OK

OK Cancel

Thank you

Close

Krem bb czy podkład do twarzy? Wybierz produkt idealny dla Ciebie!

Krem BB czy podkład do twarzy? To pytanie zadaje sobie codziennie wiele kobiet. Choć działanie obu tych produktów wydaje się bardzo podobne, to prawda jest taka, że krem BB i podkład do twarzy pełnią całkiem różne funkcje. Kiedy krem BB warto zastąpić stosowanym do tej pory fluidem, a kiedy pozostać wierną podkładowi do twarzy? Podpowiadamy, jak dokonać właściwego wyboru!

Krem BB - bardziej krem czy podkład?

Krem BB to kosmetyk, który od momentu wejścia na rynek kosmetyczny aż do dziś, cieszy się bardzo dobrymi opiniami wśród wielu kobiet na całym świecie. Jego wyjątkowa formuła, łącząca w sobie właściwości kremu do twarzy oraz podkładu, okazała się niezwykle uniwersalna przy codziennym stosowaniu. Krem BB to jeden z niewielu takich kosmetyków, który jest w stanie zapewnić skórze nie tylko delikatny makijaż, ale też dodatkową pielęgnację poprzez nawilżanie, ochronę przed działaniem szkodliwych promieni UV, rozświetlanie i ujednolicanie jej struktury, a nawet redukcję drobnych niedoskonałości.

Choć krem BB spełnia tyle różnych funkcji na raz, zdecydowanie nie można go traktować na równi z podkładem - posiada on znacznie słabsze właściwości kryjące niż dobry podkład do twarzy. W związku z tym krem BB to nadal krem, a nie podkład w kremie - w jego składzie znajdziemy jedynie delikatne pigmenty kryjące, które zapewnią nam efekt lekkiego, ale nie pełnego makijażu.

Na widoczne niedoskonałości na twarzy najlepszy podkład

Trzeba zaznaczyć, że właściwości kryjące kremu BB są słabsze niż w przypadku tradycyjnego podkładu do twarzy. Dlatego przy wyraźnych niedoskonałościach na twarzy np. trądziku, ciemnych plamach, rozszerzonych naczyniach czy przebarwieniach, lepiej zdecydować się na stosowanie fluidu, który skuteczniej zatuszuje większe mankamenty urody. W tym przypadku krem BB może natomiast bardzo dobrze sprawdzić się jako baza pod podkład, która ujednolici koloryt skóry i zwiększy skuteczność zastosowanego później podkładu.

Dla kogo krem BB?

Krem BB to kosmetyk, który spełni potrzeby tych kobiet, chcących przy jego pomocy zapewnić skórze prawidłową pielęgnację, a przy tym uzyskać efekt lekkiego makijażu. Chcąc uzyskać mocniejszy efekt makijażu, można z powodzeniem zdecydować się na dwie warstwy tego kosmetyku. Krem BB może jednak okazać się idealnym kosmetykiem dla każdej kobiety w okresie letnim. Posiada on znacznie lżejszą konsystencję niż podkład, dzięki czemu nie obciąży zanadto skóry w upalne dni. Ponadto zawarte w nim ochronne filtry UV zabezpieczą ją przed niekorzystnym działaniem słońca.

Dobry krem BB - czy wystarczy do codziennej pielęgnacji twarzy?

W kremie BB znajdziemy o wiele więcej składników pielęgnacyjnych niż w innych kosmetykach do makijażu. Krem BB może jednak zastąpić stosowany przez nas krem do twarzy tylko w przypadku, gdy zostanie on dobrze dopasowany do wszystkich potrzeb naszej skóry. Dlatego też na rynku kosmetycznym znajdziemy kremy BB przeznaczone specjalnie dla skóry tłustej, mieszanej i suchej, a nawet skóry dojrzałej. O właściwy dobór kremu BB należy zadbać przede wszystkim w przypadku, gdy dodatkowo zmagamy się z wrażliwą skórą twarzy. Taki produkt, poza zwykłymi właściwościami pielęgnacyjnymi, powinien również odznaczać się delikatnym składem i hipoalergiczną formułą, która nie wywoła na twarzy podrażnień oraz zaczerwienień. np. krem BB Vichy Idealia.

Warto jednak cały czas obserwować kondycję swojej skóry i decydować się na dodatkowe zastosowanie kremu do twarzy pod krem BB w przypadku, gdy czujemy, że jest przesuszona bądź zrezygnować z niego w sytuacji, gdy nasza skóra zaczęła przez to bardziej się przetłuszczać.

go to top