OK

OK Cancel

Thank you

Close

Przebarwienia skóry twarzy - jakiego podkładu do twarzy używać?

Przebarwienia skóry twarzy to problem, który może dotknąć kobietę w każdym wieku. Z ostudą, czyli rozległymi i żółtobrunatnymi przebarwieniami ma do czynienia 90% kobiet w ciąży, podczas gdy tzw. plamy starcze to problem typowy dla pań w okresie menopauzy.

podkładu do twarzy na przebarwienia skóry

Każda kobieta może natomiast zmagać się z przebarwieniami pozapalnymi (np. potrądzikowymi) czy małymi, ciemnymi plamkami, które powstają na skórze najczęściej bezpośrednio po opalaniu. Przebarwienia skóry twarzy można starać się usunąć przy pomocy specjalistycznych kosmetyków lub zabiegów dermatologicznych, jednak warto również nauczyć się skutecznie ukrywać je pod makijażem. Podpowiadamy, jak wybrać dobry podkład do twarzy na przebarwienia oraz pozostałe kosmetyki do makijażu, by uzyskać jednolity i jak najbardziej naturalny wygląd skóry!

Baza pod podkład do twarzy

Makijaż maskujący przebarwienia powinien zaczynać się od nałożenia na skórę specjalnej bazy pod podkład. Baza sprawi, że pozostałe kosmetyki do makijażu będą się dłużej utrzymywać na twarzy, a ich kolor nie będzie zmieniał się w ciągu dnia. Baza pod makijaż pozwoli też na optyczne wygładzenie i rozświetlenie skóry, a tym samym poprawę jej naturalnego kolorytu.

Brązowe plamy na skórze - jaki podkład do twarzy?

Jeżeli posiadamy widoczne przebarwienia na skórze, bardzo dużo uwagi powinnyśmy poświęcić na wybór odpowiedniego podkładu do twarzy o silnych właściwościach kryjących. To jednak nie jedyna ważna funkcja podkładu w tym przypadku - musi być on również bardzo trwały, by po kilku godzinach od wykonania makijażu zmiany nie były ponownie widoczne. Przy przebarwieniach na twarzy bardzo dobrze może sprawdzić się Vichy Dermablend - podkład korygujący o przedłużonej trwałości, który skutecznie tuszuje niedoskonałości nawet do 16 godzin. Skóra po nałożeniu podkładu Dermablend będzie posiadała jednolity koloryt, a dodatkowo jej powierzchnia zostanie wygładzona, nawilżona i zmatowiona, bez sztucznego efektu maski. Przy bardzo ciemnych plamach na twarzy niezbędne może okazać się nałożenie na twarz dwóch warstw podkładu lub dodatkowe przykrycie zmian korektorem do twarzy.

Przykryj przebarwienia i utrwal makijaż

Nawet jeśli wybrany przez nas podkład do twarzy odznacza się ponadprzeciętną trwałością, nie możemy zapominać o tym, by dodatkowo utrwalić swój makijaż przy pomocy pudru np. pudru utrwalającego Vichy Dermablend. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasze przebarwienia nie będą widoczne na twarzy w nawet najtrudniejszych warunkach. To bardzo ważne, aby nasz makijaż kryjący był odporny nie tylko na wycieranie, ale też pot czy wodę - dobry puder utrwalający ma za zadanie stworzyć na twarzy swego rodzaju warstwę ochronną, która skutecznie przedłuży trwałość nałożonego podkładu oraz korektora do twarzy.

go to top