OK

OK Cancel

Thank you

Close

Przebarwienia skóry twarzy - jakiego podkładu do twarzy używać?

 • favoris

Przebarwienia skóry twarzy to problem, który może dotknąć kobietę w każdym wieku. Z ostudą, czyli rozległymi i żółtobrunatnymi przebarwieniami ma do czynienia 90% kobiet w ciąży, podczas gdy tzw. plamy starcze to problem typowy dla pań w okresie menopauzy.

Każda kobieta może natomiast zmagać się z przebarwieniami pozapalnymi (np. potrądzikowymi) czy małymi, ciemnymi plamkami, które powstają na skórze najczęściej bezpośrednio po opalaniu. Przebarwienia skóry twarzy można starać się usunąć przy pomocy specjalistycznych kosmetyków lub zabiegów dermatologicznych, jednak warto również nauczyć się skutecznie ukrywać je pod makijażem. Podpowiadamy, jak wybrać dobry podkład do twarzy na przebarwienia oraz pozostałe kosmetyki do makijażu, by uzyskać jednolity i jak najbardziej naturalny wygląd skóry!

Baza pod podkład do twarzy

Makijaż maskujący przebarwienia powinien zaczynać się od nałożenia na skórę specjalnej bazy pod podkład. Baza sprawi, że pozostałe kosmetyki do makijażu będą się dłużej utrzymywać na twarzy, a ich kolor nie będzie zmieniał się w ciągu dnia. Baza pod makijaż pozwoli też na optyczne wygładzenie i rozświetlenie skóry, a tym samym poprawę jej naturalnego kolorytu.

Brązowe plamy na skórze - jaki podkład do twarzy?

Jeżeli posiadamy widoczne przebarwienia na skórze, bardzo dużo uwagi powinnyśmy poświęcić na wybór odpowiedniego podkładu do twarzy o silnych właściwościach kryjących. To jednak nie jedyna ważna funkcja podkładu w tym przypadku - musi być on również bardzo trwały, by po kilku godzinach od wykonania makijażu zmiany nie były ponownie widoczne. Przy przebarwieniach na twarzy bardzo dobrze może sprawdzić się Vichy Dermablend - podkład korygujący o przedłużonej trwałości, który skutecznie tuszuje niedoskonałości nawet do 16 godzin. Skóra po nałożeniu podkładu Dermablend będzie posiadała jednolity koloryt, a dodatkowo jej powierzchnia zostanie wygładzona, nawilżona i zmatowiona, bez sztucznego efektu maski. Przy bardzo ciemnych plamach na twarzy niezbędne może okazać się nałożenie na twarz dwóch warstw podkładu lub dodatkowe przykrycie zmian korektorem do twarzy.

Przykryj przebarwienia i utrwal makijaż

Nawet jeśli wybrany przez nas podkład do twarzy odznacza się ponadprzeciętną trwałością, nie możemy zapominać o tym, by dodatkowo utrwalić swój makijaż przy pomocy pudru np. pudru utrwalającego Vichy Dermablend. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasze przebarwienia nie będą widoczne na twarzy w nawet najtrudniejszych warunkach. To bardzo ważne, aby nasz makijaż kryjący był odporny nie tylko na wycieranie, ale też pot czy wodę - dobry puder utrwalający ma za zadanie stworzyć na twarzy swego rodzaju warstwę ochronną, która skutecznie przedłuży trwałość nałożonego podkładu oraz korektora do twarzy.

Rekomendowane produkty

 • Fluid korygujący. 16 h trwałość. VICHY DERMABLEND
 • Puder utrwalający VICHY DERMABLEND
 • Najczęściej czytane

  Jak szybko pozbyć się pryszcza?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak szybko pozbyć się pryszcza?


  Pryszcze mają to do siebie, że pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie. Ślub, rozmowa kwalifikacyjna, wakacyjny wyjazd nie mogą się odbyć z nieestetyczną czerwoną krostką na twarzy. Dlatego też wiele z nas od razu po szybkiej identyfikacji problemu przechodzi do jego eliminacji, czyli wyciskania. Ale uwaga! Ten sposób na pryszcze nie należy do najlepszych! Dowiedz się, dlaczego i sprawdź, jak szybko pozbyć się pryszcza, bez uszczerbku dla skóry!

  Przeczytaj artykuł

  Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

  Pielęgnacja twarzy

  Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

  Łuszcząca się skóra na twarzy to bardzo uporczywy problem, który może mieć różne podłoże. Łuszcząca się skóra to dolegliwość typowa dla skóry suchej i szorstkiej, jednak niekiedy przypadłość ta może mieć związek z poważniejszymi chorobami skóry. Podpowiadamy zatem, z czego może wynikać łuszczenie się skóry z twarzy i jak z nim walczyć!

  Przeczytaj artykuł

  Jak stosować kwas kojowy?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak stosować kwas kojowy?

  Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  go to top