OK

OK Cancel

Thank you

Close

Odwodniona skóra twarzy - jakie są objawy widoczne na Twojej skórze?

Odwodniona skóra twarzy to przypadłość, która dotyka wielu kobiet. Przyczyn może być wiele, ale dehydratacja skóry to problem stosunkowo łatwy do rozwiązania. Jakie objawy daje odwodnienie skóry twarzy? Jaka jest różnica między skórą suchą a odwodnioną? Czy wystarczy zastosowanie odpowiednich kosmetyków, czy potrzeba czegoś więcej żeby przywrócić skórze odpowiedni poziom nawilżenia? Mnóstwo osób każdego dnia zastanawia się - jak nawodnić skórę? Przede wszystkim warto najpierw poznać przyczyny odwodnienia skóry i jego objawy, a potem zacząć działać.

Odwodniona skóra twarzy - po czym ją rozpoznać?

Skóra twarzy najczęściej sama sygnalizuje, że coś jest nie tak. Po czym najłatwiej rozpoznać za niski poziom nawodnienia? Oto najbardziej charakterystyczne objawy:
*zaczerwienienie i podrażnienie skóry
uczucie “ściągania”
*łuszczący się naskórek
*pieczenie lub swędzenie
*występujące miejscowo szorstkie plamy
Jeśli zauważymy u siebie któryś z powyższych objawów, to może być znak że dotyczy nas problem dehydratacji skóry. Nie należy go lekceważyć, natychmiastowe podjęcie działań mających na celu nawodnienie skóry pozwoli szybko rozprawić się z problemem i pozbyć dyskomfortu. Bowiem problem ten nie jest wyłącznie natury estetycznej, ale potrafi przysporzyć też wielu nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak świąd czy pieczenie.

Jak pomóc odwodnionej skórze twarzy?

Najważniejsze to ograniczyć przesuszanie skóry. Może być ono spowodowane przez stosowanie niewłaściwych preparatów do pielęgnacji. Używanie do codziennego oczyszczania agresywnych żeli czy mydeł może naruszyć delikatną barierę ochronną skóry, jaką jest warstwa hydrolipidowa. W takim wypadku najlepiej zrezygnować w ogóle z takich kosmetyków, a skórę oczyszczać przy pomocy delikatnych emulsji niewymagających użycia wody lub płynów micelarnych. Kolejna ważna rzecz to dobór odpowiedniego kremu nawilżającego. Idealny będzie taki, który nie tylko zadba o odpowiedni poziom nawodnienia skóry twarzy, ale też ukoi podrażnienia, zlikwiduje uczucie szorstkości i efekt ściągnięcia skóry. Warto postawić na krem hipoalergiczny, który dzięki zawartości sfingolipidów przywraca skórze miękkość i elastyczność, a także zapobiega jej odwodnieniu w przyszłości. Stosowanie takiego preparatu regularnie nie tylko nawilża odwodnioną skórę twarzy, ale przede wszystkim wzmacnia ją od środka, czyniąc zdrowszą i bardziej odporną na uszkodzenia.

Jak zapobiegać przesuszaniu skóry?

W momencie kiedy zauważymy, że mamy problem z odwodnioną skórą twarzy, musimy natychmiast przystąpić do ratowania skóry. Co jednak zrobić, żeby w ogóle nie dopuszczać do takich sytuacji? Najważniejsze zasady właściwej pielęgnacji i ochrony skóry przed odwodnieniem to:
*zabezpieczenie skóry przed wpływem szkodliwych czynników, takich jak: wiatr, mróz, promieniowanie UV (stosowanie kremów z filtrem i ochrona twarzy np. przy pomocy szalika)
*delikatne oczyszczanie - warto sięgać po delikatne preparaty hipoalergiczne, przeznaczone do suchej skóry i wrażliwej
przy wyborze kosmetyków bierzmy pod uwagę przede wszystkim skład (należy unikać barwników i konserwantów oraz substancji zapachowych, ponieważ te substancje mogą wywołać podrażnienia i prowadzić do odwodnienia skóry)
*ostrożne złuszczanie - regularne pozbywanie martwych komórek naskórka (korneocytów) przy pomocy peelingów pozwala skórze oddychać i prawidłowo przyswajać substancje odżywcze zawarte np. w kremie
*regularne nawilżanie - systematyczne stosowanie odpowiedniego kremu pozwala w pełni zwalczyć dehydratację skóry.

Odpowiednia pielęgnacja przy użyciu właściwych preparatów to klucz do pięknej, odpowiednio nawodnionej i odżywionej skóry. Zapoznaj się z powyższymi zasadami i pożegnaj problem odwodnionej skóry twarzy już dziś! Ładna skóra jest na wyciągnięcie ręki, warto poświęcić trochę czasu na dbanie o nią - to zaprocentuje. Odpowiednio nawilżona, zdrowa skóra nie wymaga robienia makijażu - daj sobie ten komfort już dziś!

Zespół Vichy

go to top