OK

OK Cancel

Thank you

Close

Ampułki do twarzy – jak działają?

Ampułki do twarzy

Kosmetyki w ampułkach zawierają optymalne stężenia składników aktywnych, dzięki czemu pozwalają skutecznie rozwiązywać wiele problemów skóry. Wygodne i higieniczne w stosowaniu, pozwalają wykonywać w domu zabiegi i kuracje odmładzające. Efekty ich działania są szybko widoczne na skórze.

Jak działają ampułki do twarzy?

Ampułki zawierają wyższe stężenie aktywnych składników niż krem czy nawet serum. Zwykle formuła ta jest bardziej minimalistyczna, tj. opiera się tylko na kilku starannie wybranych składnikach (krótki skład INCI), aby zapewnić jak najlepsze, precyzyjnie ukierunkowane i skuteczne działanie na skórę. Na przykład Ampułki anti-ageing z gamy Vichy Liftactiv Specialist Peptide-C zawierają tylko 10 składników, w tym silnie działające biopeptydy, witaminę C w 10% stężeniu oraz wysoko- i niskocząsteczkowy kwas hialuronowy. Pozbawione są substancji zapachowych i alkoholu. Dzięki płynnej formie kosmetyku składniki zawarte w ampułkach są bardzo dobrze przyswajane przez skórę i szybko dają widoczny efekt poprawy jej kondycji i wyglądu. Ampułki są polecane jako gotowe kuracje – np. 10- czy 30-dniowe (adekwatna ilość fiolek w opakowaniu). To gwarantuje, że już po tylu dniach zobaczysz pierwsze rezultaty ich pozytywnego działania. Każda ampułka zawiera optymalną dawkę składników aktywnych w ilości umożliwiającej aplikację na całą twarz i szyję (a czasami nawet dłonie – warto to wykorzystać). Co ważne, fiolki są zwykle wykonane z ciemnego szkła, które chroni składniki aktywne, takie jak niezwykle wrażliwą czystą witaminę C, przed utlenieniem i zanieczyszczeniami. Najbardziej popularne są ampułki o działaniu przeciwstarzeniowym – z tego względu, że zapewniają niezwykle efektywną formę podania tak aktywnych składników, jak witamina C, kwas hialuronowy, peptydy czy kwas glikolowy. Nawilżają i regenerują skórę, pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu (a więc poprawiają ujędrnienie i zagęszczenie tkanek), redukują zmarszczju, rozjaśniają przebarwienia i ujednolicają koloryt, dodają blasku, naprawiają uszkodzenia. Szczególnie są polecane w pielęgnacji skóry po 45. roku życia, a także do skór z objawami fotostarzenia.

Dowiedz się więcej o najbardziej skutecznych składnikach odmładzających

Aplikacja ampułki

Jak stosować ampułki do twarzy?

  • Zawsze nakładaj ampułkę na dokładnie oczyszczoną skórę twarzy – przed aplikacją kremu.
  • W zależności od rodzaju i wskazań ampułki można stosować 1-2 razy dziennie (rano i wieczorem / tylko wieczorem).
  • Wyjmij ampułkę z opakowania i delikatnie w nią postukaj, tak aby cała zawartość spłynęła do dolnej części.
  • Następnie ostrożnie odłam górną część fiolki – łatwiej i bezpieczniej zrobić to przez chusteczkę.
  • Bardzo wygodne w stosowaniu są ampułki wyposażone w dodatkowy aplikator – nakładany na otwartą fiolkę. Aplikator pozwala precyzyjnie odmierzyć ilość kosmetyku. To ważne, gdy np. jedna ampułka ma starczyć na dwie aplikacje (poranną i wieczorną). Aplikator służy też jako zamknięcie w połowie zużytej ampułki.
  • Wskazaną ilość kosmetyku nalej na dłonie, rozetrzyj i delikatnie wmasuj w skórę twarzy. Omijaj delikatną okolicę oczu – skoncentrowane składniki zawarte w ampułce mogą ją podrażnić (chyba że na opakowaniu wyraźnie jest napisane, że kosmetyk może być stosowany pod oczy).
  • Poczekaj chwilę, aż ampułka się wchłonie i dopiero wtedy nałóż krem, najlepiej z tej samej gamy.
  • Ampułki z aktywnymi składnikami (np. retinolem, witaminą C w wysokim stężeniu czy delikatnie złuszczającym kwasem glikolowym) mogą wymagać ochrony skóry przed słońcem. Dlatego latem lepiej stosować je wyłącznie na noc lub dodatkowo nałożyć krem z wysokimi filtrami w ciągu dnia.
  • Zwykle otwarta ampułka powinna być zużyta w ciągu 24-48 godzin od otwarcia.
  • Działanie składników aktywnych zawartych w ampułkach możesz zaobserwować już po 7-10 dniach kuracji. Zwykle jednak zaleca się stosować je przez 1-3 miesiące, aby w pełni docenić ich efektywność.

Zespół Vichy

go to top