OK

OK Cancel

Thank you

Close

Aminexil - czym jest i jak działa?

Aminexil jest nowoczesnym składnikiem przeciwko wypadaniu włosów różnego pochodzenia, w tym najczęstszemu u mężczyzn łysieniu androgenowemu. Jak dokładnie działa i jak go stosować?

 • Aminexil jest opracowaną w laboratoriach L’Oréal cząsteczką zwiększającą przeżywalność mieszków włosowych i poprawiającą ukorzenienie włosa i jego umocowanie.
 • Dzięki temu skutecznie hamuje wypadanie włosów w łysieniu androgenowym czy telogenowym u mężczyzn i kobiet.
 • Jej skuteczność jest porównywalna do popularnego minoksydylu, jednak nie wywołuje skutków ubocznych, takich jak porost włosów na twarzy.
 • Jest głównym składnikiem ampułek Dercos przeciwko wypadaniu włosów.
 • Po 6 tygodniach stosowanie klinicznie zmniejsza wypadanie włosów, a pierwsze efekty są zauważalne już po 3 tygodniach.

Amienxil jest skuteczny w leczeniu łysienia androgenowego

Aminexil – co to jest?

Aminexil to nowoczesny składnik przeciwko wypadaniu włosów opracowany i opatentowany przez naukowców L’Oréal, uważany za bardziej bezpieczną alternatywę dla minoksydylu. Minoksydyl jest lekiem powszechnie stosowanym przede wszystkim w leczeniu łysienia androgenowego. Jest to organiczny związek chemiczny, pochodna dihydralazyny, leku obniżającego ciśnienie krwi (jego działanie zostało odkryte przypadkowo, jako skutek uboczny leczenia nadciśnienia). Stosuje się go miejscowo w stężeniu 2 i 5% – reguluje pracę kanałów potasowych bezpośrednio dostarczających składniki odżywcze do mieszków włosowych, dzięki czemu odwraca lub hamuje miniaturyzację mieszków włosowych i pobudza namnażanie się komórek mieszków w fazie wzrostu. Przejściowym objawem niepożądanym po jego zastosowaniu może być łysienie telogenowe zaczynające się zwykle w 6-8. tygodniu leczenia i ustępujące po kilku tygodniach lub miesiącach terapii. Niestety, stosowanie minoksydylu ma też inne przykre skutki uboczne: nasilony wzrost włosków na twarzy, zaczerwienienie i swędzenie skóry, stan zapalny. Dlatego szukano składnika, który naśladowałby działanie minoksydylu bez wywoływania działań niepożądanych. Taką substancją jest opracowana w laboratoriach L’Oréal cząsteczka aminexilu (1-tlenek 2,6-diaminopirymidyny), która zwiększa przeżywalność mieszków włosowych, poprawia ich ukrwienie, dotlenienie i odżywienie, a także przeciwdziała procesowi włóknienia i rogowacenia kolagenu wokół korzenia włosa (Perifollicular Fibrosis). W ten sposób poprawia ukorzenienie włosa i jego umocowanie, zapobiegając łysieniu, stymuluje również wzrost włosów.


Wypadające Włosy?

Poznaj skuteczne rozwiązania
Dercos przeciw wypadaniu włosów

Dercos przeciw wypadaniu włosów.

94% osób potwierdza
skuteczność
przeciw wypadaniu
włosów.1

Sprawdź

1 Test konsumencki przeprowadzony wśród 102 osób.

Dercos AHL

Wypadające Włosy?

Aminexil – dla kogo?

Aminexil jest stosowany przede wszystkim w leczeniu łysienia androgenowego u mężczyzn i kobiet, ale sprawdza się również w przypadku łysienia telogenowego, wywołanego np. stresem, ciążą, złą dietą, zmęczeniem, chorobami, wahaniami hormonalnymi, zmianą pór roku czy innymi czynnikami zewnętrznymi (łysienie telogenowe jest charakterystyczne dla kobiet, u mężczyzn dominującym rodzajem wypadania włosów jest łysienie androgenowe). W gamie produktów przeciwko wypadaniu włosów Dercos znajdziesz specjalne ampułki z aminexilem przeznaczone dla mężczyzn (Dercos Aminexil Clinical 5 formuła dla mężczyzn) oraz ampułki dla kobiet (Dercos Aminexil Clinical 5 formuła dla kobiet). Wzbogacono je w inne składniki aktywne i pielęgnacyjne, takie jak:

 • cząsteczka SP94, czyli połączenie glukozy i kwasu linolowego (cząsteczka ta jest wchłaniana przez korzeń włosa i ulega przemianie w budulec włosa, odbudowując jego uszkodzoną strukturę włosa),
 • pirokton olaminy (przywraca równowagę skórze głowy, działa przeciwzapalnie, przeciwgrzybiczo i przeciwzapalnie),
 • woda termalna z Vichy (odbudowuje barierę ochronną skóry, zmniejsza podrażnienia, dostarcza cennych minerałów),
 • arginina i kofeina (pobudzają mikrokrążenie, poprawiając odżywienie i dotlenienie mieszków włosowych).

Aminexil znajdziesz również w Intensywnej kuracji Dercos Aminexil przeciwko pierwszym oznakom wypadania włosów.

Amienxil – jak działa?

Ampułki z aminexilem skutecznie hamują wypadanie włosów w łysieniu androgenowym bądź telogenowym u mężczyzn i kobiet. Już po 3 tygodniach1 zauważalna jest ich skuteczność, a po 6 tygodniach2 kliniczne zmniejszenie wypadania włosów. Dzięki wysokiej skuteczności ampułki zdobyły uznanie zarówno wśród pacjentów, jak i dermatologów zajmujących się problemem łysienia.

 • 86% pacjentów jest zadowolonych wpływu kuracji Aminexil Clinical 5 na wypadanie włosów,
 • 98% dermatologów poleciłoby swoim pacjentom regularne stosowanie Aminexil Clinical 5.3

Aminexil – jak stosować?

Ampułki z amineksilem zaleca się stosować dwuetapowo:

 • Faza intensywna (6 tygodni) – jedna ampułka raz dziennie.
 • Faza podtrzymująca (3 tygodnie) – trzy ampułki tygodniowo.

Preparat nakłada się na włosy za pomocą specjalnego aplikatora, a towarzyszący temu masaż skóry dodatkowo pobudza krążenie i ułatwia wchłanianie składników aktywnych. Ampułek nie należy spłukiwać z włosów. Dzięki precyzyjnemu aplikatorowi użycie produktu staje się bardzo proste, a dzięki nietłustej konsystencji włosy nie przetłuszczają się (ampułki można więc stosować na dzień bądź na noc).

W gamie Dercos Aminexil znajduje się też Intensywna kuracja przeciw pierwszym oznakom wypadania włosów o żelowej formule, zalecana mężczyznom z pierwszymi objawami łysienia androgenowego. Dzięki precyzyjnemu aplikatorowi można ją wygodnie i szybko zaaplikować na wybraną strefę, np. zakola czy czubek głowy, lekko masując dłońmi, aby poprawić krążenie. Podobnie jak ampułek, kuracji nie spłukuje się – aminexil powinien pozostać na skórze głowy (np. przez noc), aby skutecznie zadziałać na mieszki włosowe.

1Badanie konsumenckie – Włochy, 129 mężczyzn, 3 tygodnie.
2Badanie kliniczne - 130 pacjentów, 6 tygodni.
3Badanie obserwacyjne przeprowadzone przez dermatologa, 419 pacjentów stosowało Aminexil Clinical 5 razy dziennie od 45 do 164 dni.


Wypadające Włosy?

Poznaj skuteczne rozwiązania
Dercos przeciw wypadaniu włosów

Dercos przeciw wypadaniu włosów.

94% osób potwierdza
skuteczność
przeciw wypadaniu
włosów.1

Sprawdź

1 Test konsumencki przeprowadzony wśród 102 osób.

Dercos AHL

Wypadające Włosy?

Zespół Vichy

go to top