OK

OK Cancel

Thank you

Close

Multimasking: spersonalizuj swoje maseczki na twarz

Multimasking – najnowszy trend w dziedzinie urody – stanowi rozwiązanie dla skóry o zróżnicowanych potrzebach. Dzięki tym wskazówkom i zaleceniom dotyczącym produktów będziesz mogła zastosować to spersonalizowane rozwiązanie u siebie w domu.

Nigdy nie słyszałaś o multimaskingu?

Najświeższy trend w pielęgnacji skóry polega na nałożeniu różnych maseczek na różne obszary twarzy w zależności od tego, czego potrzebują. To prawdziwie spersonalizowany zabieg upiększający! Stosując tę metodę, można głęboko oczyścić pory, delikatnie złuszczyć naskórek i zapewnić sobie odpowiednią dawkę nawilżenia – wszystko za jednym zamachem! Po prostu nałóż maseczkę na czystą skórę i pozostaw ją na twarzy na 5 minut, po czym spłucz ciepłą wodą i podziwiaj rezultaty.

Gotowa na multimasking?
Pierwszy krok: usuń makijaż i oczyść skórę twarzy.
Drugi krok: wybierz odpowiednią kombinację maseczek. Oto kilka z naszych ulubionych...

Zestawienia maseczek do wypróbowania

Suche policzki, przetłuszczająca się strefa T: maseczki niebieska + szara

Multimasking: spersonalizuj swoje maseczki na twarz

Przy skórze wrażliwej pod oczami, na kościach policzkowych i niżej, w kierunku podbródka, często pojawiają się suche obszary, podczas gdy w strefie T tworzą się wypryski. Aby odżywić i ukoić wysuszoną skórę, nałóż na policzki i obszar poniżej, aż do linii szczęki, Nawilżającą Maskę Mineralną firmy Vichy. Ta lekka, świeża i kojąca maseczka przywraca blask i nawilża naskórek, zapobiegając powstawaniu drobnych zmarszczek i ziemistości skóry. Pozostaw maseczkę na skórze, a by oczyścić zablokowane pory, nałóż Maskę Oczyszczającą Pory z glinką na podbródek, nos i czoło w ilości odpowiadającej ziarnku grochu. Zwiększ przenikanie maseczki, przyciskając ją opuszkami palców i rozprowadzając na zewnątrz. Pozostaw Maskę Oczyszczającą Pory na skórze przez 5 minut. Panuje powszechne przekonanie, że glinka „zrobiła, co do niej należy”, kiedy jest już sucha. Oznacza to jednak, że skóra pod spodem również wyschła, więc wystarczy 5 minut. Delikatnie usuń maseczkę gąbką lub mokrym wacikiem. Nawilżająca Maska Mineralna może pozostać na skórze dłuze, w zależnosci od potrzeb.

Matowa skóra z zaskórnikami: maseczki różowa + szara

Multimasking: spersonalizuj swoje maseczki na twarz

Przywróć blask swojej skórze dzięki Peelingującej Masce Rozświetlającej, przeznaczonej do niejednolitej, zmęczonej skóry na policzkach i czole. Przy nakładaniu można delikatnie pobudzić skórę do złuszczania drobnymi kolistymi ruchami. Jako drugą maseczkę zastosuj Maskę Oczyszczającą Pory z glinką. Nałóż ją na nos i podbródek. Maska ta zawiera dwie białe glinki, które pomagają oczyścić pory i usunąć wypryski bez przesuszania skóry.

Matowa i wrażliwa skóra: maseczki różowa + niebieska

Multimasking: spersonalizuj swoje maseczki na twarz

Dla kobiet, które chcą złuszczyć naskórek, ale boją się, że może to podrażnić ich wrażliwą skórę, doskonałym domowym rozwiązaniem może być Peelingująca Maska Rozświetlająca, która działa bardzo delikatnie. Bezpieczne, ale skuteczne stężenie kwasu alfa-hydroksylowego oraz drobinki kamienia wulkanicznego zapewniają podwójne, delikatne złuszczenie naskórka. Następnie zastosuj Nawilżającą Maskę Mineralną, aby ukoić dyskomfort i nawilżyć skórę, oraz wzmocnić ją minerałami zawartymi w składzie.

Rekomendowane produkty

 • Maska oczyszczająca pory z glinką
 • Nawilżająca Maska Mineralna
 • Peelingująca Maska Rozświetlająca
 • Najczęściej czytane

  Jak stosować kwas kojowy?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak stosować kwas kojowy?

  Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  Pieczenie skóry twarzy - przyczyny, sposoby pielęgnacji

  Pielęgnacja twarzy

  Pieczenie skóry twarzy - przyczyny, sposoby pielęgnacji

  Różnego rodzaju podrażnienia a także przesuszenie, mogą powodować pieczenie skóry twarzy. Jakie są przyczyny powstawania tej dolegliwości? Co zrobić, żeby złagodzić pieczenie skóry i natychmiast ją ukoić? Jakie kosmetyki mogą nam pomóc zregenerować podrażnioną skórę twarzy? Czy można zabezpieczyć skórę przed takimi dolegliwościami?

  Przeczytaj artykuł

  Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

  Pielęgnacja twarzy

  Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

  Peeling (ang. scrub, brushing) to nic innego, jak złuszczanie skóry, czyli usuwanie z jej powierzchni martwych komórek naskórka. Profesjonalne złuszczanie naskórka wykonujemy bardzo często w gabinetach kosmetycznych, jednak na peeling twarzy decydujemy się równie chętnie w domu. Podpowiadamy, jakie korzyści może przynieść nam stosowanie peelingu do twarzy i jak go poprawnie wykonać!

  Przeczytaj artykuł

  Kwas laktobionowy czym jest?

  Pielęgnacja twarzy

  Kwas laktobionowy czym jest?

  Znany od lat, ale dopiero od niedawna bardzo popularny - kwas laktobionowy, podbił serca osób, które walczą z podrażnieniami i stanami zapalnymi skóry. Jednak kwas ten ma też inne zastosowania i właściwości, które sprawiają, że zdecydowanie warto się z nim zapoznać!

  Przeczytaj artykuł

  go to top