OK

OK Cancel

Thank you

Close

Multimasking: spersonalizuj swoje maseczki na twarz

 • favoris

Multimasking – najnowszy trend w dziedzinie urody – stanowi rozwiązanie dla skóry o zróżnicowanych potrzebach. Dzięki tym wskazówkom i zaleceniom dotyczącym produktów będziesz mogła zastosować to spersonalizowane rozwiązanie u siebie w domu.

Nigdy nie słyszałaś o multimaskingu?

Najświeższy trend w pielęgnacji skóry polega na nałożeniu różnych maseczek na różne obszary twarzy w zależności od tego, czego potrzebują. To prawdziwie spersonalizowany zabieg upiększający! Stosując tę metodę, można głęboko oczyścić pory, delikatnie złuszczyć naskórek i zapewnić sobie odpowiednią dawkę nawilżenia – wszystko za jednym zamachem! Po prostu nałóż maseczkę na czystą skórę i pozostaw ją na twarzy na 5 minut, po czym spłucz ciepłą wodą i podziwiaj rezultaty.

Gotowa na multimasking?
Pierwszy krok: usuń makijaż i oczyść skórę twarzy.
Drugi krok: wybierz odpowiednią kombinację maseczek. Oto kilka z naszych ulubionych...

Zestawienia maseczek do wypróbowania

Suche policzki, przetłuszczająca się strefa T: maseczki niebieska + szara

Multimasking: spersonalizuj swoje maseczki na twarz

Przy skórze wrażliwej pod oczami, na kościach policzkowych i niżej, w kierunku podbródka, często pojawiają się suche obszary, podczas gdy w strefie T tworzą się wypryski. Aby odżywić i ukoić wysuszoną skórę, nałóż na policzki i obszar poniżej, aż do linii szczęki, Nawilżającą Maskę Mineralną firmy Vichy. Ta lekka, świeża i kojąca maseczka przywraca blask i nawilża naskórek, zapobiegając powstawaniu drobnych zmarszczek i ziemistości skóry. Pozostaw maseczkę na skórze, a by oczyścić zablokowane pory, nałóż Maskę Oczyszczającą Pory z glinką na podbródek, nos i czoło w ilości odpowiadającej ziarnku grochu. Zwiększ przenikanie maseczki, przyciskając ją opuszkami palców i rozprowadzając na zewnątrz. Pozostaw Maskę Oczyszczającą Pory na skórze przez 5 minut. Panuje powszechne przekonanie, że glinka „zrobiła, co do niej należy”, kiedy jest już sucha. Oznacza to jednak, że skóra pod spodem również wyschła, więc wystarczy 5 minut. Delikatnie usuń maseczkę gąbką lub mokrym wacikiem. Nawilżająca Maska Mineralna może pozostać na skórze dłuze, w zależnosci od potrzeb.

Matowa skóra z zaskórnikami: maseczki różowa + szara

Multimasking: spersonalizuj swoje maseczki na twarz

Przywróć blask swojej skórze dzięki Peelingującej Masce Rozświetlającej, przeznaczonej do niejednolitej, zmęczonej skóry na policzkach i czole. Przy nakładaniu można delikatnie pobudzić skórę do złuszczania drobnymi kolistymi ruchami. Jako drugą maseczkę zastosuj Maskę Oczyszczającą Pory z glinką. Nałóż ją na nos i podbródek. Maska ta zawiera dwie białe glinki, które pomagają oczyścić pory i usunąć wypryski bez przesuszania skóry.

Matowa i wrażliwa skóra: maseczki różowa + niebieska

Multimasking: spersonalizuj swoje maseczki na twarz

Dla kobiet, które chcą złuszczyć naskórek, ale boją się, że może to podrażnić ich wrażliwą skórę, doskonałym domowym rozwiązaniem może być Peelingująca Maska Rozświetlająca, która działa bardzo delikatnie. Bezpieczne, ale skuteczne stężenie kwasu alfa-hydroksylowego oraz drobinki kamienia wulkanicznego zapewniają podwójne, delikatne złuszczenie naskórka. Następnie zastosuj Nawilżającą Maskę Mineralną, aby ukoić dyskomfort i nawilżyć skórę, oraz wzmocnić ją minerałami zawartymi w składzie.

Rekomendowane produkty

 • Maska oczyszczająca pory z glinką
 • Nawilżająca Maska Mineralna
 • Peelingująca Maska Rozświetlająca
 • Najczęściej czytane

  Jak szybko pozbyć się pryszcza?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak szybko pozbyć się pryszcza?


  Pryszcze mają to do siebie, że pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie. Ślub, rozmowa kwalifikacyjna, wakacyjny wyjazd nie mogą się odbyć z nieestetyczną czerwoną krostką na twarzy. Dlatego też wiele z nas od razu po szybkiej identyfikacji problemu przechodzi do jego eliminacji, czyli wyciskania. Ale uwaga! Ten sposób na pryszcze nie należy do najlepszych! Dowiedz się, dlaczego i sprawdź, jak szybko pozbyć się pryszcza, bez uszczerbku dla skóry!

  Przeczytaj artykuł

  Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

  Pielęgnacja twarzy

  Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

  Łuszcząca się skóra na twarzy to bardzo uporczywy problem, który może mieć różne podłoże. Łuszcząca się skóra to dolegliwość typowa dla skóry suchej i szorstkiej, jednak niekiedy przypadłość ta może mieć związek z poważniejszymi chorobami skóry. Podpowiadamy zatem, z czego może wynikać łuszczenie się skóry z twarzy i jak z nim walczyć!

  Przeczytaj artykuł

  Jak stosować kwas kojowy?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak stosować kwas kojowy?

  Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  go to top