OK

OK Cancel

Thank you

Close

Kuracja przeciw wypadaniu włosów - jak wzmocnić włosy?

  • favoris

Proste, kręcone, naturalne lub farbowane - które są najpiękniejsze - zdania są podzielone. Każda kobieta marzy jednak, aby były gęste, zdrowe i błyszczące, ponieważ w otoczeniu takich włosów twarz jest po prostu piękniejsza.

Nadmierne wypadanie włosów

Codziennie tracisz około 100 włosów. Jest to naturalny proces związany z ich cyklem życia obejmującym trzy fazy: wzrostu, stabilizacji i spoczynku. Każdy włos żyje od 2 do nawet 6 lat, potem jest zastępowany przez kolejny. Włosy wyrastają z mieszka włosowego, w którym umieszczona jest brodawka, a w niej cebulka włosa - jego żywy fragment, odpowiedzialny za wzrost łodygi włosa, czyli ten fragment włosa, który widzisz na swojej głowie. Brodawka otoczona jest przez liczne naczynia krwionośne dostarczające cebulce włosa substancji odżywczych. Jeśli zauważysz, że podczas mycia lub czesania włosów zostaje ich na szczotce lub brzegu wanny dużo więcej niż zwykle, problem nadmiernego wypadania włosów dotyczy również Ciebie.

Przyczyny wypadania włosów

Najczęściej diagnozowanymi przyczynami są:
- stres,
- dieta uboga w witaminy i mikroelementy,
- antykoncepcja lub wahania hormonów wynikające ze zmian zachodzących w organizmie kobiety w trakcie menopauzy,
- ciąża i okres po ciąży (od ok. 3 miesiące po porodzie),
- choroby skóry głowy, np. łojotokowe zapalenie skóry głowy, grzybica, łupież,
- łysienie androgenowe, dotyczące częściej mężczyzn, ale spotykanie również u kobiet,
- chemioterapia oraz leki immunosupresyjne,
- choroby tarczycy, anemia,
- alergiczne reakcje na farby do włosów lub środki pielęgnacyjne,
- czynniki genetyczne,

Jeśli Twoje włosy zaczęły wypadać, przyczyn szukaj od chwili obecnej do nawet 3-4 miesięcy wcześniej, ponieważ faza telogenu (spoczynku), w trakcie której cebulka włosa obumiera i wypada trwa od 2-4 miesięcy.

Pielęgnacja włosów osłabionych

Dbaj o stan skóry głowy stosując łagodne szampony do skóry wrażliwej, delikatnej lub specjalne preparaty do włosów wypadających. Używaj letniej wody do mycia, ogranicz środki do stylizacji i fryzury wymagające ciasnego upinania. Susz włosy letnim strumieniem suszarki lub jeśli to możliwe w ogóle zrezygnuj z jej stosowania, zanim włosy nie będą w lepszej kondycji. Czesz i traktuj włosy jak najdelikatniej, aby nie ulegały dodatkowym uszkodzeniom mechanicznym.

Jak wzmocnić włosy?

Nie ma jednego sprawdzonego środka, co stosować na wypadanie włosów, ponieważ wszystko zależy od rodzaju problemu. Najlepsze efekty uzyskuje się stosując zarówno produktu przeznaczone do skóry głowy, jak i wpływające na korzeń włosa, np. różne ampułki na wypadanie włosów lub wcierki. Innowacyjnym preparatem hamującym wypadanie włosów jest Kerium intensywna kuracja przeciw wypadaniu włosów od La Roche-Posay. Zawiera substancję aminexil, która ma udowodnione naukowo działanie mocujące korzeń włosa w skórze. Dodatek medekasozydu łagodzącego podrażnienia wpływa kojąco na skórę głowy, redukując uczucie świądu. Dzień po dniu Twoje włosy zaczną odzyskiwać dawną witalność, a efekty kuracji w postaci znaczącej redukcji wypadających włosów zobaczysz już po 6 tygodniach regularnego stosowania.

Produkty stosowane zewnętrznie stanowią uzupełnienie kuracji wzmacniających. Działaj wielokierunkowo. Przede wszystkim wyklucz podłoże chorobowe, zrób badania okresowe, w tym badania krwi, uwzględniające m.in. określenie poziomu żelaza i wit. D. Skonsultuj się z dermatologiem, który może zalecić dodatkowe badania skóry. Zadbaj o zrównoważoną dietę, bogatą w białka - źródło aminokwasów, z których są zbudowane włosy oraz zdrowe tłuszcze, zawierające kwasy omega 3 i 6. Na kondycje włosów oraz ich wzrost wpływają również witaminy A i E oraz z grupy B, biotyna, krzem, żelazo, cynk i jod. Jeśli włosy wypadają od dłuższego czasu możesz poszukać preparatów uzupełniających ich niedobory, jednak w dłuższej perspektywie ich najlepszym źródłem są produkty naturalne - owoce, warzywa, pestki, orzechy, kasze, świeże mięso i nabiał.

Najczęściej czytane

Czarnuszka na włosy - naturalne sposoby pielęgnacji włosów

Pielęgnacja włosów

Czarnuszka na włosy - naturalne sposoby pielęgnacji włosów

Czarnuszka, zwana także czarnym kminem lub kminem rzymskim, posiada niesamowite właściwości zdrowotne. Wydawać się może, że czarnuszka jest lekiem na wszelkie problemy. Ma działanie antybakteryjne, wspomaga leczenie cukrzycy, niszczy pasożyty, a nawet wspiera walkę z nowotworami. Dodatkowo, czarnuszka wpływa na poprawę kondycji włosów. Jeżeli masz suche włosy, zastanawiasz się jakie odżywianie włosów realnie wpłynie na poprawę Twojego wyglądu, zobacz jak wpływ ma czarnuszka na włosy!

Przeczytaj artykuł

go to top