminem lub kminem rzymskim, posiada niesamowite właściwości zdrowotne. Wydawać się może, że czarnuszka jest lekiem na wszelkie problemy. Ma działanie antybakteryjne, wspomaga leczenie cukrzycy, niszczy pasożyty, a nawet wspiera walkę z nowotworami. Dodatkowo, czarnuszka wpływa na poprawę kondycji włosów. Jeżeli masz suche włosy, zastanawiasz się jakie odżywianie włosów realnie wpłynie na poprawę Twojego wyglądu, zobacz jak wpływ ma czarnuszka na włosy!

Przeczytaj artykuł

go to top