OK

OK Cancel

Thank you

Close

Czysta skóra twarzy - jak uzyskać nieskazitelny efekt?

 • favoris

Codzienne oczyszczanie twarzy jest bardzo ważnym punktem w codziennej pielęgnacji skóry. Czysta skóra twarzy, pozbawiona zanieczyszczeń, bakterii, nadmiaru sebum, kurzu czy resztek makijażu, zmniejsza ryzyko powstawania niedoskonałości i jest lepiej przygotowana na przyjęcie kremu pielęgnacyjnego. O czym powinniśmy pamiętać przy codziennym zabiegu oczyszczania twarzy? Podpowiadamy, jak uzyskać efekt nieskazitelnej i czystej skóry twarzy!

Czysta skóra - dlaczego oczyszczanie jest tak ważne?

Czysta skóra twarzy - jak uzyskać nieskazitelny efekt?

Skóra twarzy musi być nieskazitelnie czysta przed nałożeniem odpowiedniego kremu, jeśli zależy nam na tym, by na jej powierzchni znajdowało się jak najmniej niedoskonałości. Brak regularnego oczyszczania skóry stwarza idealne środowisko do rozwoju bakterii, które są odpowiedzialne m.in. za powstawanie zmian trądzikowych czy zaskórników. Ponadto zanieczyszczenia stanowią silną barierę przed aktywnymi składnikami kremu pielęgnacyjnego, które przez zalegający na skórze tłuszcz, kurz, pot czy makijaż, nie są w stanie przenikać w głębsze warstwy naskórka, a tym samym skutecznie działać. Skóra musi być idealnie oczyszczona rano i wieczorem - tylko w ten sposób możemy zapewnić jej należyty komfort i przygotować ją na dalsze zabiegi pielęgnacyjne.

Mycie twarzy - jakie kosmetyki pomogą uzyskać efekt czystej skóry twarzy?

Czysta skóra twarzy - jak uzyskać nieskazitelny efekt?

Stojąc przed wyborem odpowiedniego dla siebie żelu do mycia twarzy czy płynu micelarnego, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie: jaki jest nasz typ skóry? Skóra sucha, tłusta, mieszana i normalna - wszystkie te typy skóry charakteryzują się innymi cechami, przez co mają inne potrzeby i wymagają zastosowania innych kosmetyków.

Przy skórze tłustej i trądzikowej niezbędne będzie zastosowanie antybakteryjnego żelu w połączeniu z delikatnym i odświeżającym tonikiem do twarzy, podczas gdy do skóry suchej przeznaczone są zazwyczaj łagodne preparaty o kremowej i nawilżającej formule. Natomiast skóra mieszana lub normalna wymaga od nas zastosowania kosmetyków zarówno o matujących, jak i nawilżających właściwościach. Pamiętajmy też o tym, by wyjątkowo ostrożnie podchodzić do oczyszczania przy skórze wrażliwej - w takim przypadku sprawdzą się jedynie hipoalergiczne produkty o właściwościach łagodzących, które zmniejszą nasze skłonności do podrażnień.

To bardzo ważne, by kosmetyki do twarzy były odpowiednio dostosowane do rodzaju naszej skóry, bowiem tylko w ten sposób będziemy w stanie przywrócić jej prawidłową równowagę i przygotować ją na działanie kremu.

Czysta twarz - jak oczyścić twarz?

Czysta skóra twarzy - jak uzyskać nieskazitelny efekt?

Oczyszczanie skóry twarzy nie jest skomplikowanym procesem - w tym przypadku liczy się przede wszystkim odpowiednia kolejność zastosowania wybranych kosmetyków. Jak zatem prawidłowo dbać o twarz? Oto jak uzyskać efekt czystej skóry twarzy krok po kroku.

1. Na początku przepłukujemy twarz wodą i przemywamy ją odpowiednim żelem do mycia twarzy - jest to szczególnie istotny etap przy tłustej i trądzikowej skórze twarzy, na powierzchni której znajduje się zazwyczaj bardzo duża ilość zanieczyszczeń oraz sebum. Jeśli mamy na co dzień do czynienia ze skórą suchą i podrażnioną, lepiej w tym przypadku sięgnąć po delikatną piankę myjącą lub całkowicie pominąć ten krok.
2. Bardzo dokładnie usuwamy też resztki makijażu znajdujące się na naszych oczach - pamiętajmy, że skóra wokół oczu jest wyjątkowo cienka, delikatna i wrażliwa, dlatego wymaga zastosowania specjalnych preparatów. Możemy w tym celu użyć delikatnego mleczka lub zastosować inny preparat, który również został przeznaczony do demakijażu oczu np. Vichy Pureté Thermale preparat do demakijażu twarzy i oczu 3w1.
3. Po umyciu twarzy należy dodatkowo przemyć twarz odpowiednio dobranym do rodzaju skóry tonikiem lub płynem micelarnym - w ten sposób nie tylko usuniemy te zanieczyszczenia, który nie udało się zmyć przy pomocy żelu lub pianki, ale też odświeżymy skórę i przywrócimy jej prawidłowe pH.
4. Po zastosowaniu żelu i toniku do twarzy powinniśmy aplikować na skórę odpowiedni krem do twarzy i tym samym zakończyć proces codziennej pielęgnacji.

Jeden lub dwa razy w tygodniu warto również zdecydować się na wykonanie peelingu twarzy, a następnie aplikację specjalnej maseczki oczyszczającej. Peeling pomoże nam złuszczyć martwy naskórek i odblokować pory, a maseczka pozwoli na głębokie oczyszczenie i odżywienie skóry, a przy tym regulację pracy gruczołów łojowych. Pamiętajmy jednak o tym, że peeling może nie do końca sprawdzić się przy suchej i podrażnionej skórze - w tym przypadku lepiej zdecydować się na zastosowanie samej maseczki o właściwościach nawilżających i odżywczych.

Rekomendowane produkty

 • Preparat do demakijażu twarzy i oczu 3 w 1 VICHY PURETÉ THERMALE
 • Najczęściej czytane

  Jak szybko pozbyć się pryszcza?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak szybko pozbyć się pryszcza?


  Pryszcze mają to do siebie, że pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie. Ślub, rozmowa kwalifikacyjna, wakacyjny wyjazd nie mogą się odbyć z nieestetyczną czerwoną krostką na twarzy. Dlatego też wiele z nas od razu po szybkiej identyfikacji problemu przechodzi do jego eliminacji, czyli wyciskania. Ale uwaga! Ten sposób na pryszcze nie należy do najlepszych! Dowiedz się, dlaczego i sprawdź, jak szybko pozbyć się pryszcza, bez uszczerbku dla skóry!

  Przeczytaj artykuł

  Łuszcząca się skóra na twarzy - czym może być spowodowane?

  Pielęgnacja twarzy

  Łuszcząca się skóra na twarzy - czym może być spowodowane?

  Łuszcząca się skóra na twarzy to bardzo uporczywy problem, który może mieć różne podłoże. Łuszcząca się skóra to dolegliwość typowa dla skóry suchej i szorstkiej, jednak niekiedy przypadłość ta może mieć związek z poważniejszymi chorobami skóry. Podpowiadamy zatem, z czego może wynikać łuszczenie się skóry z twarzy i jak z nim walczyć!

  Przeczytaj artykuł

  Jak stosować kwas kojowy?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak stosować kwas kojowy?

  Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  go to top