OK

OK Cancel

Thank you

Close

Przebarwienia skóry twarzy - jakiego podkładu do twarzy używać?

Przebarwienia skóry twarzy to problem, który może dotknąć kobietę w każdym wieku. Z ostudą, czyli rozległymi i żółtobrunatnymi przebarwieniami ma do czynienia 90% kobiet w ciąży, podczas gdy tzw. plamy starcze to problem typowy dla pań w okresie menopauzy.

Każda kobieta może natomiast zmagać się z przebarwieniami pozapalnymi (np. potrądzikowymi) czy małymi, ciemnymi plamkami, które powstają na skórze najczęściej bezpośrednio po opalaniu. Przebarwienia skóry twarzy można starać się usunąć przy pomocy specjalistycznych kosmetyków lub zabiegów dermatologicznych, jednak warto również nauczyć się skutecznie ukrywać je pod makijażem. Podpowiadamy, jak wybrać dobry podkład do twarzy na przebarwienia oraz pozostałe kosmetyki do makijażu, by uzyskać jednolity i jak najbardziej naturalny wygląd skóry!

Baza pod podkład do twarzy

Makijaż maskujący przebarwienia powinien zaczynać się od nałożenia na skórę specjalnej bazy pod podkład. Baza sprawi, że pozostałe kosmetyki do makijażu będą się dłużej utrzymywać na twarzy, a ich kolor nie będzie zmieniał się w ciągu dnia. Baza pod makijaż pozwoli też na optyczne wygładzenie i rozświetlenie skóry, a tym samym poprawę jej naturalnego kolorytu.

Brązowe plamy na skórze - jaki podkład do twarzy?

Jeżeli posiadamy widoczne przebarwienia na skórze, bardzo dużo uwagi powinnyśmy poświęcić na wybór odpowiedniego podkładu do twarzy o silnych właściwościach kryjących. To jednak nie jedyna ważna funkcja podkładu w tym przypadku - musi być on również bardzo trwały, by po kilku godzinach od wykonania makijażu zmiany nie były ponownie widoczne. Przy przebarwieniach na twarzy bardzo dobrze może sprawdzić się Vichy Dermablend - podkład korygujący o przedłużonej trwałości, który skutecznie tuszuje niedoskonałości nawet do 16 godzin. Skóra po nałożeniu podkładu Dermablend będzie posiadała jednolity koloryt, a dodatkowo jej powierzchnia zostanie wygładzona, nawilżona i zmatowiona, bez sztucznego efektu maski. Przy bardzo ciemnych plamach na twarzy niezbędne może okazać się nałożenie na twarz dwóch warstw podkładu lub dodatkowe przykrycie zmian korektorem do twarzy.

Przykryj przebarwienia i utrwal makijaż

Nawet jeśli wybrany przez nas podkład do twarzy odznacza się ponadprzeciętną trwałością, nie możemy zapominać o tym, by dodatkowo utrwalić swój makijaż przy pomocy pudru np. pudru utrwalającego Vichy Dermablend. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasze przebarwienia nie będą widoczne na twarzy w nawet najtrudniejszych warunkach. To bardzo ważne, aby nasz makijaż kryjący był odporny nie tylko na wycieranie, ale też pot czy wodę - dobry puder utrwalający ma za zadanie stworzyć na twarzy swego rodzaju warstwę ochronną, która skutecznie przedłuży trwałość nałożonego podkładu oraz korektora do twarzy.

Rekomendowane produkty

 • Fluid korygujący. 16 h trwałość. VICHY DERMABLEND
 • Puder utrwalający VICHY DERMABLEND
 • Najczęściej czytane

  Jak stosować kwas kojowy?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak stosować kwas kojowy?

  Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  Pieczenie skóry twarzy - przyczyny, sposoby pielęgnacji

  Pielęgnacja twarzy

  Pieczenie skóry twarzy - przyczyny, sposoby pielęgnacji

  Różnego rodzaju podrażnienia a także przesuszenie, mogą powodować pieczenie skóry twarzy. Jakie są przyczyny powstawania tej dolegliwości? Co zrobić, żeby złagodzić pieczenie skóry i natychmiast ją ukoić? Jakie kosmetyki mogą nam pomóc zregenerować podrażnioną skórę twarzy? Czy można zabezpieczyć skórę przed takimi dolegliwościami?

  Przeczytaj artykuł

  Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

  Pielęgnacja twarzy

  Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

  Peeling (ang. scrub, brushing) to nic innego, jak złuszczanie skóry, czyli usuwanie z jej powierzchni martwych komórek naskórka. Profesjonalne złuszczanie naskórka wykonujemy bardzo często w gabinetach kosmetycznych, jednak na peeling twarzy decydujemy się równie chętnie w domu. Podpowiadamy, jakie korzyści może przynieść nam stosowanie peelingu do twarzy i jak go poprawnie wykonać!

  Przeczytaj artykuł

  Kwas laktobionowy czym jest?

  Pielęgnacja twarzy

  Kwas laktobionowy czym jest?

  Znany od lat, ale dopiero od niedawna bardzo popularny - kwas laktobionowy, podbił serca osób, które walczą z podrażnieniami i stanami zapalnymi skóry. Jednak kwas ten ma też inne zastosowania i właściwości, które sprawiają, że zdecydowanie warto się z nim zapoznać!

  Przeczytaj artykuł

  go to top