OK

OK Cancel

Thank you

Close

Pielęgnacja skóry po 40. roku życia: jakie zmiany należy wprowadzić

Nadszedł czas, aby poważnie podejść do kwestii pielęgnacji przeciwstarzeniowej. Dowiedz się, jaki zabieg na twarz po 40 będzie najlepszy!

Pielęgnacja skóry po 40. roku życia: jakie zmiany należy wprowadzić

Być może zauważyłaś już efekty starzenia się skóry lub czytasz to, aby dowiedzieć się, jak zachować młody wygląd. Ważna jest przede wszystkim właściwa pielęgnacja skóry po 40. roku życia.

Szczególnie że, podobnie jak wiele zmian zachodzących w tym czasie, starzenie się skóry może zaskoczyć cię w niespodziewanym momencie. W jednej chwili twoja skóra była gładka i promienna, aż nagle normą stają się dni, gdy na twojej twarzy widać zmęczenie. Dotyczy to nas wszystkich, ale dobrą wiadomością jest to, że dzięki kilku odpowiednim wyborom, świadomości jak dbać o twarz po 40 oraz kilku silnym składnikom aktywnym – możesz skorygować widoczne oznaki starzenia i spowolnić upływ czasu.

Twoja skóra się zmienia, zatem twoje rytuały pielęgnacyjne też powinny, czyli jak dbać o siebie po 40?


Wiele z tych zmian wynika z połączonego efektu starzenia chronologicznego – spowolnienia produkcji kolagenu i elastyny – oraz czynników wpływających na styl życia, takich jak stres, praca do późna i niewłaściwie zbilansowana dieta. Zaczynają się uwidaczniać pod koniec trzydziestki i gdy skończysz czterdzieści lat. Cienie pod oczami prawdopodobnie pojawiają się częściej i utrzymują się dłużej, a być może zauważyłaś utratę jędrności, również spowodowaną niższym poziomem kolagenu. To znak, że powinnaś zacząć myśleć o tym, jak odmłodzić twarz po 40 szybko i skutecznie.
Prawdopodobnie masz również cienkie linie mimiczne wokół oczu i ust, zwłaszcza jeśli paliłaś papierosy, a jeżeli po dwudziestym roku życia dużo się opalałaś, mogą pojawić się plamy starcze i przebarwienia. Wówczas koniecznie trzeba wykorzystać zabiegi na twarz po 40 roku życia.

Łączenie składników aktywnych dla osiągnięcia długotrwałych rezultatów


Dzisiaj produkty, których używałaś, gdy byłaś młodsza, mogą już nie wystarczyć. Pielęgnacja twarzy po 40 wymaga skoncentrowania się nie tylko na nawilżaniu i ochronie przeciwsłonecznej, ale także wzmocnieniu poprzez wprowadzenie do niej składników o udowodnionej skuteczności. Takie dobre nawyki przynoszą korzyści w zakresie urody.

Zastanawiając się, jak dbać o cerę po 40, musisz wiedzieć, że terapia skojarzona, wykorzystująca połączenie silnych przeciwstarzeniowych substancji aktywnych, takich jak peptydy, kwas hialuronowy i witamina C, zapewnia większą szansę na wywołanie działania biologicznego, które wykracza poza stosowanie miejscowe, dla uzyskania rzeczywistych, widocznych rezultatów. Pielęgnacja skóry po 40 roku życia przeciwstarzeniowa to długotrwały proces, więc daj sobie 8 tygodni, zanim zaczniesz oceniać rezultaty zmian.

Oto nasze rady, jak dbać o siebie po 40.

Oczyszczanie: codziennie głęboko oczyszczaj skórę


Zabiegi na twarz po 40 roku życia należy rozpocząć od sięgnięcia po krem oczyszczający, który po zastosowaniu z gorącą ściereczką otworzy pory i zapewni głębsze oczyszczenie na koniec dnia. Jest to szczególnie ważne, jeśli mieszkasz w mieście. Wybierz delikatną formułę, która nie pozbawi twojej skóry wszystkich substancji.

Złuszczanie: najlepiej dwa razy w tygodniu


Czego szukać: delikatnego peelingu lub chemicznego preparatu złuszczającego z kwasami hydroksylowymi, który wyrówna strukturę skóry. Jest on mniej drażniący niż peelingi do skóry problematycznej, których używałaś jako nastolatka.

Jak dbać o cerę po 40? Nie zapominaj o produkcie ochrony przeciwsłonecznej.


Czego szukać: wybierz produkt ochrony przeciwsłonecznej o szerokim spektrum działania (UVA i UVB), aby chronić skórę przed dalszymi uszkodzeniami.

Serum: dodatkowy krok, który zrobi różnicę


Jaki zabieg na twarz po 40 jest konieczny? Z pewnością trzeba sięgnąć po serum o wysokim stężeniu witaminy C, które usunie wolne rodniki przyspieszające proces starzenia lub serum zawierające kwas hialuronowy, który wzmocni twoją pielęgnację dodatkowym nawilżeniem.

Globalna pielęgnacja przeciwstarzeniowa: konieczność


Panie, które wciąż zastanawiają się, jak dbać o twarz po 40, powinny sięgnąć po LiftActiv Collagen Specialist – wypełnia skórę peptydami, które zawierają krótkie fragmenty białek, zdolne do działania na konkretne objawy starzenia się widoczne na skórze, spowodowane utratą kolagenu: zmarszczki, wiotczenie, utratę jędrności i sprężystości.

Krem pod oczy: wyjątkowo delikatna pielęgnacja w miejscu, w którym jest najbardziej potrzebna


Czego szukać: kremu pod oczy do stosowania rano i wieczorem, aby nawilżać i chronić ten delikatny obszar. W ramach dodatkowej pielęgnacji, płatki Liftactiv Micro Hyalu, które dostarczają kwas hialuronowy w głąb skóry poprzez mikroigły, dzięki czemu zapobiegają starzeniu się skóry.

Maski: więcej niż rytuał wykonywany raz w tygodniu


Czego szukać: maski Liftactiv Hyalu z kwasem hialuronowym, będącej kluczowym zabiegiem pielęgnacyjnym dla skóry, który zapewnia intensywne nawilżenie i wspiera kwas hialuronowy występujący w skórze.

go to top