OK

OK Cancel

Thank you

Close

Previous

Szampon na wypadanie włosów
– jak działa?

Szampon nie ma tak intensywnego działania jak kuracje np. w postaci lotionów bądź ampułek, ale wspomaga odrost włosów i działa na nie wzmacniająco.

  • Szampon na wypadające włosy uzupełnia kurację z użyciem np. ampułek.
  • Jego celem jest łagodne oczyszczanie skóry i włosów, a także pobudzenie ich wzrostu,
  • Można stosować go też profilaktycznie, aby wydłużyć efekty uzyskane za pomocą kuracji.

Wypadanie włosów to duży problem estetyczny i psychologiczny, zwłaszcza dla kobiet. Może mieć podłoże genetyczne (np. łysienie androgenowe), środowiskowe (wpływ stresu, zanieczyszczeń, promieni UV, zmian klimatu, diety itp.) bądź hormonalne (wypadanie włosów po ciąży, w okresie menopauzy). Niezależnie od przyczyny, odpowiednia codzienna pielęgnacja jest niezbędna do tego, aby poprawić kondycję włosów, wspierając kuracje np. w postaci ampułek oraz terapię zaleconą przez dermatologa.

Szampon na wypadanie włosów – jak działa?

Szampon na wypadające włosy ma nie tylko działanie oczyszczające, ale też lecznicze. Zawiera składniki hamujące wypadanie włosów i stymulujące ich odrastanie – mogą to być substancje roślinne (np. wyciąg z czarnej rzepy czy tataraku, oleje), witaminy, a jeszcze lepiej – substancje czynne o udowodnionym działaniu przeciwko wypadaniu włosów (np. Aminexil). Oczywiście, substancje te mają w szamponie mniejsze stężenie niż w np. w ampułkach na włosy, ale stosowane codziennie skutecznie wspomagają terapię. Dodatkowo są wzbogacone w składniki pielęgnacyjne, nawilżające i łagodzące skórę głowy. Dobry szampon na wypadanie włosów nie musi się mocno pienić – wręcz jest to niewskazane, ponieważ składniki emulgujące mogą dodatkowo osłabiać włosy. Szukaj formuł hipoalergicznych, bez parabenów – aby zapewnić skórze głowy i włosom jak najlepszą, bezpieczną pielęgnację (agresywne składniki chemiczne zawarte w kosmetykach też mogą przyczyniać się do uszkodzenia włosów i ich nasilonego wypadania).

Szampon na wypadanie włosów Dercos

Szampon wzmacniający Dercos uzupełnia terapię ampułkami Dercos Aminexil Clinical 5. Ma działanie energetyzujące i doskonałe właściwości pielęgnacyjne: dodaje włosom witalności, wygładza je, nawilża, zmiękcza. Zmniejsza wypadanie włosów spowodowane ich uszkodzeniem1. Przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji włosów łamliwych i skłonnych do wypadania. Badania konsumenckie wykazały, że 3-tygodniowe stosowanie szamponu:

  • wzmacnia włosy – 78% badanych,
  • rewitalizuje włosy – 76% badanych2.

Jak stosować szampon na wypadające włosy?

  • Najlepiej przy każdym myciu głowy – jeśli twoje włosy są osłabione, ścieńczone i przerzedzone.
  • Aby wzmocnić włosy, trzeba wzmocnić skórę głowy, a dokładnie pobudzić mieszki włosowe – dlatego szampon wmasuj w skórę głowy i włosy, a następnie dokładnie spłucz.
  • Szampon uzupełnia intensywną kurację leczniczą z użyciem ampułek – wzmocni ich działanie, ułatwi ich wnikanie (poprzez dokładne oczyszczenie skóry głowy).
  • Szampon na wypadanie włosów możesz też stosować profilaktycznie po zakończeniu kuracji – aby zniwelować ryzyko nawrotu problemu.
  • To też dobry wybór, jeśli masz włosy osłabione nadmierną stylizacją (zwłaszcza z użyciem wysokiej temperatury), rozjaśnianiem, ekspozycją na słońce – a więc czynnikami zewnętrznymi, które mogą powodować ich uszkodzenia.

Dowiedz się również o innych sposobach na wypadanie włosów.

Odpowiednia pielęgnacja ma wpływ na jakość i gęstość włosów. Szampon na wypadające włosy jest jej podstawą.

Szampon na wypadanie włosów jak działa