OK

OK Cancel

Thank you

Close

Głębokie oczyszczanie twarzy sposobem na niedoskonałości

  • favoris

Trądzik jest chorobą skóry, która ma poważny wymiar psychologiczny, gdyż w wielu przypadkach powoduje znaczne obniżenie poczucia własnej wartości. Jak sobie poradzić z niedoskonałościami skóry?

Czym są niedoskonałości?

Najczęściej występującymi niedoskonałościami na twarzy są zaskórniki, które są mieszaniną łoju i zrogowaciałego naskórka. Zatykają ujścia gruczołów łojowych, tworząc doskonałe środowisko dla bakterii. Jeśli się ich nie usunie, mogą przerodzić się w stany zapalne, czyli krosty lub infekcje skórne.

Przyczyny trądziku

Jeszcze do niedawna trądzik kojarzony był jedynie z okresem dojrzewania, jednak obecnie występuje również u osób dorosłych. Szacuje się, że dotyka ok. 3 proc. kobiet w wieku 30-40 lat. Wykwity trądzikowe dzielą się na niezapalne (zaskórniki zamknięte i otwarte) oraz zapalne (bolesne krostki, grudki, torbiele ropne, guzy, cysty). Mogą przybierać także formę bliznowców, czyli pozostałości po wygojonych stanach zapalnych. Za powstawanie trądziku odpowiedzialne są głównie bakterie Propionibacterium acnes, które powodują rozkład sebum na wolne kwasy tłuszczowe, wywołujące stany zapalne. Istotną rolę odgrywa też wrażliwość mieszka włosowego – u osób borykających się z trądzikiem w obrębie mieszków występują zaburzenia procesu rogowacenia, co powoduje zaleganie wciąż nawarstwiającej się masy, tzw. czopu rogowego. Zastanawiasz się, jak powstrzymać trądzik? Mamy na to kilka rad.

Jak oczyścić twarz z wągrów?

Aby pozbyć się problemów, warto stosować zarówno domowe sposoby, jak i profesjonalne, dedykowane skórze trądzikowej preparaty. Głębokie oczyszczanie twarzy oznacza dokładne oczyszczanie porów z zalegającego sebum i martwego naskórka. Dopełnieniem procesu jest peeling, czyli złuszczanie zalegających w ujściach mieszków włosowych martwych komórek.

Oczyszczanie twarzy – domowe sposoby

Dość popularnymi narzędziami do walki z zaskórnikami są paski oczyszczające, które jednak pomagają doraźnie, nie rozwiązując problemu głęboko zanieczyszczonej skóry. Ponadto nie wpływają na zmniejszenie wydzielania sebum, co jest kluczowym działaniem w walce z zaskórnikami.

Produkty profesjonalne

Ani zaskórników, ani wykwitów ropnych nie należy usuwać mechanicznie. Prawidłowe leczenie uwzględnia jedynie preparaty działające miejscowo lub w połączeniu z farmakologią – jeśli zarekomenduje to lekarz dermatolog. Polecanym produktem kosmetycznym dedykowanym cerze trądzikowej jest Normaderm Żel głęboko oczyszczający do skóry z niedoskonałościami marki Vichy. Produkt usuwa zaskórniki poprzez odblokowanie i dokładne oczyszczenie porów. Jednocześnie zapobiega powstawaniu nowych. Formuła żelu bazuje na połączeniu aktywnych składników wykazujących działanie złuszczające, przeciwbakteryjne, wygładzające i kojące.

Najczęściej czytane

Jak szybko pozbyć się pryszcza?

Pielęgnacja twarzy

Jak szybko pozbyć się pryszcza?


Pryszcze mają to do siebie, że pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie. Ślub, rozmowa kwalifikacyjna, wakacyjny wyjazd nie mogą się odbyć z nieestetyczną czerwoną krostką na twarzy. Dlatego też wiele z nas od razu po szybkiej identyfikacji problemu przechodzi do jego eliminacji, czyli wyciskania. Ale uwaga! Ten sposób na pryszcze nie należy do najlepszych! Dowiedz się, dlaczego i sprawdź, jak szybko pozbyć się pryszcza, bez uszczerbku dla skóry!

Przeczytaj artykuł

Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

Pielęgnacja twarzy

Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

Łuszcząca się skóra na twarzy to bardzo uporczywy problem, który może mieć różne podłoże. Łuszcząca się skóra to dolegliwość typowa dla skóry suchej i szorstkiej, jednak niekiedy przypadłość ta może mieć związek z poważniejszymi chorobami skóry. Podpowiadamy zatem, z czego może wynikać łuszczenie się skóry z twarzy i jak z nim walczyć!

Przeczytaj artykuł

Jak stosować kwas kojowy?

Pielęgnacja twarzy

Jak stosować kwas kojowy?

Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

Przeczytaj artykuł

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Woda termalna

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

Przeczytaj artykuł

go to top