OK

OK Cancel

Thank you

Close

Fluid do twarzy: idealny makijaż krok po kroku!

Dobry fluid do twarzy jest gwarancją uzyskania idealnego efektu makijażu. Podpowiadamy, jak wybrać najlepszy podkład do twarzy i jak zrobić idealny makijaż krok po kroku!

jaki fluid wybrać

Fluid do twarzy - jak dokonać właściwego wyboru?

Jeżeli zależy nam na tym, aby znaleźć idealny fluid do twarzy, musimy wziąć pod uwagę 3 bardzo ważne kryteria jego doboru: kolor podkładu, rodzaj fluidu oraz typ naszej skóry.

*Typ skóry. Podkład do twarzy, tak samo, jak inne kosmetyki do makijażu, powinien być odpowiednio dopasowany do rodzaju naszej skóry. To bardzo ważne, aby podkład mógł zapewnić skórze naszej twarzy nie tylko idealny makijaż, ale też dodatkową pielęgnację. Dlatego przy skórze suchej powinnyśmy wybierać podkłady nawilżające, podczas gdy do skóry tłustej najlepiej szukać dobrego podkładu matującego. Przy skórze mieszanej, która posiada zarówno skłonności do przesuszania, jak i do przetłuszczania, potrzebny nam będzie fluid o właściwościach matująco-nawilżających, zaś do skóry wrażliwej należy wybierać podkłady do twarzy o łagodnym i hipoalergicznym składzie.

*Kolor podkładu. Wybrany przez nas podkład do twarzy należy też odpowiednio dopasować do naturalnego kolorytu naszej skóry - fluid musi się z nią idealnie stapiać. Zdecydowanie należy unikać zbyt ciemnych podkładów do twarzy - zamiast poprawić i nieco przyciemnić naszą skórę, stworzą bardzo nienaturalny efekt makijażu, bowiem zbyt ciemny kolor podkładu będzie odcinał się od jasnego odcienia skóry na szyi.

*Rodzaj podkładu - podkłady rozświetlające i kryjące. Przy zakupie podkładu do twarzy bardzo ważne jest również to, abyśmy wybrali jego odpowiedni rodzaj. Podkłady kryjące powinny wybierać przede wszystkim te osoby, które mają do zatuszowania większe niedoskonałości na skórze np. zmiany trądzikowe, przebarwienia czy widoczne (rozszerzone) naczynka. Podkłady rozświetlające sprawdzą się natomiast lepiej u tych osób, które mają do czynienia z niewielkimi mankamentami urody, ale zależy im na poprawie kolorytu i rozświetleniu zmęczonej lub szarej twarzy.

Dobry podkład do twarzy - liczy się też jego trwałość!

Dobry podkład do twarzy powinien być nie tylko odpowiednio dopasowany do koloru i typu naszej skóry, ale też odznaczać się dużą trwałością. Fluid może dobrze tuszować nasze niedoskonałości czy rozświetlać twarz, ale nie przyniesie on nam spektakularnego efektu makijażu, jeśli po kilku godzinach zacznie ścierać się z twarzy, a tym samym odkrywać to, co chciałyśmy ukryć. Przykładem dobrego podkładu kryjącego o długotrwałym działaniu jest fluid do twarzy Vichy Dermablend, który gwarantuje doskonałe krycie niedoskonałości aż do 16 godzin. Przy zakupie podkładu warto też zwrócić uwagę na to, czy posiada on odpowiednie filtry ochronne przed promieniowaniem UV - to bardzo ważne, aby podkład zapewniał nam też skuteczną ochronę przed szkodliwym działaniem słońca.

Idealny makijaż krok po kroku!

*Przed wykonaniem makijażu powinnyśmy zadbać o odpowiednią pielęgnację twarzy - na początku warto usunąć wszelkie zanieczyszczenia z powierzchni twarzy (przy pomocy odpowiedniego produktu oczyszczającego), a następnie nałożyć na nią właściwy krem do twarzy.
*Dopiero po dokładnym wchłonięciu się kosmetyków pielęgnacyjnych możemy przejść do aplikacji podkładu - fluid możemy nakładać przy pomocy specjalnego pędzla, gąbeczki lub opuszków palców.
*Bardzo ważne jest to, aby podkład rozłożyć równomiernie na całej powierzchni twarzy - jeśli jedna warstwa nie pokryła wszystkich niedoskonałości na twarzy, możemy dołożyć jeszcze jego jedną, ale bardzo cienką, jego warstwę.
*Podkład do twarzy może okazać się za ciężki dla delikatnej skóry wokół oczu, dlatego jeśli mamy do czynienia z przebarwieniami lub sińcami pod oczami, należy przykryć je odpowiednim korektorem pod oczy.
*Na koniec, po nałożeniu wszystkich pozostałych kosmetyków do makijażu, warto dodatkowo utrwalić swój makijaż przy pomocy pudru transparentnego.

Zespół Vichy

go to top